Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile kosztuje wyprodukowanie Nokii Lumia 900?

Ile kosztuje wyprodukowanie Nokii Lumia 900?

Q! 11 Kwietnia 2012 23:17

0 0

IHS iSuppli po raz kolejny podjął się oszacowania kosztów wyprodukowania jednego z najnowszych smartfonów. Tym razem pod lupę trafił flagowy sprzęt Nokii, smartfon Lumia 900.

Najdroższym podzespołem w Lumii 900 jest wyświetlacz, którego producentem jest Samsung - został on wyceniony na 58 dolarów. Kolejne 38 dolarów to koszt podzespołów radiowych. Na trzecim miejscu znalazły się kości pamięci produkcji Micronu i Elpidy, których koszt to 27 dolarów.

Układ fotograficzny (dwa aparaty), podobnie jak elementy mechaniczne, elektromechaniczne i pozostałe zebrane razem kosztowały po 18 dolarów. 1 dolar mniej, czyli 17 dolarów, to koszt 1,4 GHz procesora Qualcomm APQ8055.




Interfejs użytkownika, zestaw czujników oraz moduły Wi-Fi, Bluetooth i FM to koszt 14 dolarów. Układ zasilania wyceniony został na 9 dolarów, bateria na 4,50 dolarów, a dodatkowe wyposażenie znajdujące się w pudełku na 5,50 dolarów.

Koszt wytworzenia całego telefonu to 217 dolarów, w których zawierają się koszty produkcji, wycenione na 8 dolarów.

Telefon dostępny jest w wolnej sprzedaży w cenie 450 dolarów.

Źródło tekstu: IHS iSuppli     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2012-04-11 23:50:35

    Spokojnie, ceny w USA zawsze były sporo niższe niż na Starym Kontynencie. Nokia na pewno nie pozwoli sobie, żeby ten tel był wyceniony poniżej 2k, w ramach polityki: nieważne ile produkt jest wart, ważne ile chcą za niego dać. ;)

  • 0

    4. ~Fobs  2012-04-11 23:54:04  host: 89-76-129-217.dynamic.chello.pl

    Po co takie obliczenia w ogóle? Nie doliczyli całej reszty poza kosztami materiałów. Jakby tak ładnie zarabiali na swoich produktach to by nie byli na minusie.

  • 0

    5.  2012-04-12 02:09:47

    Do marży Apple jeszcze im daleko :)

  • -1

    6. ~  2012-04-12 06:29:33  host: 178.73.49.129

    5. W apple nie ma marży tylko haracz od bezmózgowia.

  • 0

    7. ~sqt  2012-04-12 06:56:02  host: z27-01.opera-mini.net

    @:6 hih dobre, dobre;)

  • 0

    8. ~  2012-04-12 07:16:06  host: PC-109-95-2-76.net-com.net.pl

    a na rynku wtornym apple tez sciaga haaracz? zobacz po ile chodzi 1.5 roczny iphone 4 chociazby

  • 0

    9. ~  2012-04-12 08:40:13  host: 77-253-139-215.adsl.inetia.pl

    @2 - znasz się... A co z podatkiem stanowym na ten przykład? Zwyczajnie, nie jest tutaj podany...

  • 0

    10. ~  2012-04-12 08:41:14  host: 77-253-139-215.adsl.inetia.pl

    @8 - twoja "logika" poraża. Przecież ceny używanych rzeczy odnoszą się do cen nowych, a fanboje zawsze chętnie przepłaca za jabłuszko, to i nic dziwnego, ze trzyma cenę dość dobrze.

  • 0

    11. ~Applefan  2012-04-12 08:57:52  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @10 Szczególnie dotyczy to beznadziejnych aut francuskich, które drogie w zakupie po 5 latach są warte tyle co nic vs auta niemieckie. Twoja logika poraża. Mam iphona 4 i macbooka pro i są to rewelacyjnie jakościowo wykonane sprzęty więc nie dziwie się, że trzymają cenę.

  • 0

    12. ~  2012-04-12 09:26:20  host: z03-02.opera-mini.net

    11 wiekszosc takich jak ty, wie ze sprzet jest super, jeszcze zanim trafi do sprzedazy i ktokolwiek bedzie mial z nim kontakt, wiec co masz pisac, kiedy juz go kupiles, skoro papke z mozgu zrobili Ci pewnie jeszcze przed zakupem.

  • 0

    13. ~  2012-04-12 09:27:25  host: user-46-113-154-90.play-internet.pl

    Stuprocentowa przebitka na takim g*wnie. Pięknie, k*wa, pięknie.

  • 0

    14. ~  2012-04-12 09:39:10  host: z03-02.opera-mini.net

    Rozmowa moja i kolezanki, odnosnie rozkladu jazdy podmiejskich. Ona: moj kuzyn na iP ma program z rozkladem. Ja: tez mam taki na swoim (htc desire). Ona: ale ty nie masz ajfona(ona tez nie). Czyli w sumie nie zna sie na technice ale wie ze japko jest najlepsze. Widzialem tez kiedys jak wlascicielka ajfona po pol minuty rozmowy zabrala telefon matce (dala jej oddzwonic), bo na koncie niewiele miala. Czyli w naszym pieknym kraju czesto kupuja ten telefon biedaki tylko dla szpanu.

  • 0

    15. ~se5  2012-04-12 09:41:54  host: 213-146-48-182.ip.netia.com.pl

    @13 na materiałach i częściach też ktoś zarobił, robiąc po kosztach od początku do końca i wywalić zbędne rzeczy jak marketing taki telefon byłby może za 25% ceny. Ile osób by już miało smartfony skoro najprostsze modele by były za jakieś 100zł?. I jak wtedy by świat wyglądał?. No ale kilka osób na świecie nie mogłoby być ultrabogaczami.

  • 0

    16.  2012-04-12 10:54:37

    No ale teraz policzcie ile kasy poszlo w reklame tego telefonu, podzielcie przez niewiele sprzedanych sztuk i wyjdzie ze jeszcze do konca 2012r beda dokladac do kazdego sprzedanego telefonu :)

  • 0

    17. ~  2012-04-12 10:59:06  host: cfn81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Problem polega na tym, że te ceny są duże, ale dla nas POLAKÓW!!! Bo wydać Polakowi 2000zł na telefon to ogromna kwota... W większości przypadków jest to cała miesięczna pensja, albo w lepszym wypadku jej połowa... Zupełnie inaczej wygląda to w Niemczech, Stanach, czy innych krajach europejskich... Bo dla nich te 400-500 euro to jest 1/4, 1/6, czy 1/8 pensji... Więc tak naprawdę to tylko Polacy i kilka biedniejszych krajów płacze jakie te telefony są drogie, a dla wszystkich innych kupienie Galaxy SII (III), HTC One X, czy nawet Iphona 4s, nie stanowi wielkiej dziury w domowym budżecie...

  • 0

    18.  2012-04-12 19:14:11

    pfff... Nokia nawet ekranu nie potrafi wytworzyć... żałosne...

  • 0

    19.  2012-04-12 19:15:37

    jak i żałosne jest zdzieranie kasy większej niż cena wytworzenia tego czegoś...

  • 0

    20. ~Fobs  2012-04-12 23:55:59  host: 89-76-129-217.dynamic.chello.pl

    Czy wy naprawde tepaki nie rozumiecie ze to tylko koszt czesci i nie uwzględniono tu pracy ludzkiej za którą trzeba zapłacic, energi, amortyzacji maszyn, kosztów które idą na utrzymanie firmy, na reklamę i jeszcze pewnie kilka rzeczy. Jakby od przychodu w okreslonym czasie odjąć wydatki to wyjdzie zysk firmy. Ten zysk podzielic przez ilosc wyprodukowanych telefonow w tym czasie to byłby mniej wiecej wynik jaki zarabiaja na jednym a nie takie sratatata. Potem pisza durnie jakie to złe firmy są. Nie podoba się to nie kupować. Tyle.

  • 0

    21. ~Kaprys  2012-04-13 23:46:04  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    Fobs, no jeszcze zapomniałeś o pensjach prezesów, managerów, innych fagasów od PR i czego tam jeszcze, a i udziałowcy też żądają swoją dolę.... tak by wymieniać. A prosty robol pochodzący z Wietnamu przewala miesięcznie przez swoje ręce kilka tysięcy egzemplarzy w fabryce za dosłowną 'miskę ryżu'.

  • 0

    22. ~koles  2012-05-13 16:25:41  host: public121550.xdsl.centertel.pl

    kilka części zabierze, później sie wymieni z ziomkami z fabryki w domu sobie sam złoży do końca telefon i ma za darmo ;>

Dodaj swoją opinię