Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości IFA2017: opaska MiCor A100 - EKG na nadgarstku

IFA2017: opaska MiCor A100 - EKG na nadgarstku

orson_dzi 1 Września 2017 10:54

1 0

micor a100

Opaska MiCor A100 firmy MioCARE to elektrokardiograf w formie naręcznej opaski, dzięki której można uzyskać pomiary o dokładności profesjonalnych urządzeń medycznych.

Opaska MiCor A100 ma zrewolucjonizować diagnostykę kardiologiczną. Została wyposażona w czuły sensor EKG, który daje możliwość samodzielnego monitorowania pracy serca, bez konieczności wizyty pacjenta w placówce medycznej. MiCor A100 w połączeniu z dedykowaną aplikacją monitoruje tętno oraz rejestruje niepokojące objawy, by mogły być następnie przeanalizowane przez personel medyczny.

W przeciwieństwie do tradycyjnego Holtera z zestawem elektrod pomiarowych, z rozwiązania MiCor A100 użytkownik może korzystać w dowolnym miejscu i czasie - w trakcie wykonywania codziennych aktywności, takich jak uprawianie sportu czy prowadzenie samochodu, a także podczas snu. Opaska jest lżejsza i wygodniejsza w noszeniu, a dzięki temu mniej kłopotliwa dla pacjenta - mówi Marcin Gutkiewicz z MiTAC Europe.
micor a100

Urządzenie posiada w niewielki wyświetlacz OLED, na którym prezentowane są podstawowe dane dotyczące tętna, spalonych kalorii, liczby wykonanych w ciągu doby kroków, poziomu naładowania akumulatora, a także daty i godziny. Urządzenie jest w stanie pracować do 10 dni na pojedynczym ładowaniu w trybie monitora aktywności i snu.

Gdy tylko użytkownik opaski poczuje niepokojące objawy, takie jak palpitacje, bóle w klatce lub krótki oddech, MiCor A100 wykonuje na życzenie zapis 30-sekundowego odcinka pomiarowego. Wystarczy przytrzymać kciuk na czujniku EKG, by po chwili pomiar wraz z datą i godziną został zapisany w pamięci wewnętrznej urządzenia. Opaska może przechować w pamięci 30 oddzielnych próbek wraz z datą i godziną zarejestrowanego sygnału EKG.

Opaska jest już dostępna na polskim rynku, ale jej cena jest bardzo wysoka i wynosi 699 euro.

Źródło tekstu: MiTAC; wł     

Dodaj do:

Tagi: mitac micor a100 | miocare | mitac

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-171-242.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet