Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Idea Nokii N97

Idea Nokii N97

LuiN 8 Maja 2009 16:44

0 0
nokia n97Nokia zaprezentowała kolejny film na temat jej nowego, przełomowego jak twierdzi producent smartfonu - Nokii N97. Producent charakteryzuje jakie potrzeby konsumentów były podstawą dla projektantów.

Klawiatura QWERTY, 3,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 360 x 640 pikseli czy wewnętrzna pamięć o pojemności 32 GB z możliwością jej rozszerzenia o kolejne 32 GB to tylko niektóre z elektryzujących możliwości Nokii N97. Według Nokii, jej najnowsze dziecko trwale zmieni filozofię korzystania z telefonu. Czy tak się stanie zobaczymy w lipcu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.



Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~mimi  2009-05-08 16:54:42  host: 193.120.116.177

    a dlaczego nie standardowa klawiatura i dotykowy ekran?? Ja np nie przepadam za qwerty w telefonie.

  • 0

    2. ~grestr  2009-05-08 16:58:31  host: doh158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    qwerty w telefonie moim zdaniem jest bardzo wybodne... Ja sam mam E63 ktora ma klawiature na zewnątrz nie taka chowana i calkiem mi sie wygodnie na tym pisze.

  • 0

    3.  2009-05-08 17:29:29

    Leży przedmną Samsung F480 i tam klawiatura dotykowa numeryczna to prawdziwa rewelacja. Wlaczamy język T9 i jedziemy z koksem. Wybieranie palcem literek czy cyfr na ekranie pojemnościowym to czysta przyjemność.

  • 0

    4. ~  2009-05-08 17:33:16  host: f96-021.opera-mini.net

    Bez jak f480 to jakąś pomyłka, telefon naprawdę wadliwy. Wracając do tej nokii to napisze że za ta cenę można mieć o wiele lepsza słuchawkę.

  • 0

    5.  2009-05-08 17:36:20

    rcicho - mimo, że pojemnościowy to jednak ekran F480 nie do końca przypadł mi do gustu. To jednak pierwszy telefon tego producenta z interfejsem TouchWiz, więc wiele można mu wypaczyć. Co ciekawe znacznie wygodniej korzystało mi się z oporowego ekranu Pixona - tu ergonomii dodał udoskonalony interfejs i dużo większy ekran. 3-calowy pojemnościowy ekran LG Arena wywołał u mnie mieszane uczucia (klawiatury są tragiczne). Jednak w połączeniu z niesamowitą rozdzielczością odbieram go mimo wszystko na plus.

  • 0

    6.  2009-05-08 17:49:15

    Ta Nokia to już się legendą staje. Każdy ją widział, każdy dotykał, ale nikt jej nie ma. Zanim już wydadzą to cudo to już będzie przestarzała jak SE Adju.

  • 0

    7.  2009-05-08 17:54:22

    @4: Za jaką cenę? W artykule nie ma żadnej wzmianki o cenie.

  • 0

    8.  2009-05-08 17:56:26

    7, w preorder jest nawet za 454 dolarów.

  • 0

    9. ~Pawlox  2009-05-08 17:56:31  host: apn-77-113-73-18.dynamic.gprs.plus.pl

    Takie telefony szybko się nie starzeją. Mam HTC Kaisera, który wszedł na rynek już jakiś czas temu, a ciągle się trzyma i jest jednym z najpopularniejszych palmtopów na świecie. Czytałem, że ta Nokia ma mieć podobnie zaprojektowaną klawiaturę i wyświetlacz (odchył o 45 stopni). Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne :)

  • 0

    10.  2009-05-08 17:56:36

    a dlaczego qwerty ? Mogli by dać dvoraka :P

  • 0

    11.  2009-05-08 18:02:20

    Pawlox - zasmucę Cię, Kaiser nie jest w czołówce najpopularniejszych palmtopów na świecie. Jest dopiero 9-ty wśród tych z Widnows Mobile:) http://www.telepolis.pl/news.php?id=13848

  • 0

    12. ~tux  2009-05-08 19:35:07  host: 193.111.166.133

    Nokia N98 będzie posiadała Windows98 na pokładzie

  • 0

    13.  2009-05-08 19:50:20

    mimi: dla takich jak Ty zrobili model 5800.

  • 0

    14.  2009-05-08 19:56:10

    Na wyświetlaczach pojemnościowych mniejszych niż 3,2cala klawiatura QWERTY traci rację bytu. Po prostu taka klawiatura wymaga przestrzeni aby nie mylić literek przy dotykaniu palcem. Tak więc klawitura alfanumeryczna w takim przypadku i słownik T9 to jedyne wyjście. Co innego ekran oporowy ten może mieć klawiaturkę QWERTY nawet na wyświetlaczach 2,8 cala i mniejszych bo taki ekran reaguje na rysik (stylus) i można dzięki temu szybko i w miarę bezbłędnie pisać. Oto filmik pokazujący, że na zwykłej klawiaturze dotykowej można szybko pisać (sam nie jestem mistrzem pisania smsów bo bardzo niewiele ich wysyłam) link do filmiku który nakręciłem 10 minut temu: http://www.youtube.com/watch?v=YLOs8_IRvy4

  • 0

    15. ~ccc  2009-05-09 08:08:11  host: 77-253-88-45.adsl.inetia.pl

    Kolejna nokia wykonana z plastiku ;/

  • 0

    16. ~mimi  2009-05-11 01:27:36  host: 193.120.116.185

    @matteo, po pierwsze 5800 bo bardziej zabawka niz smartphone, a po drugie ona nie posiada zwyklej sprzetowej klawiatury :/ dobre polaczenie by bylo np taka n82 z troche wiekszym wyswietlaczem dotykowym.

  • 0

    17. ~neo  2009-05-11 18:42:07  host: aeip81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wiele zależy od ceny, niestety. Żeby chociaż była jej warta.

Dodaj swoją opinię