Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile jesteśmy gotowi zapłacić za Internet w komórce?

Ile jesteśmy gotowi zapłacić za Internet w komórce?

Q! 10 Października 2011 10:49

0 0

Nawet ponad 150 zł jesteśmy w stanie zapłacić za mobilny Internet w komórce - wynika z badań przeprowadzonych przez Deloitte. Jest jednak jeden warunek - musi być on bardzo szybki.

Pomimo niższych niż w krajach zachodnich zarobków, Polacy gotowi są zapłacić za Internet w komórce w technologii LTE (do 100 Mb/s) nawet 155 zł. Jest to maksymalna kwota, którą byliby w stanie zapłacić polscy użytkownicy Internetu w komórce. Średnia zadeklarowana cena jest niższa i wynosi około 105 zł.

Co ciekawe, co czwarty właściciel smartfona w Polsce w ogóle nie korzysta z Internetu mobilnego w komórce. Przeszkodą nie jest tutaj wysoka cena dostępu, jego niska prędkość czy brak świadomości w tym zakresie, ale brak potrzeby korzystania z tego typu usługi - wynika z badań.




Według Deloitte, polscy użytkownicy smartfonów płacą o 49% wyższe rachunki niż posiadacze tradycyjnych telefonów. Podobna dysproporcja występuje również w Norwegii i Francji, natomiast znacznie większa - w Wielkiej Brytanii (94%) oraz Niemczech (86%).

Badanie przeprowadzone zostało w I połowie 2011 roku wśród 30 tys. użytkowników telefonii komórkowej w 15 krajach na świecie.

Źródło tekstu: deloitte     

Dodaj do:
w sumie: 69
  • 0

    54.  2011-10-10 19:22:34

    51 - ok. Ale pytałem za jaką ilość danych i nie uzyskałem odpowiedzi. To oczywiste, że niektóre osoby rzeczywiście potrzebują ogromnych ilości danych, jednak ile procent w skali kraju za TAKIE pieniądze? Śmiem twierdzić że jeśli więcej niż 10% to sporo. Sam też zassałem kilkadziesiąt GB, jednak na pewno nie za taką wielką kasę. Dlaczego prepaidowcy mniej rozmawiają? Nie wiem. Ja nie ograniczam się w żaden sposób i nie rozmawiam więcej, żeby podnieść statystyki, które tak na marginesie mnie drażnią, bo niby co? Jestem gorszy, bo gadam mniej? Daj spokój...Rozmawiam swobodnie, tyle ile potrzebuję. I jestem zadowolony.

  • 0

    55. ~  2011-10-10 19:45:47  host: 31.41.144.41

    @51. wlo najpierw sprawdź dobrze fakty a później wyciągaj wnioski. Na przykładzie wyników Centertela średnia ilość wydzwonionych minut miesięcznie w pre-paidzie wynosi 97 (1,5h) a w post-paid 236 (4,1h a nie 6-ść). Średnie ponoszone koszty to 18zł oraz 66zł odpowiednio, tyle że w to wliczone są SMS'y (także o podwyższonej opłacie) oraz wydatki na internet. Z tych danych, przy założeniu, że ten sam procent kosztów na usługi dodane (inne niż głosowe) wydają użytkownicy pre- jak i post-paid (co moim zdaniem nie jest dokładne, gdyż pre-paidowcy chętniej wydają nadmiar środków na SMS'y premium niż osoby korzystające z abonamentu, które za takie usługi często muszą dodatkowo dopłacać) wynika, iż średnia cena minuty w pre-paidzie wychodzi około 18,6gr a w post-paidzie 28 groszy. Tyle, że od tego zapewne trzeba jeszcze odjąć około 25% wydatków na usługi niegłosowe, ale Orange nie podaje tego odsetku w odróżnieniu od T-Mobile. Poza tym w pre-paidzie występuje duża grupa użytkowników, która nie korzysta z pakietów obniżających koszta, gdyż bardzo mało dzwoni i wystarczy im standardowa stawka 29-30 groszy. Na szczęście są i tacy, którym mało 1000 minut na miesiąc ;).

  • 0

    56.  2011-10-10 20:42:34

    toms - niewielki... Ale też nie pytali przypadkowych, niezarejestrowanych prepaidowców zapewne. Dlaczego miałbyś być gorszy? Telefon jest po to, zeby korzystać kiedy potrzeba - zawsze to powtarzam. 55. - zaznaczyłem, ze nie jestem pewien - kojarzyło mi się, ze 4 razy więcej, ale z tego wynika w zł 4 razy więcej a w min. 3 razy więcej ;-) No i nie mówiłem o jedym tylko operatorze a tym co GUS podaje. Widać nie pamiętałem dokładnie ;-)

  • 0

    57. ~  2011-10-10 22:02:39  host: ip-94-42-6-210.multimo.pl

    Gdzie robili te badanie. W Warszawie u prezesów największych firm?

  • 0

    58.  2011-10-10 23:39:53

    http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,10444984,Ile_za_internet_w_t elefonie__Chetnie_zaplacimy_105.html Teraz znam źródło pełnej informacji i wiem dlaczego nie podano ilości danych, którego dotyczy kwota 150 zł.

  • 0

    59. ~Darek  2011-10-11 10:09:08  host: 195.116.187.216

    Ciekawe gdzie przeprowadzano to badanie i wśród jakich użytkowników. Ja jestem w stanie zapłacić za ta usługę max 20 zł na m-c

  • 0

    60.  2011-10-11 10:21:56

    A mozna miec w 100% za darmo http://domenatestowa.wordpress.com/2011/10/10/kilka-sposobw-na-d armowy-mobilny-internet-w-polsce/

  • 0

    61. ~PR  2011-10-11 11:08:50  host: user-188-33-141-78.play-internet.pl

    PRowy wstęp do podwyżek. :(

  • 0

    62. ~  2011-10-11 13:40:02  host: cov160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @46 przecież jeśli korzystasz sporo z neta w telefonie to u każdego operatora pojawiły się specjalne oferty. W

  • 0

    63.  2011-10-11 13:40:39

    hej, mala pomocna podpowiedz dla wszystkich korzystajacych z pakietow - opracowalem taki model, ze kupuje duzy i maly pakiet MB na zmiane, dzieki temu przy duzym pakiecie mam dobry stosunek ilosci do ceny, a nastepnie malym i tanim pakietem po prostu przedluzam czas waznosci konta o kolejny miesiac zachowujac MB z poprzedniego pakietu. PRZYKLAD: Kupuje 1GB (play karta) za 25 zl, przd koniec miesiaca zostaje mi np. ok. 500MB niewykorzystane, dokupuje wiec (wazne zeby to nie byl ostatni dzien, bo mozna nie zdarzyc z aktywacja) sobie tylko 25MB za 3zl, ale dzieki temu waznosc mojego konta zostaje przedluzona na kolejny miesiac, a wczesniejsze MB sumuja sie z nowymi. EFEKT: mam MB w lepszej cenie, nie przepadaja mi a dodatkowo w kazdej chwili moge sobie takie pakiety aktywowac, a nie tak jak w przypadku zakupu dwoch identycznych pakietow gdzie nie moge aktywowac jednego gdy jeszcze waznosc drugiego sie nie skonczyla (i MB przepadaja). Dziala fajnie w play fresh, u innych operatorow pewnie tez, ale nie sprawdzalem. Pozdrawiam, TJ. Ps. A samo badanie z artykułu jest hmm, dyskusyjne...

  • 0

    64. ~  2011-10-11 13:41:43  host: cov160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @46 przecież jeśli korzystasz sporo z neta w telefonie to u każdego operatora pojawiły się specjalne oferty. W ofercie biznesowej stawki za każde 100 kB transmisji danych to 0,10 gr. W ofercie z bezpłatnym dostępem do neta jest to już darmowe, podobnie jak hot spoty.

  • 0

    65. ~  2011-10-11 18:43:05  host: 89-72-232-26.dynamic.chello.pl

    Niekoniecznie trzeba dopłacać aż tyle. Warto mieć rozeznanie i wykorzystywać oferty sezonowe operatorów Orane (nieograniczony Internet), Plus (oswojacz). W kolejnej edycji badań te wyniki mogą ulec znacznym zmianom

  • 0

    66. ~  2011-10-11 19:44:48  host: 178-37-210-26.adsl.inetia.pl

    musieli by mi dopłacić żebym z tego korzystał

  • 0

    67. ~  2011-10-12 18:53:14  host: z34-13.opera-mini.net

    predkosx Internetu jest rzeczywiscie tragiczna

  • 0

    68. ~  2011-10-12 20:36:40  host: 89-72-232-26.dynamic.chello.pl

    @62, a jakie oferty masz na myśli? Nieograniczony internet od Orange?

  • 0

    69.  2011-10-13 12:58:52

    @68. Mam na myśli chociażby taryfę optymalną w Orange, a dokładniej ofertę z bezpłatnym dostępem do neta. Podobnie jest z hotspotami

  • 0

    70. ~Pati  2011-10-16 08:15:15  host: host-89-231-213-234.dynamic.mm.pl

    Nic bo to powinno byc darmowe jak w standardzie jest ma zachodzie europy ale u nas zwsze jest buractwo i sa artykuly typu Ile jestes w stanie zaplacic. Przynajmniej jest aero2 to mozna sobie 2 simy w telu uzywac i miec naeta darmowego a nie idioctwo ile jestes w stanie zaplacic.

  • 0

    71. ~Ania  2013-05-18 00:00:24  host: 89-66-116-5.dynamic.chello.pl

    Chyba Ich *** Za internet w kom i no limit jestesmy w stanie zaplacić 79 pln +Vat a jak ktoś doda do tego domowy w pakiecie, czyli "na kablu", to jesteśmy max zaplacic + 30 pln+Vat

  • 0

    72. ~  2013-05-18 00:07:21  host: 89-66-116-5.dynamic.chello.pl

    Albo operatorzy w to wejdą albo niech sie w kosmos walą.....nie chce telewizji darmowej (bo nie ogladam - i telewizja to przezytek, proteza), nie chce telefonu stacjonarnego, bo jak w domu jestem to sama za no limit chce zdecydowac do kogo dzwonie

  • 0

    73. ~Ania  2013-05-18 00:08:13  host: 89-66-116-5.dynamic.chello.pl

    Badanie debilne, w miejscu i czasie;)

Dodaj swoją opinię