Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile kosztuje wyprodukowanie nowego iPada?

Ile kosztuje wyprodukowanie nowego iPada?

Q! 14 Marca 2012 16:57

0 0

Firma analityczna UBM podjęła się analizy kosztów wyprodukowania iPada trzeciej generacji.



Nowy iPad zaprezentowany został 7. marca. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. Przykładowe zdjęcia z nowego tabletu Apple prezentowaliśmy natomiast tutaj.




Według UBM, najbardziej kosztownym podzespołem nowego iPada jest wyświetlacz o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, który wyceniony został na 70 dolarów. Na drugim miejscu znalazło się ogniwo, wycenione na 30 dolarów. Podium kosztowe zamyka procesor, wyceniony na 28 dolarów.

Na dalszych miejscach zestawienia znalazły się: panel dotykowy (25 dolarów), moduły nadawczo-odbiorcze (21), układy pamięci (16) oraz układ fotograficzny (12,50). Koszty pozostałych podzespołów zebrane zostały w większe grupy.

Całkowity koszt złożenia nowego iPada z 16 GB pamięci wewnętrznej, według szacunków, zamyka się w kwocie 310 dolarów. Oznacza to, że jest on o kilkadziesiąt dolarów wyższy niż wcześniejszych dwóch modeli w chwili premiery. Dla przypomnienia, koszt złożenia iPada pierwszej generacji wyniósł 270,86 dolarów, natomiast drugiej - 276,27 dolarów.

Źródło tekstu: UBM Tech Insight, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • -1

    2.  2012-03-14 17:40:40

    1, wszyscy w Orange są tacy głupi? A ile kosztuje iPad (w $)?

  • -6

    3. ~  2012-03-14 17:49:24  host: z26-01.opera-mini.net

    Ja mam Nokie 3210 i spokojnie spelnia wszystkie funkcje jakie oczekuje od tel. komorkowego, takie iphony sa dobre dla lanserow i bananowej mlodziezy

  • 2

    4.  2012-03-14 18:02:31

    @3 wszyscy sie cieszymy ze masz nokie 3210, tylko ze w tym newsie nie ma nawet mowy o telefonach

  • 1

    5.  2012-03-14 18:31:12

    @3 masz nokie 3210 i z Opery Mini piszesz? Nawet kłamiesz nieudolnie trollu.

  • -1

    6. ~tepsiaczek  2012-03-14 18:32:54  host: drn34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @2 - umiejętność wyczuwania ironii jest domeną ludzi światłych... umiejętność obrażania ludzi światłych jest zarezerwowana dla pozostałych...

  • 0

    7.  2012-03-14 18:50:20

    @6 nie Tobie decydować o tym kto jest "światły".

  • -1

    9. ~sorbo  2012-03-14 20:02:37  host: z59-04.opera-mini.net

    Myślę że realny koszt to spokojnie poniżej 200$.

  • -2

    10. ~  2012-03-14 20:13:48  host: 87-205-177-34.adsl.inetia.pl

    Ta firma analityczna chyba zapomniała że istnieje coś takiego jak masowość produkcji która redukuje koszty o 90%.

  • 0

    11. ~  2012-03-14 21:52:18  host: bww43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tani ten aparat ( uklad fotograficzny )

  • 1

    12. ~cher  2012-03-14 21:57:33  host: public141786.xdsl.centertel.pl

    i znowu będziecie się wyzywać czyj system jest lepszy ludzie ogarnijcie sie ja używam andka jak kogośstać to używa iOS, jego wybór ... a swoją drogą co mnie obchodzi koszt składania iPada... nie pojade do chin i nie wynajmę "żółtka" żeby mi ipada złożył ...

  • 0

    13. ~  2012-03-14 23:05:52  host: z14-15.opera-mini.net

    Najwazniejsza czesc tego newsa to to ze 16GB pamieci kosztuje 16$. Modele roznia sie miedzy soba modulem 3g i pamiecia, zobaczcie ile te 16GB kosztuje uzytkownika kiedy dokupuje je w detalu. Hurt 16GB 16$-51zl detal 16GB/170zl/53$.

  • 0

    14. ~  2012-03-15 08:50:37  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    ile? podejrzewam, ze jakies 50 dolców góra - cała reszta to czysty zysk producenta - opieram to na cenach tabletów w Chinach - cenach ostatecznych dla klienta, nie zlecajacego miliony urzadzeń

Dodaj swoją opinię