Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile P4 płaci Polkomtelowi

Ile P4 płaci Polkomtelowi

WitekT 27 Kwietnia 2007 10:15

0 0

Według nieoficjalnych informacji Pulsu Biznesu, P4 płaci Polkomtelowi 22,5 groszy netto za każdą minutę połączenia przeprowadzonego w jego sieci. Dodatkowo, za terminowanie ruchu w innej sieci musi płacić rywalom od 22,5 groszy do 44 groszy netto.

Z liczb podanych przez Puls Biznesu wynika, że Polkomtel nie pobiera stawki interkonektowej od P4, jeżeli abonent Play jest w roamingu w Plusie i dzwoni na numer w Plusie. Standardowo stawki wynoszą od 40 groszy do 44 groszy netto w zależności od pory dnia.




Według Pulsu Biznesu za minutę połączenia przychodzącego P4 dostaje obecnie 40 groszy netto. Z tej liczby wynika, że jest to kwota przy założeniu, że abonent Play jest w roamingu w Plusie - w przeciwnym wypadku stawka wynosi 64 groszy netto.

P4 ma też problem z ofertą usług transmisji danych. Dostęp do Internetu przez komórkę uważany jest za najdroższy na rynku. Na szybką zmianę parametrów usługi się nie zanosi, bo Polkomtel nie chce zaoferować korzystnych stawek na transmisję danych. Rozwiązaniem problemu będzie własna sieć, na to jednak trzeba czasu.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 116
  • 0

    97.  2007-04-28 16:13:01

    Szalony - no właśnie to jest takie porównywanie... Ja znam takich co już po 2 razy w każdej sieci byli kiedy konkretne rzeczy im się opłacało wziąć. Ale czy to jest podstawa do oceny ofert? Nie - bo to jest bardzoi indywidualna sprawa co się komu bardziej opłaca. A że jest taka promocyjna oferta, to albo manipulują nami tymi ofertami, albo jest potrzebna. Ja uważam, że to pierwsze, a to drugie jest jak GMO - organizm po modyfikacji genetycznej, kiedy już na słowo promocja bierze się kartę kredytową i w ciemno się kupuje ;-)

  • 0

    98. ~DIS  2007-04-28 18:05:39  host: cwo246.internetdsl.tpnet.pl

    Szalony: Zauważę, że NETIA ma tylko około 23% akcji PLAYa, a to nie to samo co współpraca. Jest reklama Neti na str. play, sprzedają razem w germanosie, ale zarządy, kadra wyższa i niższa to inni ludzie, więc nie ma co ich łączyć razem. dopiero od niedawna pojawia się jakieś info o możliwej fuzji, ale póki co to są dwa oddzielne organizmy :D Pozdrawiam :D

  • 0

    99. ~lukaszkkk  2007-04-28 18:36:04  host: 212.160.172.70

    Mam w Orange minute do wybranego numeru w sieci za 5 gr/min i rzadne Playe nie sa mi potrzebne :-)

  • 0

    100. ~frytko  2007-04-28 20:04:13  host: efp170.internetdsl.tpnet.pl

    szalony: #96 a nie pomyliles sie z ofertami? oferta na 18 miesiecy daje 50%, na 12miesiecy masz 50 minut do wszystkich. co daje ci to samo co w playu. tyle ze w playu nie masz mozliwosci 1,5 doPlusa, 4,5 WiW, 7,5 Swojaki

  • 0

    101. ~frytko  2007-04-28 20:10:39  host: efp170.internetdsl.tpnet.pl

    lukaszkkk #99: brawo masz po 5 gr do jednego nr w sieci, a bedac w plusie masz za 10 zeta 7,5h do 3 a nie jednego i nie tylko w plusie, ale takze na stacjonarne. zreszta ja mam czas stop i nie nazekam, mimo iz mam za 50 zeta 60 minut, co daje 83 gr. do innych sieci. wszystkich mam w lusie i czesto dzwonie do wszystkich i rozmawiamy wspolnie :) za 5gr.od kazdej rozmowy. czy to jest korzystne? uwazam ze 5 gr do wszystkic w sieci i stacjonarnych to jest korzystne

  • 0

    102.  2007-04-28 20:51:55

    ~frytko - nie za 10 tylko za 16 ;-)

  • 0

    103.  2007-04-29 11:30:38

    100 frytko: szalony nie pomylił się. Teraz u Konsultantów pod 2699 umowa na 12 miesięcy i rabat na GODZINY 50%.

  • 0

    104.  2007-04-30 00:38:41

    Przez jakis czas niestety musza doplacac do interesu - taki jest bol poczatkujacego. Dlatego takie duze jest cisnienie na budowe wlasnych stacji bazwoych. Jesli wieksza czesc ruchu sieciowego bedzie realizowana przez sieci P4, koszty minuty od razu spadna. Na dodatek pojawia sie jeszcze jakies zyski z coraz wiekszej ilosci polaczen przychodzacych do Play, wtedy firma zacznie powoli wychodzic na prosta :) Mysle, ze o byt P4 nie ma sie co martwic.. ludzie licza, wiec beda przechodzic tam, gdzie jest taniej.. poza tym wszystko wskazuje na to, ze juz niedlugo Play stanie sie po prostu..modny :)

  • 0

    105. ~DIS  2007-04-30 14:39:16  host: cwo246.internetdsl.tpnet.pl

    united w sumie masz racje, chyba żadna sieć nie ma takiej presji reklamowej na styl życia... bo co plus - bądź jak mumio? Heya miała taką opcję, współpracowała z kreatorami mody, miała swoją kolekcją, ale to znikło. A play? Te łańcuch są zajebiste :D myślę, że coraz bardziej będą szli w tą stronę :D nie musisz się pokazywać ;) niezła przewrotność, bo krzyczą pokaż się....

  • 0

    106. ~endriu  2007-04-30 20:58:00  host: aawa20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Taak Ale Heyeh nie musiała bulić na rozbudowe infrastruktury... A Play to robi...

  • 0

    107.  2007-05-01 19:09:56

    Taak ale Play-owi infrastruktura się kiedyś zwróci, a heyeh zawsze będzie zależna od ery...

  • 0

    108. ~bart  2007-05-02 00:44:19  host: abut36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przyrownujecie zawsze Pakeity wszystkich sieci do oferty Playa, ze tu jest drozej blaa blaa ;) Moim zdnaiem Play polaczyl to co najlepsze u Ery i Orange przynajmniej jesli chodzi o klientow indywidualnych, czyli dosyc niskie stawki Ery i pakiety kwotowe Orange. Tego nikt nie zauwaza? Jak Era rozlicza MMSy poza darmowymi minutami w ofercie uniwersalnej? to beznaidzjene bo powinna byc mozliwosc decydowania w pelni samemu na co sie przeznacza swoje pieniadze. Wiecej takich ofert. Pozdrawiam

  • 0

    109. ~okass  2007-05-02 13:16:47  host: chello062179021215.chello.pl

    zgadzam się z bartem - sami powinniśmy decydować na co chcemy pieniądze z abonamentu przeznaczyć, za to play ma u mnie duży plus

  • 0

    110.  2007-05-03 19:33:19

    Witam mam pytanie czy Play ma w abonamecie naliczanie sekundowe bo nigdzie tego nie piszą??

  • 0

    111. ~Inspiron  2007-05-03 19:49:48  host: 212.2.101.24

    spacjabot: A znasz jakąś sieć komórkową w Polsce, która nie ma naliczania sekundowego? W play karcie taktowanie 1s/1s i w abo również.

  • 0

    112.  2007-05-03 20:26:23

    w wyborczej było napisane ze Play ma taktowanie godzinne;)stad ten błąd;)

  • 0

    113. ~piskosz  2007-05-04 11:16:48  host: 082139047065.lcz.vectranet.pl

    taktowanie godzinne ? czytaj nadal wyborczą, będziesz wiedział więcej :P

  • 0

    114. ~zobacz  2007-05-04 15:08:25  host: chq154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak orange mnie potraktowało http://img262.imageshack.us/img262/2033/untitled1dq4.jpg

  • 0

    115. ~konsultant  2007-05-05 18:03:47  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    nieprawda bo w Plusie jest godzinny 55 znizka 50% ale na 18 miesiecy a nie na 12.

  • 0

    116.  2007-05-05 19:42:38

    konsultant: jeszcze miesiąc temu była taka oferta, bo sam taką wybrałem, czyli GODZINY55 z rabatem 50% i umową na 12 miesięcy :-)

Dodaj swoją opinię