Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Idea zmienia się w Orange

Idea zmienia się w Orange

WitekT 19 Kwietnia 2005 11:59

0 0

19. kwietnia PTK Centertel oraz spółka Orange Brand Services Limited z siedzibą w Bristolu w Wielkiej Brytanii zawarły umowę licencyjną, na podstawie której PTK Centertel uzyska prawo do prowadzenia działalności pod marką ORANGE.

Zawarcie umowy jest związane z wprowadzeniem przez PTK Centertel marki Orange.

Umowa określa zakres wzajemnej współpracy PTK Centertel i Orange w procesie rebrandingu. Umożliwia to współpracę z Grupą Orange oraz wprowadzenie międzynarodowej marki na polski rynek.

Firma PriceWaterhouseCoopers dokonała niezależnej oceny warunków finansowych tej umowy (ang. fairness opinion). Komitet Audytowy Rady Nadzorczej TP, wraz z dwoma niezależnymi członkami, jednogłośnie zaakceptował podpisanie umowy.

PTK Centertel oczekuje, że wprowadzenie nowej marki produktowej będzie miało pozytywny wpływ na wyniki operacyjne, bazę klientów i wzrost przychodów. Dodatkowo wpłynie pozytywnie na rentowność spółki.




Ponadto, dzięki dołączeniu do międzynarodowej Grupy Orange klienci PTK Centertel uzyskają dostęp do dodatkowych innowacyjnych produktów i usług opartych o najnowsze technologie.

Orange będzie aktywnie uczestniczył w procesie zmiany marki, wspierając PTK Centertel w zakresie komunikacji marketingowej i dystrybucji.

Opłata licencyjna z tytułu używania znaku towarowego Orange przez PTK Centertel wynosić będzie 1,6% obrotu PTK Centertel. Umowa została zawarta na czas 10 lat z możliwością przedłużenia.

Marka Orange pojawiła się po raz pierwszy na rynku brytyjskim 28. kwietnia 1994 r. Obecnie, Orange jest jednym ze światowych liderów telefonii komórkowej, świadczy usługi w 18 krajach 54 milionom klientów. Marka Orange jest uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych, posiada jeden z najwyższych wskaźników rozpoznawalności. Poziom przychodów Orange w 2004 roku wyniósł 19,7 mld euro.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~Rash  2005-04-20 16:57:00  host: ajv149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ta to ciekawe jak teraz nowe plany beda sie nazywaly - jedna oranżada??? lol

  • 0

    15. ~shreku  2005-04-21 03:27:00  host: 80.51.191.90

    Normalka, że Idea znów wprowadzi coś nowego bo tak było zawsze. Pewnie zraz Era albo Plus zgapią i że niby jakaś nowość. Idea zawsze wprowadzała nowości, a Era z Plusem tylko zgapiała. Idea jest The Best! Reszta przy niej wymięka! Ale to prawda, że mogliby ulepszyć źródła informacji z których muszą korzystać abonenci by nie było już tylu nieporozumień i wałów jakie wykręcają ludziom. Mogliby też zmienić niektórych pracowników bo bywają tacy co są strasznie tępi. Wkońcu "klient nasz pan" więc powinni to jakoś ulepszyć. Ale nie mówcie że Idea jest do bani bo gdyby nie Idea to Era z Plusem byliby jeszcze w epoce kamienia łupanego. HEH;D W erze i plusie jest po pierwsze - za drogo, a po drugie do bani bo mają opóźnienie w rozwoju. Co prawda Era się ostatnio sporo polepszyła ale Idea i tak jeszcze pokarze co potrafi;]

  • 0

    16. ~mac  2005-04-21 22:03:00  host: rejon101.ztpnet.pl

    no wlasciwie to juz nie idea a ORANGE PL :D

  • 0

    17. ~:)))  2005-04-22 10:43:00  host: 195.94.216.178

    *shreku:
    mam pytanie co Idea wprowadziła pierwsza,kwoty deklarowane pierwszy wprowadził Plus,HotSpot pierwsza wprowadziła Era,system GPS pierwsza Era,nie pamiętam jak było z wymianą minut na SMSy - ale to jest porażka,BlacBerry do jest tylko w Erze,UMTS w Erze i Plusie,w Ideii też,ale tylko w biurowcu,najgorsza obsługa w Ideii,to idea jest Najdroższa,każdy pakiet obniżający połączenia jest doliczany do abonamentu, więc co idzie, za tym nie wykorzystujemy wszystkiego,a płacimyu więcej.
    A w Europie najdroższym operatorem jest właśnie Orange, klasyfikuje się na 4 miejscu, czyli na końcu, pierwsza jest 3 z Honkongu, później Vodafon i T-Mobile i dopiero Orange. A wogóle to jest paranoja,żeby swoim właścicielą płacić za używanie ich loga.
    :)))))))))))))))))))

  • 0

    18. ~Gerd  2005-04-25 17:42:00  host: ip-81-15-184-147.unregistered.net.telenergo.pl

    Idea ostatnia wpadła ale pierwsza wypadła.Znowu tepsa francuski tyłek liże.Najgorsza nazwa,poprostu bez żadnej idei.I tyle bo szkoda więcej pisać.

  • 0

    19. ~gawel2901  2005-04-25 22:00:00  host: ip-83-238-130-220.netia.com.pl

    Ja i tak tylko czekam na 9-05-2005 mam nadzieje ze przetarg wygra Qiana Investments Hutchison 3G :P:P

  • 0

    20. ~lemi  2005-04-26 11:58:00  host: w3cache.mt.pl

    do :-))) zawsze IDEA jest pierwsza!!!Mowisz o pakietach ze sa doliczane do abonamentu ale w ERZE np jakbys chcial sobie wyslac smsa na jakies numery specjalne to tez Ci dolicza do abonamentu!IDEA jako pierwsza wprowadzila wymiennosc minut na smsy!A pozniej smsy na mmsy!Juz sie o tym nie pamieta!?!REWOLUCJI w POPie tez sie juz nie pamieta?JEDNA IDEA-zaraz w erze JEDYNA!MIXa tez pierwsza IDEA wprowadzila!Moznaby wymieniac i wymieniac!

  • 0

    21. ~:))))  2005-04-27 08:53:00  host: 195.94.216.178

    jeżli chodzi o MIXa to Idea była druga, pierwsza Era wprowadziła MIXa, Idea dała większy nakład reklamowy.
    Odniosłeś się tylko do dwóch przykładów, które podałem. Wiesz mogę tu mnożyć mnóstwo przykładów związanych z porażkami sieci Idea,np. częste awarię ich serwerów lub BTSów,kłamstwa w przesyłaniu wiadomości w Sylwestra i Święta.
    Nie wiem czy byłeś kiedyś abonentem Ery,ja jestem teraz i jednocześnie mam telefon w Ideii,więc mam porównanie na bierząco,dziwnym trafem więcej mnie kosztuje telefon w Ideii niż w Erze.
    W ideii mija mi teraz czwarty rok i tylko jeden aneks do umowy,w Erze mi mija dwa lata i też już jeden aneks do umowy.Taryfy Komfort i nie ma lepszych.
    Jeszcze nigdy w Erze nikt mi nie udzielił błędnych odpowiedzi, w Ideii pomyłek się zdarzyło mnóstwo, które kosztowały mnie trochę.
    Pozatym Orange jest najdroższym operatorem z Wielkiej Czwórki (Vodafon, T-Mobile, 3 i Orange).

  • 0

    22. ~joseph  2005-04-28 16:59:00  host: ajr137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I co z tego ze pierwsza etc.. idea to corka najwiekszej ku*** na rynku: Tepsy.. piepszyc obie..

  • 0

    23. ~anita  2005-04-29 14:09:00  host: pc234.opole.sdi.tpnet.pl

    ja już się przyzwyczaiłam do nazwy:IDEA.bardziej mi się podoba...

  • 0

    24. ~sandra  2005-04-29 14:10:00  host: pc234.opole.sdi.tpnet.pl

    ja jestem za dawną nazwą;idea.Orange?!Bez sensu.Idea ładnie brzmi!

  • 0

    25. ~lemi  2005-04-29 19:49:00  host: w3cache.mt.pl

    Ja jakos nie bylem ofiara pomylek poniewaz ZAWSZE czytam DOKLADNIE wszystkie regulaminy!!!Niestety dla mnie taryfy ERY KOMFORT sa do dupy bo ja mam JEDNA IDEE MIX w ktorej mam kwote, ktora moge wydac na co mi sie zywnie podoba!NIe musze sie martwic rachunkiem.Place kwote deklarowana i mam ja do wykorzystania!PROSTE!A nie ze wysle sobie pare MMSow(np na moBloga),sciagne gre itp. i zaplace od razu 2razy wiekszy rachunek!Po prosu dla mnie to jest najlepsza oferta!Jeszcze do tego mam usluge TY I JA dzieki ktorej rozmawiam za 8zl
    m-cznie z dziewczyna ile chce!Wiec wiekszosc kwoty deklarowanej przecgodzi mi na drugi miesiac.A odnosnie MIXa to IDEA byla PIERWSZA!
    Do plusow ERY na pewno trzeba zaliczyc baaardzo tanie telefony w abonamencie oraz ich duuuzy wybor.No ale moze jak wejdzie ORANGE to IDEA sie poprawi pod tym wzgledem.

  • 0

    26. ~lemi  2005-04-29 20:04:00  host: w3cache.mt.pl

    http://www.gsmonline.pl/news/?link=show_details.php?id=8777

    "24 marca Era wprowadzi nową ofertę Era Mix łączącą zalety oferty prepaid i postpaid. Wcześniej na polskim rynku taką ofertę przygotowała Idea."

  • 0

    27. ~  2005-04-29 21:57:00  host: nat-240-227.man.bydgoszcz.pl

    Boshhe!! To sa wasze dzieci ze sie tak o nie klocicie?? Kazda oferta jest dobra dla roznych osob, to normalne ze jednym bedzie sie podobalo ze moga wybrac to albo tamto, tylko sie cieszyc ze macie taki wybor!!! a zreszta to nie jest "taki wybor"...ale miejmy nadzieje ze Hutchinson tu ladnie namiesza, co wyjdzie tylko na nasza korzysc:)

  • 0

    28. ~idea i tyle o...  2005-05-02 10:06:00  host: alj126.internetdsl.tpnet.pl

    idea jest najlepsza i tyle mozecie mowic na idee bo sami macie telefony plusie czy erze i zazdrosc zal wam dupe sciska ze u was tak nie ma ha

  • 0

    29. ~ksad  2005-05-03 22:20:26  host: dial-2319.zgora.dialog.net.pl

    Idea nie tylko wprowadziła wymienność sms'ów na mms'y i abonamentu na abonabłędy, ale także wymienność nazwy własnej na markę obcą oraz klienta z głową na klienta bez portfela (i znajomości ortografii).

  • 0

    30. ~ksad  2005-05-03 22:22:00  host: dial-2319.zgora.dialog.net.pl

    Obywatele! Zamiast nowej komórki, kupcie sobie jakąś książkę. Może słownik ortograficzny i poprawnej polszczyzny?

  • 0

    31. ~lemi  2005-05-04 08:46:34  host: w3cache.mt.pl

    "sms'ów i mms'y"-ales walnal polszczyzne panie-ĘĄ!

  • 0

    32. ~deszczv  2005-08-31 09:23:19  host: NAT-0.vlan.euronet.net.pl

    idea :(...i tak to nic nie da.!.
    i wogule te ceny.mam nadzieje że zbankrutuje

  • 0

    33. ~sebastian  2006-04-10 16:42:04  host: 141.Red-213-96-34.staticIP.rima-tde.net

    tato nie poszlem na zajecia bo nie poszlismy na plaze.

Dodaj swoją opinię