Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile się zarabia w zarządzie Netii

Ile się zarabia w zarządzie Netii

WitekT 28 Lutego 2009 23:39

0 0

Mirosław Godlewski, prezes Netii, w 2008 roku miał wynagrodzenie na poziomie prawie 1,9 mln zł - o 600 tys. większe niż w 2007 roku, choć trzeba przyznać, że 2007 rok był dla niego o prawie 50 dni krótszy.

Oto wynagrodzenie członków zarządu Netii:




 

2008 rok

2007 rok

Mirosław Godlewski

1,858 mln zł

1,284 mln zł

Johnatan Eastick

1,624 mln zł

1,317 mln zł

Tom Ruhan

1,246 mln zł

1,046 mln zł

Piotr Nestorowicz

0,397 mln zł

nie dotyczy

Piotr Czapski

odszedł

0,872 mln zł

Bertrand Le Guern

odszedł

0,763 mln zł


Wynagrodzenia kilku osób wymagają kilku wyjaśnień:
Mirosław Godlewski został powołany do zarządu Netii 15. lutego 2007 roku,
Bertrand Le Guern został powołany do zarządu 21. marca 2007 roku,
21. marca 2007 roku z zarządu odeszli Paweł Karłowski i Paul Kearney,
od 6. września 2007 roku do 21. grudnia 2007 roku członkiem zarządu Netii był Piotr Buława,
Pawłowski, Kearney i Buława otrzymali w 2007 roku razem 1,843 mln zł w ramach wynagrodzenia i odprawy,
Bertrand Le Guern odszedł z zarządu Netii 15. grudnia 2008 roku, a Piotr Czapski - 22. sierpnia 2008 roku. Obaj otrzymali w 2008 roku razem 1,853 mln zł w ramach wynagrodzenia i odprawy,
Piotr Nestorowicz został powołany do zarządu 9. września 2008 roku,
adnotacja "nie dotyczy" oznacza, że dana osoba nie była już członkiem zarządu we wspomnianym okresie oraz nie zostało wypłacone tej osobie żadne wynagrodzenie.

O wynagrodzeniach zarządu Telekomunikacji Polskiej w 2008 roku pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~j  2009-03-01 08:21:20  host: ip-89-174-125-58.multimo.gtsenergis.pl

    Wynagrodzenia zarządu w spółkach akcyjnych ustala i zatwierdza rada nadzorcza, a nie akcjonariusze. Radę nadzorczą wybiera walne zgromadzenie akcjonariuszy. W praktyce są to ci sami ludzie. Reszta akcjonariuszy, jako rozproszony motłoch nie ma nic do powiedzenia.

  • 0

    7.  2009-03-01 09:04:01

    #ttt: ja nie powiem "złodzieje", bo nic mi nie ukradli, a zaproponowali dobre warunki, lepsze niż w &TP, która, jak się popularnie mówi w pewnych partiach, "uwłaszczyła się" na państwowym majątku.

  • 0

    8.  2009-03-01 09:08:11

    #WitekT: może zamiast tematów zastępczych:) wrzuciłbyś news'a o nowościach w Play. Jak na portal "playfriendly" :) ostatnio coś u was kiepsko z gorącymi newsami dot. tego operatora.

  • 0

    9.  2009-03-01 11:12:52

    Bertrand Le Guern - on chyba był kiedyś w TP jeśli mnie pamięć nie myli? Jestem ciekaw ile tam zgarnął :)

  • 0

    10. ~PiŁa  2009-03-01 12:47:04  host: docsis-unk.nat.tvk.wroc.pl

    Czyżby Tele2 odrodziło się w Netii. Łupią klientów, tylko trochę inaczej. Czym można uzasadnić gażę prezesa? Na czym polega jego wyjątkowość? Ktoś wie?

  • 0

    11.  2009-03-01 13:06:22

    PiŁa: ponoszoną odpowiedzialnością za decyzje? Efektem działań? Tak jest też w wypadku TP - pytanie tylko czy efekty widać... ;-)

  • 0

    12. ~nestor  2009-03-01 13:11:46  host: 77-253-28-81.adsl.inetia.pl

    Takie wynagrodzenia to jest kabaret! Gdyby ta spółka reprezentowała jeszcze jakiś poziom (tj. była _zdecydowanie_ lepsza niż TPSA)! Oferta z roku na rok coraz mniej atrakcyjna, a pensje zarządu coraz wyższe!

  • 0

    13. ~nestor  2009-03-01 13:15:35  host: 77-253-28-81.adsl.inetia.pl

    ***Witku! Wiesz jaka różnica jest między spółką akcyjną a Polską Rzeczpospolitą Ludową? Właściciele (akcjonariusze/obywatele) obu instytucji nie mają profitów z tytułu "posiadania", jedynie klasa zarządzająca (zarząd/PZPR) czerpie korzyści. I SA i PRL cechują się zarządzaniem bez ponoszenia odpowiedzialności przez zarządy (najwyżej nas zwolnią/odsuną od stanowisk)... Jedyna różnica to taka, że akcji PRL nie mogłeś sprzedać!

  • 0

    14.  2009-03-01 13:25:21

    nestor: dywidendy z PRL-u to jeszcze nie widziałem... I zaraz, zaraz - kto podejmuje decyzję o wypłacie dywidendy? Zarząd? Co do odpowiedzialności, to wszystko zależy od konstrukcji kontraktu menadżerskiego.

  • 0

    15. ~nestor  2009-03-01 13:41:05  host: 77-253-28-81.adsl.inetia.pl

    ***Witku: Dywidendę w PRL miałeś w postaci bezpłatnych szkół, szpitali itp. O jej wypłacie decydowałeś tak samo, jak mając akcje Netii/TPSA czy innej firmy - czyli przez wybory/walne zgromadzenia. Ty i inni obywatele głosowaliście, ale i tak o wynikach decydował ktoś inny! Przyznam się szczerze, że co do akcji też nie do końca możesz je sprzedać. Dzięki OFE jakaś kasa MUSI iść na akcje, a jakaś część MUSI wrócić do rządu w postaci obligacji... Popatrz na kursy akcji i pensje zarządów - nie są ze sobą skorelowane. Zatrudniłbyś kogoś w Telepolis, kto by działał na spadek wartości Twojej firmy? A w SA i PRL to jest normalne! Przy okazji napisz ile rady nadzorcze i spółki zależne (centertel) TPSA i Netii dostają!

  • 0

    16.  2009-03-01 13:53:06

    nestor: a dla Ciebie właściciel to tylko człowiek na końcu? To jest cały łańcuch... I tak, MOŻNA mieć z tego korzyści i to nie zarząd decyduje jakie - tylko właściciel (głównie bezpośredni).

  • 0

    17.  2009-03-01 15:11:15

    Nestor: a I Sekretarz KC? Jaki jest jego odpowiednik? Bo tak naprawdę, to on i garstka innych towarzyszy (+wytyczne z Moskwy), decydowali. Wybory w PRLu? Nie rozśmieszaj nas.

  • 0

    18. ~nestor  2009-03-01 18:25:00  host: 77-253-28-81.adsl.inetia.pl

    ***lukasm- zgadzam się z Tobą? To jest analogia do tego ile masz do powiedzenia (mając akcji za kilkadziesiąt tysięcy) na WZA! Tyle samo ile podczas wyborów w PRL!

  • 0

    19.  2009-03-02 15:29:17

    1. "Dzięki OFE jakaś kasa MUSI iść" nie musi. Polecam pogłębienie wiedzy. 2. Płaci im się za to, że w 2010 pojawi się zysk netto i do tego czasu to wszystko się nie rypnie... 3. Zarządowi nie płaci się za ofertę, ale za wyniki. 4. WZA wypłaca dywidendę (nie musi nawet zarządu się pytać).

  • 0

    20. ~nick  2009-03-02 16:15:37  host: adqb82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Prosze następny artykuł o tym ile zarabia się w telepolis.pl s.c. Tylko bez bredni że parkujesz malucha pod kawalerką na Zadumanej.

  • 0

    21.  2009-03-02 16:17:05

    nick: nie malucha, a Fiata Bravo. To po pierwsze. Po drugie - nie żądaj ode mnie informacji, których nie jestem Ci zmuszony udzielać. Po trzecie - jak sam wiesz lepiej co jest bzdurą, a co nie, to po co mam Ci w ogóle cokolwiek pisać?

  • 0

    22. ~dzetex  2009-03-02 21:18:01  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    ladnie:)

  • 0

    23. ~łukasz  2009-03-02 22:00:38  host: chello089076248206.chello.pl

    fajne zarobki ludzi z Netii no ale dają dobre oferty na net i tel to ludzie biorą = jest kasa na wynagrodzenie dla prezesów. chciałbym być kiedyś takim prezesem

  • 0

    24. ~nick  2009-03-03 00:12:19  host: adqb82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT - napisałem "proszę następny artykuł" a nie "żądam następnego artykuła" więc nic nie żądam od Ciebie. I nie wiem jaką macie liste płac, w gazetach co jakiś czas sie pojawia "ile zarabiają polacy" ale nie pamiętam by tam było coś o zarobkach redaktora dużego portalu IT więc nie wiem co jest bzdurą a co nie.

  • 0

    25.  2009-03-03 00:16:16

    nick: to Ci powiem, że żeby przy moich aktualnych przychodach zarobić tyle, co Witucki w zeszłym roku, to musiałbym pracować ponad 40 lat.

Dodaj swoją opinię