Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości IFA2017: Western Digital zaprezentował najpojemniejszą na świecie kartę microSD

IFA2017: Western Digital zaprezentował najpojemniejszą na świecie kartę microSD

msnet 31 Sierpnia 2017 15:06

4 1

sandisk ultra 400gb

400 GB pojemności ma zaprezentowana podczas targów IFA 2017 nowa karta pamięci SanDisk Ultra microSDXC UHS-I.

W 2015 roku wprowadzono na rynek przełomową kartę SanDisk Ultra microSDXC pamięci o pojemności 200 GB. Teraz firma Western Digital Corporation podwoiła jej pojemność, zachowując te same rozmiary i format microSD. Nowa karta może być użytecznym wyposażeniem dla wszystkich, którzy rejestrują, zapisują i udostępniają dużo zdjęć i filmów, a także instalują wiele aplikacji.

Urządzenia mobilne stały się centrum naszego życia, a klienci przyzwyczaili się już do używania swoich smartfonów do wszystkiego - od zastosowań multimedialnych, po biznes. Gromadzimy i udostępniamy ogromne ilości danych - na smartfonach, dronach, tabletach czy komputerach. Z naszych szacunków wynika, że zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową będzie cały czas rosło, bo użytkownicy oczekują coraz bardziej zaawansowanych funkcji urządzeń mobilnych i materiałów multimedialnych o coraz wyższej rozdzielczości. Spodziewamy się, że w tym roku na całym świecie na urządzeniach mobilnych zostanie zainstalowanych ok. 150 mld aplikacji, a to wymagać będzie ogromnej przestrzeni dyskowej - powiedział Jeff Janukowicz, research vice president firmy IDC.

W celu osiągnięcia tak dużej pojemności karty microSD, Western Digital wykorzystał swoje autorskie technologie z dziedziny pamięci oraz unikalny projekt i proces produkcyjny, które pozwalają zapisać więcej bitów na kościach pamięci.




Cały czas przesuwamy technologiczne granice i zmieniamy sposób, w jaki konsumenci korzystają z urządzeń mobilnych. Osiągając kolejny etapu rozwoju technologii jesteśmy w stanie zaspokoić ogromne zapotrzebowanie naszych klientów na przestrzeń dyskową, z pomocą rozwiązań storage, którym mogą zaufać - powiedział Sven Rathjen, vice president ds. product marketing w Western Digital.

sandisk ultra 400gb

Nowa karta, dzięki ogromnej pojemności, zmieści - wg danych producenta - do 40 godzin materiału wideo w rozdzielczości FullHD. Karta jest też szybka - prędkość odczytu danych osiąga 100 MB/s, a także spełnia specyfikację A1 App Performance Class, co gwarantuje szybkie uruchamianie się zapisanych na niej aplikacji.

W sklepie Google Play można znaleźć zaktualizowaną aplikację SanDisk Memory Zone, która daje użytkownikom pełną kontrolę nad kartą pamięci. Dostępny nieodpłatnie program jest kompatybilny z większością urządzeń z systemem Android i pozwala na wygodne znajdowanie, organizowanie, przesyłanie i backupowanie plików, w tym również opatrzonych tagami plików z serwisów Facebook oraz Instagram.

Karta 400GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I objęta jest limitowaną, 10-letnią gwarancją. Kupić ją można między innymi na stronie sandisk.com. Sugerowana cena w USA to 249,99 dolarów (895 zł).

Źródło tekstu: Western Digital     

Dodaj do:

Tagi: microsd | western digital | sandisk

w sumie: 23
  • 0

    4.  2017-08-31 15:29:22

    100MB/s, czyli nawet gdyby liczyć, że faktycznie średnia kopiowania dużych plików wyniesie 100MB/s, to skopiowanie pełnej zajęło by ponad godzinę.
    W dodatku 40 godzin materiału FHD, to chyba z kiepskim bitrate, bo wychodzi bitrate 2,77MB/s, czyli video dla 40 godzin max 22mb/s. Dziś nawet kamerki FHD w telefonach przekraczają bitrate 30mb/s, zatem nie będzie to 40 godzin, tylko po sformatowaniu karty raczej realnie 20godzin.

  • 0

    5.  2017-08-31 15:47:24

    Tyle miejsca na tyle wartościowych treści. ;)

  • 0

    6. ~  2017-08-31 16:03:18  host: public-gprs351159.centertel.pl

    Western Digital, a na pamięci pisze Sandisk. O co chodzi??

  • 0

    7. ~  2017-08-31 16:03:55  host: user-94-254-131-78.play-internet.pl

    Osobiście obawiałbym się trzymać cokolwiek ważnego na tej karcie bo jak upchali na takiej małej powierzchni tyle GB, awaria takiej karty może się źle skończyć.

  • 1

    8.  2017-08-31 16:14:41

    @6 WD kupił SanDiska jakiś czas temu.

  • 0

    9.  2017-08-31 16:23:55

    o skubańce!!!

  • 0

    10.  2017-08-31 16:24:34

    po namyśle: nie wiem co bym tam miał trzyać...

  • 0

    11. ~~  2017-08-31 16:26:36  host: dfp92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja nie mogę wykorzystać mojej karty 32GB. Mam zapełnione ledwo co 6GB.

  • 0

    12.  2017-08-31 16:34:03

    Za 5 lat będzie standardem w każdym telefonie tak jak dziś 32 GB.

  • 0

    13.  2017-08-31 16:36:35

    @12 Już w tym roku Iphone z 512GB :)

  • 0

    14. ~QQQ  2017-08-31 16:39:24  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    A ja się męczę na karcie 64GB :/

  • 0

    15. ~Chwast7  2017-08-31 16:40:12  host: a22-02-07.opera-mini.net

    Ta karta ma więcej gb jak mój dysk:-D

  • 0

    16. ~waldes  2017-08-31 16:58:02  host: abrz234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a chinczyki robią 1tb, lexar podobno 512gb , wiec gdzie tu postep???.... . ....

  • 1

    17. ~Rzezniol  2017-08-31 18:14:42  host: public-gprs202721.centertel.pl

    @16 bo np Lexar robi to w formacie SD a nie microSD. Ot taki mały detal.

  • 0

    18.  2017-08-31 18:41:13

    Wszystko pięknie, ale te prędkości wcale nie są takie obiecujące... zapis gwarantowany oprócz nadrukowanych na karcie norm (10 MB/s ... bez komentarza) jak to przy Ultra nie istnieje ; ) odczyt 100 MB/s jest bardziej niż OK, ale przy tej wielkości karty całość skopiuje się z niej po ponad godzinie (~68 minut, choć realna objętość to nie 400 GB a pewnie około 373, zatem 63 minuty - o ile mówimy o pełnej prędkości (choć tu akurat SanDisk często przekracza wartości które podaje, także tu na plus) i odczycie sekwencyjnym dużych plików..
    Dobra wiadomość jest natomiast taka, że jak to zwykle w przypadku wejścia nowinek, starsze produkty pójdą cenowo w dół.. amortyzacja w cenach kart potrafi być naprawdę ogromna.

  • 0

    19. ~daniel  2017-08-31 18:50:24  host: idl234.internetdsl.tpnet.pl

    Mam w Galaxy S7 128 GB Samsung EVO+. Po włożeniu do czytnika w komputerze karta ma prędkości około 90 MB/s. W telefonie maks 40 MB/s. Więc jakby któreś kupował sobie do S7 to coś powyżej 40 MB/s jest nieopłacalne.

  • 0

    20. ~Çalm7  2017-08-31 19:19:34  host: abbe254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    IFA=DDR:-D

  • 0

    21. ~Rudolf  2017-08-31 19:27:58  host: public-gprs384746.centertel.pl

    To już nie mogli upchać 512?...

  • 0

    22.  2017-08-31 21:38:22

    @18 Oj tam, oj tam... ile razy kopiujesz całą micro sd na kompa? Mi zdarza się raz na rok skopiować 2×32 GB. Nie takie mułowate pendivy się kopiowało.

  • 0

    23. ~  2017-08-31 22:34:20  host: 188.146.0.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @2 Ta karta jest w technologi sdxc i bedzię z nią kompatybilny każdy telefon obsługujący ten format. Nawet karty o pojemności powyżej 1000 GB. Nie tylko Note 8 ale również telefony z przed kilku lat.

Dodaj swoją opinię