Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości III Kongres Technologiczny

III Kongres Technologiczny

sirmark 22 Września 2004 23:58

0 0

5 października br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się Kongres Technologiczny, organizowany już po raz trzeci przez firmę Polkomtel. Jest to największa w Europie Środkowej prezentacja technologii teleinformatycznych i ich praktycznego zastosowania. III Kongres Technologiczny będzie obfitować w premierowe pokazy produktów, usług i kompleksowych rozwiązań teleinformatycznych, które optymalizują procesy zarządzania oraz koszty szeroko rozumianej wymiany informacji w firmie.

Honorowym Patronem tegorocznej edycji Kongresu będzie prof. Marek Belka, Prezes Rady Ministrów, zaś Gościem Specjalnym - Arun Sarin, prezes Vodafone Group plc, największego globalnego operatora telekomunikacyjnego na świecie.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Polkomtel S.A., operator sieci Plus GSM, Partnerami zaś Nokia Polska, Hewlett Packard, IBM, Intel, Motorola, Oracle, Samsung, SAP, Siemens i Sony-Ericsson.

Kongres Technologiczny jest niezwykłym wydarzeniem w świecie polskiego biznesu. Każda z dotychczasowych edycji gromadziła przedstawicieli kadry zarządzającej najwyższego szczebla największych polskich przedsiębiorstw, a także właścicieli i reprezentantów firm średniej i małej wielkości. Kongres stanowi doskonałą możliwość promocji najnowszych trendów w zakresie szeroko rozumianego zarządzania łącznością mobilną w firmie. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji, które brzmi "Biznes nowej generacji – partnerstwo dla rozwoju", partnerzy Kongresu oprócz własnych usług zaprezentują rozwiązania gotowe do komercyjnych wdrożeń, stworzone przy wykorzystaniu technologii współpracujących ze sobą dostawców.

Tegoroczna edycja składać się będzie z sesji plenarnej, podczas której wystąpi prof. Marek Belka, Prezes Rady Ministrów, Arun Sarin, prezes Vodafone, oraz Jarosław Pachowski, prezes Polkomtel S.A. Po niej nastąpi cykl seminariów i prezentacji w salach Pałacu Kultury i Nauki oraz Kinoteki.
Dodatkowo w czasie tegorocznej edycji Kongresu zostanie rozstrzygnięty konkurs "Przedsiębiorstwo Plus Technologia", zorganizowany przez Polkomtel S.A. Jest on poświęcony najlepszym wdrożeniom rozwiązań mobilnych w przedsiębiorstwie w pięciu kategoriach: Bezpieczeństwo, Ochrona Zdrowia, Rozwiązania Biznesowe typu B2B, Rozwiązania Biznesowe typu B2C, Wewnętrzne Rozwiązania Biznesowe. Po zakończeniu sesji plenarnej odbędzie się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu.

Podczas Kongresu odbędą się także seminaria poświęcone czterem obszarom tematycznym: konwergencji usług telekomunikacyjnych i informatycznych, mobilnemu zarządzaniu przedsiębiorstwem, wyzwaniom trzeciej generacji oraz komunikacji nowej generacji. Prowadzić je będą specjaliści firm Partnerów Kongresu. Przewidziane są także liczne prezentacje rozwiązań gotowych do natychmiastowego wdrożenia.

Dzięki tej szerokiej formule Kongres Technologiczny pełni również ważną funkcję edukacyjną dla polskiego rynku. Stosowanie przez firmy najnowszych osiągnięć teleinformatycznych nie tylko podnosi konkurencyjność naszej gospodarki na rynkach Unii Europejskiej, ale stanowi także kolejny krok w kierunku tworzenia w naszym kraju społeczeństwa informacyjnego, co jest zgodne z podpisaną przez Polskę Strategią Lizbońską.

W tegorocznej edycji Kongresu uczestniczyć będą zaproszeni przez organizatora i partnerów studenci Politechniki Warszawskiej, którzy będą mieli unikalną możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami światowej teleinformatyki.

Źródło tekstu: Plus GSM     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-41-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze