Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości IFA2017: Fibaro pokazał nowe produkty do inteligentnego domu

IFA2017: Fibaro pokazał nowe produkty do inteligentnego domu

msnet 1 Września 2017 15:49

2 0

fibaro inteligentny dom 1a

Fibaro Radiator Thermostat oraz Fibaro Intercom, a także 5 urządzeń wykorzystujących Apple HomeKit to nowości poznańskiej firmy.

Fibaro Radiator Thermostat to łatwa w montażu głowica termostatyczna, która pozwala dostosować ogrzewanie do indywidualnych potrzeb domowników. Umożliwia ona sterowanie ogrzewaniem poszczególnych pomieszczeń, a ponadto mierzy temperaturę w każdym z nich przy użyciu zewnętrznego czujnika i pozwala na znaczne oszczędności - system Fibaro może na przykład wyłączyć dany grzejnik, jeśli wykryje, że okno w pomieszczeniu zostało otwarte. Producent podaje, że nowa głowica termostatyczna Fibaro współpracuje z 98% grzejników dostępnych na rynku, a jej instalacja zajmuje nie więcej niż minutę.

fibaro inteligentny dom

Urządzeniem można sterować zdalnie, dzięki czemu możemy ogrzać wybrane pomieszczenia przed powrotem z pracy. Naładowany za pośrednictwem gniazda USB akumulator powinien wystarczyć na działanie głowicy przez cały sezon grzewczy. Fibaro Radiator Thermostat trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku w cenie około 90 euro (380 zł) w zestawie z zewnętrznym czujnikiem temperatury. Cena samej głowicy będzie nieco niższa.

Fibaro Intercom to wyceniane na około 850 zł urządzenie pozwalające na wideo-rozmowę pomiędzy domownikiem i osobą, która dzwoni do mieszkania. Połączenia są odbierane na smartfonie, dlatego można prowadzić rozmowę nawet wtedy, gdy nikogo nie ma w domu. Kamera urządzenia rejestruje obraz o rozdzielczości FullHD i obejmujący kąt 180 stopni. Dodatkowe diody IR, które aktywują się przy słabym oświetleniu, pozwalają sprawdzić, kto chciał dostać się do domu lub był w jego pobliżu także w nocy. Jeden Intercom może sterować dwoma wejściami (np. furtką oraz bramą garażową). Czujnik zamontowany w urządzeniu potrafi wykryć zbliżający się smartfon właściciela i może otworzyć dla niego wejście. Rozwiązanie to można dodatkowo zabezpieczyć kodem PIN.

fibaro inteligentny dom
Podczas targów IFA 2017 Fibaro zaprezentował też 5 nowych produktów współpracujących z Apple HomeKit. Mogą one być zarządzane przez aplikację Fibaro dostępną na urządzenia iPhone, iPad oraz iPod touch z systemem iOS 10 lub nowszym. Możliwe jest również sterowanie głosowe za pomocą Siri, dzięi czemu możemy na przykład uruchomić oświetlenie lub zwiększyć temperaturę w pokoju. Jeśli posiadamy Apple TV (czwartej generacji lub wyższej) lub iPada z iOS 10, całym systemem możemy zarządzać zdalnie. Komunikacja między urządzeniami jest szyfrowana.

 • CO Sensor to bardzo lekki, kompaktowy i zasilany bateryjnie czujnik temperatury i tlenku węgla (CO), który jest już dostępny w sklepach. Urządzenie jest bardzo czułe i wykrywa nawet niewielkie ilości czadu, co sygnalizuje syreną, migającym wskaźnikiem LED oraz powiadomieniem wysłanym do aplikacji mobilnej.

 • Wall Plug to inteligentny włącznik, który pozwala zarządzać energią w domu. Po podłączeniu go do dowolnego gniazdka możliwe staje się zdalne zarządzanie urządzeniami elektrycznymi (włączanie i wyłączanie ich), a także monitorowanie poboru mocy.

 • Single Switch jest z kolei modułem instalowanym we włącznikach ściennych i puszkach podtynkowych. Pozwala on uruchamiać i wyłączać urządzenia elektryczne, oświetlenie lub prąd w gniazdkach, a dzięki funkcji power metering dostarcza też precyzyjnych informacji o zużyciu energii.

 • TheButton to przycisk, który uruchamia wcześniej określoną sekwencję czynności (np. uruchomienie określonych urządzeń i oświetlenia w firmie lub zawiadomienie bliskiej osoby o nagłej sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc). Jeden przycisk potrafi rozpoznać do 3 różnych akcji (w zależności od tego ile razy zostanie naciśnięty, uruchomiona zostanie inna sekwencja czynności). The Button jest dostępny w 8 różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu może stać się ozdobą każdego pomieszczenia.

 • Piątym urządzeniem jest wspomniany wcześniej Radiator Thermostat.

fibaro inteligentny dom

Fibaro poinformował przy okazji o nawiązaniu współpracy z firmą Assa Abloy, szwedzkim producentem rozwiązań z dziedziny otwierania drzwi oraz zabezpieczeń elektromechanicznych. Dzięki temu system Fibaro będzie współpracował z inteligentnymi zamkami ENTR. Stanowią one połączenie zaawansowanej technologii z wysokim poziomem bezpieczeństwa, a przy tym są łatwe w instalacji i kompatybilne z większością rodzajów, typów i wymiarów drzwi. Urządzenie wyposażono w zasilanie bateryjne, niezależne od standardowego zasilania kablowego. Zamek zastępuje klasyczny cylinder, a jego montaż nie wymaga specjalnego przygotowania ani wiercenia.

Źródło tekstu: Fibaro, wł     

Dodaj do:

Tagi: fibaro

w sumie: 4
 • 0

  1. ~smarthome  2017-09-01 15:56:03  host: 91-189-59-188.riz.pl

  Konkurencja Fibaro ma niemal identyczny pod względem designu domofon w ofercie od dawna http://tlp.is/eq5

 • 0

  2. ~bre  2017-09-01 17:59:49  host: aaww42.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Fibaro - firmą, której jednym z właścicieli jest były "król dopalaczy"

 • 0

  3. ~  2017-09-01 19:38:26  host: user-5-173-171-25.play-internet.pl

  Trochę drogie zabawki.

 • 0

  4. ~Jasko  2017-09-01 23:26:02  host: 77-253-35-254.adsl.inetia.pl

  Nie drogie, ale bardzo drogie urządzenia. Bo zabawkami bym je nie nazwał. To jednak zaawansowana technologia. Połowa ceny to byłby produkt do przyjęcia dla szerszego grona. Przy dużej ilości można cenę obniżyć i opanować rynek.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-171-242.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet