Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości III kwartał należał do LG i Samsunga

III kwartał należał do LG i Samsunga

WitekT 28 Października 2004 13:02

0 0

Światowy rynek telefonów komórkowych wzrósł w III kwartale o 25% w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego, głównie dzięki dwóm Koreańskim producentom - Samsungowi i LG. Takie są wyniki najnowszego raportu Strategy Analytics. Raport podał liczbę 168 mln wyprodukowanych w tym okresie telefonów, z czego znaczna większość została sprzedana.

Raport podał prognozę, że w całym 2004 roku sprzedanych zostanie ogółem 670 mln telefonów. Została ona oparta na dotychczasowych danych - w ciągu trzech kwartałów tego roku sprzedano już 480 mln terminali.

Wzrost nastąpił głównie dzięki rynkom rozwijającym się takim, jak Ameryka Środkowa i Południowa. W Azji z kolei wzrost był bardzo niewielki.
U poszczególnych producentów III kwartał wyglądał następująco:
Samsung w ciągu kwartału zwiększył swoją sprzedaż aż o 51% i zbliżył się w udziale rynkowym do Motoroli - dzieli go już od niej mniej niż 1%,
LG wykorzystał wzrost w Ameryce Północnej i Europie, gdzie wyprzedził SonyEricsson-a stając się 5. pod względem wielkości światowym producentem ze wzrostem 55% w ciągu roku,
Nokia utrzymała swój udział w rynku na poziomie 30% (dokładnie 33,8%) głównie dzięki znaczącym obniżkom cen na rynkach Europy Wschodniej i Ameryki Łacińskiej,
Motorola zanotowała wzrost o 15%, co stanowi znaczny spadek tempa w porównaniu do II kwartału, kiedy to jej sprzedaż wzrosła aż o 53%.

Strategy Analytics oczekuje w przyszłym roku zwolnienia tempa wzrostu do 8%, czyli 726 mln sprzedanych sztuk na całym świecie.

Źródło tekstu: Dow Jones / Cellular News     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet