Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości IKO w bankomatach Euronetu

IKO w bankomatach Euronetu

LuiN 29 Marca 2013 09:57

2 1

Ponad 10 tysięcy osób korzysta już z systemu płatności mobilnych IKO. Niebawem będą oni mogli wypłacać gotówkę telefonem komórkowym bez konieczności użycia karty płatniczej także w największej sieci bankomatów na terenie całego kraju. PKO Bank Polski rozpoczyna współpracę z Euronet Polska.

Dzięki porozumieniu obu firm użytkownicy bankowości mobilnej IKO będą mogli wypłacać gotówkę telefonem, bez użycia karty płatniczej, z około 7 tys. bankomatów znajdujących się w bardzo dogodnych i atrakcyjnych lokalizacjach. IKO będzie zatem dostępne łącznie w prawie 40% wszystkich bankomatów w Polsce. Techniczne włączenie bankomatów sieci Euronet do systemu IKO odbędzie się w ciągu najbliższych miesięcy.
Po 2 tygodniach od startu z systemu IKO korzysta już aktywnie ponad 10 tysięcy osób. Największym powodzeniem wśród użytkowników cieszą się wypłaty z bankomatów, które stanowią 74% dotychczas dokonanych za pomocą telefonu z IKO transakcji. Druga w kolejności funkcjonalność, z której najczęściej korzystają klienci IKO, to przelewy na numer telefonu (15%), zaś kolejna to płatności w sklepach tradycyjnych i internetowych (11%).

Źródło tekstu: PKO BP     

Dodaj do:

Tagi: iko | pko bp

w sumie: 5
 • 1

  1. ~  2013-03-29 10:32:59  host: proxy1.messagelabs.net

  i bardzo dobrze - konkurencja jest jak balsam:) Dzięki temu może utrą nosa Visie i MC, potrzebna jest tu jeszcze Biedronka - gdyby w niej dało się tak płacić:). Konkurencja ponad wszystko, prawda Witucki?;)

 • 1

  2. ~eh  2013-03-29 10:40:48  host: cxm109.internetdsl.tpnet.pl

  Dokładnie! Z jednym z wyższych intercharge w EU jedynie w takich usługach nadzieja!

 • 1

  3. ~W4Ready  2013-03-29 10:46:09  host: 89-70-100-4.dynamic.chello.pl

  Gdyby jeszcze konkurencyjne banki przystąpiły do tej usługi, to Visa i Mastercard mogłyby się czuć zagrożone. Czekamy.

 • -1

  4. ~zxczxc  2013-03-29 11:28:10  host: 65-20.biatel.com.pl

  Taa współpraca a jak na razie PKO BP jako jedyny chyba bank pobiera prowizję od wypłat w Euronecie!

 • 0

  5. ~jonska  2013-04-04 15:38:50  host: lustro.cwd.waw.pl

  Na prawdę dobry kierunek obrali, tym bardziej ucieszyła mnie wiadomość o pewnej popularyzacji usługi np. poprzez podłączenie IKO sieci Euronetu i od 11 kwietnia dostepności na Javie, Symbianie i Mojego BlackBerry :-* Im więcej nas będzie tym bardziej zagrożony będzie ten wstrętny dupol.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet