Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Idea: Proste wybieranie w roamingu

Idea: Proste wybieranie w roamingu

sirmark 7 Października 2004 23:30

0 0

Od 5 października 2004 r. użytkownicy ofert Idea POP, Idea MIX i Abonament Limitowany udostępniona została nowa funkcjonalność działająca w roamingu międzynarodowym: Proste Wybieranie.

Do września 2004, aby wykonać w roamingu połączenie z telefonu na kartę należało użyć specjalnego kodu (*123*numer#), a aparat po chwili oddzwaniał, zestawiając połączenie z numerem podanym w treści kodu. Funkcjonalność ta pozostała niezmieniona i jest dostępna w sieciach wszystkich partnerów roamingowych. Dodana została nowa możliwość: bezpośredniego, standardowego wybierania numerów z klawiatury aparatu, określana jako Proste Wybieranie.

Opcja Proste Wybieranie działa na razie tylko w niektórych sieciach partnerów roamingowych Idei. Warunki uruchomienia Prostego Wybierania to dostępność tej funkcji w sieci zagranicznej oraz prawidłowo przeprowadzone testy. W dniu startu tej usługi (5.10.2004) Proste Wybieranie uruchomione zostało w 8 sieciach w 8 krajach (Belgia, Dania, Francja, Holandia, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Wielka Brytania). Dostępność Prostego Wybierania będzie sukcesywnie rozszerzana a aktualna lista udostępnionych sieci publikowana jest na stronach z informacjami o usłudze roamingu w Internecie na stronie Idei: www.roaming.idea.pl
O tym, czy funkcjonalność jest dostępna poinformują dodatkowe powitalne SMSy wysyłane do użytkowników Idei, logujących się w wybranych sieciach.

Ceny Prostego Wybierania różnią się od cen wykonywania połączeń za pomocą kodu; pozostawiony został podział na geograficzne strefy cenowe, ale strefa EUROPA została dodatkowo podzielona na strefy EUROPA 1 i EUROPA 2. Ceny połączeń odbieranych i wiadomości SMS pozostały bez zmian. Zestawienie roamingów dostępnych w sieci Idea wraz z cenami w załączeniu.

Zestawienie roamingów dostępnych w sieci Idea wraz z cenami

Źródło tekstu: Idea     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-41-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet