Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości II kwartał lepszy niż pierwszy dla Grupy TP

II kwartał lepszy niż pierwszy dla Grupy TP

WitekT 18 Czerwca 2007 09:28

0 0
Prezes Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki powiedział, że kierowana przez niego firma odnotuje w II kwartale lepsze wyniki finansowe niż w I kwartale. Wraz z publikacją wyników przedstawiona będzie od dawna ogłaszana nowa strategia Grupy TP.

Oceniam, że Orange osiąga obecnie bardzo dobre wyniki wobec I kwartału, kiedy to mogliśmy obserwować wyczekiwanie rynku na ofertę nowego, czwartego operatora komórkowego w Polsce - powiedział Witucki.

W I kwartale Grupa TP miała 4,44 mld zł przychodów (spadek o 2,7% w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku). Sam Centertel miał 1,86 mld zł przychodów.


Źródło tekstu: WST, Thomson Financial, Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~JayCee  2007-06-18 09:47:32  host: chello089078006100.chello.pl

    Zaraz odezwą się malkontenci ;)

  • 0

    2.  2007-06-18 10:03:36

    malkontent odezwał się jako pierwszy w kolejności.

  • 0

    3. ~issa  2007-06-18 10:13:58  host: inet20908na-3.eranet.pl

    Czyli niewprost powiedział , że oferta Play rozczarowała i klienci rzucili się po aktywacje w Orange. No cóż , jakoś mało w to wierzę , ale zamiast słów , które nic nie kosztują , lepsze będą wyniki za drugi kwartał , które skonfrontują Orange z Plusem i z Erą. Pewnie to lekceważenie i świetne wyniki zmusiły Orange do promocji "3 razy więcej" W żadnym wypadku nie presja konkurencji;-)

  • 0

    4. ~issa  2007-06-18 10:29:31  host: inet20908na-3.eranet.pl

    Hmmm , jeszcze raz to przeczytałem i już nic nie rozumiem. Chodziło mu o aktywacje? Czy wyniki finansowe? Znaczy się mam rozumiec , że Pan Heniek z Pcimia Dolnego , oraz Krystyna z Gazowni nie dzwonili ze swoich telefonów w Orange bo czekali na 4go? Co to za brednie? Czy chodzi mu o aktywacje , bo chyba jednak nie? Przychody wzrosną , bo POPaki rzucili się na promocję "3 razy więcej" , co i nie dziwi , bo oferta bardzo dobra , ale ostatecznie skutkowac będzie tym , że mając furę minut od Orange za darmo (kto by pomyślał , że dojdzie do czegoś takiego , to zapewne cud , nie presja konkurencji) , nie będą zasilać swoich telefonów w bliższej perspektywie , co zapewne musieliby robić chcąc dzwonić bez owej promocji. Zawiła jest logika prezesa , ale porażkę zawsze można przekuć na sukces , wystarczy tylko odpowiednio dobrać słowa.

  • 0

    5.  2007-06-18 10:35:09

    issa - to 3 razy więcej to było uważam tylko miłym dodatkiem do fajnej oferty numeru za 5 gr za minute ;-) Przynajmniej z mojego pnktu widzenia (dobrze by było gdyby jeszcze z punktu widzenia mojego syna, który za bardzo nie dba o swoje wydatki "telefoniczne" ;-)). Wyczekiwanie, bo teraz kupują telefony ludzie nie wydający zbyt wiele na telefon (przez 10 lat komórki im nie były potrezbne przecież) i nie generujący zbyt dużych przychodów dla operatoró przez to - dla nich ważna jest każda złotówka mniej... tylko za co? za usługi czy za telefon?? ;-D

  • 0

    6.  2007-06-18 10:38:11

    zasilać muszą, jeśli chcą używać... za daleko pozedłś chyba jednak ;-) O ile rzeczywiście te ekstra zasilenia na 3 razy więcej dały jakiś jednorazowy przychód, to nie sądzę, żeby na tyle duży, żeby miało to wpływ na znaczący wzrost tych przychodów. Nie wierzę, żeby nagle ktoś, kto zasilał minimalną kwotą kupił zdrapkę za 50, 100 czy więcej złotych.

  • 0

    7. ~issa  2007-06-18 10:45:42  host: inet20908na-3.eranet.pl

    Wlo - to z czego ten przyrost przychodów? Z klientów firmowych , którzy mają teraz w końcu nomalne taryfy i płacą w Orange i na stacjonarne po 20gr , a wcześniej mieli co poniektórzy ponad 50gr w sieci , a szczęsliwcy z najwyższymi taryfami po 300zł minutę po 30gr netto? Czy z klientów indywidualnych , którzy jak wiesz z forów czekają do wieczora albo weekendu , żeby wysłać smsa za darmo w sieci "do wszystkich w Orange" :-D No bo POPaków sam wykluczyłeś;-)

  • 0

    8. ~k  2007-06-18 11:16:08  host: cja89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja to czekam na tę strategię TP; jak bedzie tak, że rzeczywiście nei obniżą cen netu to się z nimi pożegnam; Netia czeka z otwartymi rękoma

  • 0

    9.  2007-06-18 11:52:50

    dobry kwartał? jeszcze!!!, orangutan traci klientów na rzecz play, ludzie z stacjonarnego rezygnują, tylko ta Neostrada im wyniki polepsza, ach niech się cieszą, bo za niedługo to im sie urwie...

  • 0

    10.  2007-06-18 12:41:14

    Na stronie UKE jest info, że zostały zatwierdzone dwa nowe plany taryfowe TP. Z informacji wynika, ze kwotę abo w całości będzie można przeznaczyć na połączenia miejscowe, strefowe i międzystrefowe. Czyżby początek pakietów kwotowych w TP? Ciekaw jestem czy i kiedy ujrzą one światło dzienne?

  • 0

    11. ~pepe  2007-06-18 12:41:40  host: aalo150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Grupa TP to przecież nie tylko orange a wy tylko Popipop

  • 0

    12.  2007-06-18 13:02:14

    Robo te plany TP są dedykowane biznesowi przede wszytskim więc zapewne do tanich nie będą należeć więc pomimo iż prywatny bedzie mógł sobie go kupić to i tak nie kupi bo będzie dla niego za drogi.

  • 0

    13. ~hbmm  2007-06-18 18:15:47  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

    odnotuje lepsze wyniki bo II kwartał jest dłuzszy o jeden dzien:)

  • 0

    14.  2007-06-18 18:36:56

    WitekT - wiesz coś na temat planów taryfowych TP zatwierdzonych przez UKE?

  • 0

    15.  2007-06-18 18:50:04

    Robo: zara poknuje. ;)

  • 0

    16.  2007-06-18 18:54:38

    WitekT - dzięki ;D

  • 0

    17.  2007-06-18 23:56:16

    hbmm: Masz rację! I z tego jednego dnia lepsze wyniki!!!

  • 0

    18. ~int  2007-06-19 11:36:39  host: public-gprs18636.centertel.pl

    hihihihihihi pani iwonka k. odeszła i nie ma kto okradac firmy, ;) żart taki nie mogłem się powstrzymac.

  • 0

    19. ~Gramat  2007-07-27 14:13:52  host: dkc241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niechaj mają lepsze wyniki. netia teraz prze do przodu mocno. więc powoli te wyniki raczej będą się chylić w dół :) chyba, że tepsa zmądrzeje i zrobi jakieś fajne promocje jak netia.

Dodaj swoją opinię