Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości IKO w bankomatach Euronetu

IKO w bankomatach Euronetu

LuiN 29 Marca 2013 09:57

2 1

Ponad 10 tysięcy osób korzysta już z systemu płatności mobilnych IKO. Niebawem będą oni mogli wypłacać gotówkę telefonem komórkowym bez konieczności użycia karty płatniczej także w największej sieci bankomatów na terenie całego kraju. PKO Bank Polski rozpoczyna współpracę z Euronet Polska.

Dzięki porozumieniu obu firm użytkownicy bankowości mobilnej IKO będą mogli wypłacać gotówkę telefonem, bez użycia karty płatniczej, z około 7 tys. bankomatów znajdujących się w bardzo dogodnych i atrakcyjnych lokalizacjach. IKO będzie zatem dostępne łącznie w prawie 40% wszystkich bankomatów w Polsce. Techniczne włączenie bankomatów sieci Euronet do systemu IKO odbędzie się w ciągu najbliższych miesięcy.

Po 2 tygodniach od startu z systemu IKO korzysta już aktywnie ponad 10 tysięcy osób. Największym powodzeniem wśród użytkowników cieszą się wypłaty z bankomatów, które stanowią 74% dotychczas dokonanych za pomocą telefonu z IKO transakcji. Druga w kolejności funkcjonalność, z której najczęściej korzystają klienci IKO, to przelewy na numer telefonu (15%), zaś kolejna to płatności w sklepach tradycyjnych i internetowych (11%).

Źródło tekstu: PKO BP     

Dodaj do:

Tagi: iko | pko bp

w sumie: 5
 • Ten komentarz został ukryty.

  1

  1. ~  2013-03-29 10:32:59  host: proxy1.messagelabs.net

  i bardzo dobrze - konkurencja jest jak balsam:) Dzięki temu może utrą nosa Visie i MC, potrzebna jest tu jeszcze Biedronka - gdyby w niej dało się tak płacić:). Konkurencja ponad wszystko, prawda Witucki?;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  1

  2. ~eh  2013-03-29 10:40:48  host: cxm109.internetdsl.tpnet.pl

  Dokładnie! Z jednym z wyższych intercharge w EU jedynie w takich usługach nadzieja!

 • Ten komentarz został ukryty.

  1

  3. ~W4Ready  2013-03-29 10:46:09  host: 89-70-100-4.dynamic.chello.pl

  Gdyby jeszcze konkurencyjne banki przystąpiły do tej usługi, to Visa i Mastercard mogłyby się czuć zagrożone. Czekamy.

 • Ten komentarz został ukryty.

  -1

  4. ~zxczxc  2013-03-29 11:28:10  host: 65-20.biatel.com.pl

  Taa współpraca a jak na razie PKO BP jako jedyny chyba bank pobiera prowizję od wypłat w Euronecie!

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~jonska  2013-04-04 15:38:50  host: lustro.cwd.waw.pl

  Na prawdę dobry kierunek obrali, tym bardziej ucieszyła mnie wiadomość o pewnej popularyzacji usługi np. poprzez podłączenie IKO sieci Euronetu i od 11 kwietnia dostepności na Javie, Symbianie i Mojego BlackBerry :-* Im więcej nas będzie tym bardziej zagrożony będzie ten wstrętny dupol.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-210-75.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet