Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Idea nadal nie jest sponsorem Polskiej Ligi Piłkarskiej

Idea nadal nie jest sponsorem Polskiej Ligi Piłkarskiej

WitekT 24 Grudnia 2004 12:45

0 0

14 października ogłoszono, że Idea będzie od 1 stycznia 2005 roku sponsorem Polskiej Ligi Piłkarskiej. Następnego dnia decyzję komisji przetargowej zaakceptowało prezydium zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Podpisanie umowy, która ma obowiązywać przez trzy i pół roku, jednak się przeciąga.

Na przeszkodzie stoi kilka spraw. Główną przeszkodą jest tzw. wyłączność branżowa. Według projektu Idei, w czasie obowiązującego kontraktu, żaden z innych operatorów telefonii komórkowych, ani nikt związany z tą branżą, nie będzie się mógł reklamować w naszym futbolu ligowym. Nie możemy pozbawić klubów szansy zdobywania sponsorów z tego grona, tym bardziej, że to dynamiczna, prężnie rozwijająca się dziedzina - powiedział po środowym spotkaniu z przedstawicielami Idei prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej Zbigniew Koźmiński.
28 grudnia zostanie przedstawiony protokół rozbieżności. Później oczekekiwane będzie ostateczne stanowisko Idei. Jej propozycje zostaną przegłosowane na kolejnym spotkaniu z klubami. Jeśli przedstawiciele drużyn ligowych zgodzą się, wówczas umowa ze sponsorem zostanie podpisana.

Wartość oferty Idei wynosi 31,6 miliona złotych. Ta kwota miałaby trafić bezpośrednio do klubów ekstraklasy (nie ustalono jeszcze jaki byłby podział puli i jaka część tych pieniędzy zostałaby przekazana do klubów drugoligowych). Propozycja finansowa Ery była o prawie 20% niższa.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet