Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile P4 wydaje na klientów

Ile P4 wydaje na klientów

WitekT 21 Lutego 2014 11:15

6 3
W 2013 P4 wydało na pozyskanie i utrzymanie klientów 810 mln zł - wynika z danych zaprezentowanych przez operatora.



W 2012 roku było to 661 mln zł, a w 2011 roku 705 mln zł. W kosztach tych zawierają się subsydia telefonów, prowizje dla sprzedawców itp., ale nie koszty marketingu (sporo poniżej połowy kosztów SAC/SRC).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: p4 | play

w sumie: 23
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4.  2014-02-21 12:06:50

    ViNYL - dlatego ja już nie pamiętam kiedy ostatni raz wziąłem umowę z telefonem, na pewno była to Nokia 6320i ;-) Zawsze bardziej się opłaca w sklepie kupić - za gotówkę czy na raty... Pomijam wyjątkowe sytuacje - np. większe zakupy firmowe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -5

    5.  2014-02-21 12:08:56

    tyle to wydaję rano na bułki i mleko :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6.  2014-02-21 12:14:30

    4: Subsydiowanie miało miejsce w Plusie X lat temu, pamiętam że kupiłem SE K800i (chyba) z kontraktem, sprzedałem telefon za więcej niż cena telefonu u operatora + 24 abo i to było subsydiowanie. Drugi przykład: Mix w Play, gdzie dostawało się telefon warty chyba 350zł za 1zł przy zobowiązaniu 10zł na 3 lata.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2014-02-21 12:15:07

    Zauważmy, że skala zatrzymania klientów P4 rośnie z roku na rok. Model biznesowy polegający na sprzedaży marzeń i snów, bez infrastruktury i przy niskiej jakości usług wymaga poważnych działań retencyjnych. Z kolei koszt zatrzymania wzrósł nieznacznie, co wskazuje, że oferta utrzymaniowa straciła na atrakcyjności.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    8.  2014-02-21 12:18:48

    K800 to takie metalowe, malutkie były? Jeśli tak, to rzeczywiście - siostra dzieciom je kupiła, a siostrzeniec po 2 latach sprzedał je drożej niż wydali przez 2 lata na te abonamenty ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11.  2014-02-21 13:03:59

    tl111: takiego terminu używa cała branża - i w Polsce, i na świecie. Nie będę szedł inną drogą i stosował innego nazewnictwa "niekompatybilnego" z innymi. Mieliśmy kejs Polkomtela-Polkomtelu. Mam dość przepychanek słownych i czepiania się pierdół zamiast meritum - sorry.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-02-21 13:04:42

    222: z miłą chęcią poznam listę podmiotów lepszych - piszę bez ironii, może w końcu mi ktoś ją poda...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    13.  2014-02-21 13:30:02

    Sorry. "Nazywaj rzeczy po imieniu,a zmienią się w oka mgnieniu." Że portal branżowy to nie znaczy zwolniony z myślenia . Korporację kreują prawo , kreują nazewnictwo. Ale my nie musimy komunikować się ich językiem. Ostatnio wpadłem na pomysł zamawiania jedzenie W KFC. Wszystko tam smakuje prawie tak samo. Nic cię nie zaskoczy. Prawo sieci . Zamawiam podając kwotę za jaka che zjeść . Nie będą się uczył ich obcojęzycznych bzdetów . W wiekszosci przypadków była konsternacja . Ale były tez dziewczyny które chwyciły to w lot i nawet wykazały się inwencją żeby pozytywnie mnie zaskoczyć:). Chyba dobry test na kreatywność?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~PoleKs  2014-02-21 13:33:39  host: 178.180.196.19.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Taaa, zdzierają na telefonach

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~:)  2014-02-21 13:47:08  host: 84-10-104-145.static.chello.pl

    I to jak zdzieraja przebicie 3 krotne lepiej kupic na wolnym rynku

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-02-21 14:29:28

    Stentor: niestety, ale przeszedłem to w przypadku Polkomtela-Polkomtelu. Nikt nie poszedł prawidłowo, nikt od nas tego nie wziął, były tylko wojny w komentarzach. Więc Twoje powiedzenie, niestety, ale nie jest prawdziwe. Dalej będziemy pisać o subsydiowaniu, bo jest to termin używany przez branżę na całym świecie. To jednak NIE JEST meritum newsa i więcej nie chcę o tym dyskutować w komentarzach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    17.  2014-02-21 16:36:51

    Witku - z całym szacunkiem porównywanie dyskusji o zasadach gramatyki do wypaczania znaczenia wyrazu wg. definicji słownikowej to zupełnie nie ta sama waga znaczeniowa. Zgodnie z tym rozumowaniem jeśli handlowcy zechcą pisać " rozdajemy w promocji" zamiast "sprzedajemy za pieniądze" to dziennikarze powinni to stosować zamiast korygować nieprawdę ? Ale też już nie chcę dyskutować obocznie. Z mojej strony EOT :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18.  2014-02-21 16:55:19

    @1, 2, 3, 6, 9, 13: A jak inaczej nazwiesz działanie, w wyniku którego otrzymujesz towar wart kilkaset złotych płacąc za niego 1 zł?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    19. ~dP  2014-02-21 19:30:14  host: ip-78-30-110-241.free.aero2.net.pl

    @xam Sprzedaż wiązana? ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20.  2014-02-22 10:55:54

    18 - Ostatnio "zasubsydiowali" mnie w Eurortvagd - "dostałem za darmo" nikona 5300 . No bo jak nazwać fakt otrzymania produktu wartego ponad 4000 pln i zezwolenia na wyniesienie go ze sklepu w zamian za podpis na papierku ? Nawet nie zapłaciłem złotówki.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-02-22 11:21:15

    tl111: mam prośbę, żebyś zaapelował do wszystkich firm na całym świecie (telekomów, firm analitycznych, finansowych itp.), aby nie używały słowa "subsydiowanie" w kontekście sprzedaży telefonów w abonamentach. Obiecuję Ci wtedy, że jak tylko 5% z nich się do tego zastosuje, to ja jestem następny, OK?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2014-02-22 12:59:05

    Subsydiowanie jest, bo nie ma odsprzedaży - nie prowadzą działalności handlowej! Jeśli zaczną być sklepem wtedy przestaniemy mówić o subsydiowaniu. A to, ze "zwraca" im się dotacja w okresie umowy... Naprawdę nie ma obowiązku kupować od złodzieja! Ja już z 10 albo więcej lat nie kupuję - nie dlatego, że uważam, ze mnie okradają - dlatego, ze stwierdziłem, ze taniej będzie kiedy kupie sobie w sklepie. I nie mam problemu rozumienia terminu subsydiowania ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    23.  2014-02-22 13:00:25

    Próby ratalnej sprzedaży (w Erze chyba?) subsydiowaniem nazwać już nie można, ale kiedy się płaci za usługi telekomunikacyjne abonament a nie za telefon, jest to subsydiowanie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    24.  2014-02-22 13:01:34

    A jak się komuś nie podoba - może czytać konkurencyjne serwisy, kupować telefony u operatorów, którzy nie mówią o subsydiowaniu a o okradaniu klientów itp., itd. ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~M  2014-02-27 19:52:47  host: 212.160.172.70

    nie ma to jak gadka na temat...

Dodaj swoją opinię