Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile kosztuje użytkownik Internetu

Ile kosztuje użytkownik Internetu

LuiN 26 Stycznia 2010 09:54

0 0

Średnio około 1,1 tys. zł kosztuje w Polsce przejęcie abonenta sieci internetowej. Za klienta kablówki, który korzysta zwykle z więcej niż jednej usługi trzeba zapłacić więcej, bo 1,3-1,8 tys. zł, w zależności od lokalizacji, wielkości i nowoczesności sieci - podaje Parkiet.

Podane w nagłówku wartości są wynikiem analizy transakcji z lat 2007-2009 z udziałem operatorów stacjonarnych i kablowych: Netii, Multimediów Polska, Vectry i Telefonii Dialog, a także funduszu Penta (kupił Stream).




Łącznie na konsolidację rynku kablowego firmy te przeznaczyły prawie 300 mln zł, dokonując przejęcia niemal 231 tys. użytkowników, płacąc za jednego średnio 1,29 tys. zł.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2010-01-26 10:01:38

    Błąd w ostatnim akapicie "...płacąc za jednego średnio 1,29 zł." chyba 1,29 tys.

  • 0

    2.  2010-01-26 10:02:44

    doktor - dzięki, już poprawiam:)

  • 0

    3.  2010-01-26 10:13:44

    A ten abonent potem płaci 50 zł i to po terminie:) Ciekawe ile osób zalega z płatnościami operatorom

  • 1

    4.  2010-01-26 10:19:41

    Abonenci zalegajacy z platnosciami w mniejszych instytucjach to okolo 10 % ( odsetek osob zalegajacych powyzej miesiaca)a u wiekszych graczy jest to okolo 5-7 %.

  • 0

    5. ~Thmas  2010-01-26 10:52:23  host: 77-255-34-158.adsl.inetia.pl

    Dlaczego tak głupio odmieniacię Multimedię?

  • 0

    6.  2010-01-26 11:04:26

    Ja tam place 27zł za internet 1mega na lini tpsa w neti

  • 0

    7.  2010-01-26 11:09:21

    Thmas: "Multimediów Polska" bo słowo multimedia jest rodzaju nijakiego, a nie żeńskiego.

  • 0

    8.  2010-01-26 11:17:12

    W sumie gafa... multimedia to liczba mnoga wiec "te multimedia", "tych multimediów", a nie nazwa w rodzaju żeńskim.

  • 0

    9.  2010-01-26 11:38:17

    musze powiedzieć, ze vectrze zalegam za ostatni kwartał ;-) nie przysłali faktur... albo ktoś przyniósł, ale - co normalne - rzucił na skrzynce na dole a gospodyni z całą makulaturą reklamową zgarnęła i wyrzuciła, jak co dzień to robi... btw - coś mają problem ostatnio, bo bierzących faktur nie przysłali jeszcze.

  • 0

    10. ~Bartek  2010-01-26 12:21:30  host: ip-94-42-44-60.multimo.pl

    Multimedia to nazwa własna i nie powinno się jej traktować jako liczbę mnogą, lecz jako pojedynczą. Stąd powinno być: "Multimedii Polska".

  • 0

    11.  2010-01-26 12:24:44

    Bartek - ja jednak zaufam specom od korekty z Parkietu.

  • 0

    12. ~sta  2010-01-26 14:27:17  host: 89.228.2.226

    mysle ze spor o odmiane nazwy Multimedia powinien roztrzygnac profesor Jan Miodek ;)

  • 0

    13. ~sta  2010-01-26 14:28:11  host: 89.228.2.226

    rozstrzygnac*

  • 0

    14. ~MM  2010-01-26 19:09:23  host: host-81-190-139-198.olsztyn.mm.pl

    ja mam multimedię i jest OK

  • 0

    15. ~  2010-01-26 22:04:23  host: public61452.cdma.centertel.pl

    1100zl - przejecie klienta, 50zlx24mies=1200zl, a gdzie tu zarobek?? ciekawe ile ma prowizji sprzedawca za pozyskanie klienta?

  • 0

    16.  2010-01-26 22:27:36

    15: Inwestycja w sieć to inwestycja na 10 lat, a nie 2 stąd ten zarobek.

Dodaj swoją opinię