Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iD: Darmowy roaming w Polsce

iD: Darmowy roaming w Polsce

LuiN 13 Maja 2015 11:46

7 0

Carphone Warehouse uruchomił w Wielkiej Brytanii własną sieć komórkową iD. Nie ma w niej opłat roamingowych w 22 krajach, w tym w Polsce.

Póki co, w iD nie znajdziemy oferty prepaid i jedyna opcja zakupu to abonament z telefonem (umowa na 12 lub 24 mies.), dostępny wyłącznie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. W podstawowych abonamentach klienci otrzymują jedynie usługi w UK, zaś w planach TakeAway zaczynających się od 25,50 funtów miesięcznie dostajemy dodatkowo brak dodatkowych opłat za roaming w 22 krajach.




Co dostajemy w najtańszym z planów TakeAway? Co miesiąc 1200 minut na połączenia, 5000 SMS-ów i 2 GB transferu (w tym LTE od Three z 98% pokryciem populacji kraju). A wszystkie te usługi dostępne są bez dopłat nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale też w Australii, Austrii, Bułgarii, Czechach, Danii, Estonii, Francji, Niemczech, Grecji, na Węgrzech, w Irlandii, we Włoszech, w Łotwie, Luksemburgu, na Malcie, w Holandii, Portugalii, Polsce, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji i USA.

Źródło tekstu: Carphone Warehouse, wł     

Dodaj do:

Tagi: carphone warehouse | id | roaming | takeaway

w sumie: 15
  • 0

    1. ~qwerty  2015-05-13 13:02:38  host: 194.181.135.210

    To ma sens, w Polsce pewnie dlugo bedziemy czekac na takiego cos, na razie w wysokim abo dostajemy 30/60/120minut zalezy od sieci.

  • 0

    2. ~K  2015-05-13 13:02:47  host: 31.42.29.169

    A kto będzie partnerem roamingowym w Polsce dla głosu i danych?

  • 1

    3.  2015-05-13 13:19:47

    @2: Wydaję mi się że może być to play.

  • 0

    4. ~pabloki  2015-05-13 13:29:06  host: 213.158.216.6.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    to właśnie o tym pisałem wczoraj o tu tu tu http://tlp.is/6ab

    kwestią tajemniczą w kontekście tego newsa jest to że niektórzy operatorzy niemieccy( bo tych jestem pewien) dają darmowy roamnig w europie , także w krajach w których nie maja oddziałów. jak oni to robią? w dodatku ten z newsa daje australię i usa. u nas taki musiałby kosztować nie więcej niz 25,50 zł nie funta.

  • -1

    6. ~  2015-05-13 13:32:01  host: dng24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3@ oby nie.

  • 0

    7. ~  2015-05-13 13:39:14  host: dng24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    4@ bez przesady, ja za taki abonament zapłacił bym nawet i 100pln-ów i to nawet bez telefonu bo potrzebuję takiej oferty i ją wykorzystam a nie tylko po to by mieć. Jednakże gdyby kosztowało to 25,5pln to bym się nie obraził :)

  • 1

    8.  2015-05-13 14:28:44

    @2
    skoro w UK korzystaja z sieci 3 to partnerem w RP zapewne jest P4.

  • -1

    9.  2015-05-13 14:39:33

    @7 jak masz firmę to zgłoś się do Truphone ;)

  • 0

    10. ~Js  2015-05-13 16:32:40  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Oferta raczej dla biznesu ale i tak godna uwagi.

  • 0

    11. ~  2015-05-13 17:04:46  host: 84-10-76-162.static.chello.pl

    BeFreeMobile ma podobnie i jest prepaidem

  • 0

    12.  2015-05-13 17:35:54

    A ja mam za równowartość 7funtów w Plusie 6GB netu, sms/mms/fix/mobile bez limitów i do tego 150MB i 120 minut/mms/sms w roamingu....

  • 2

    13. ~  2015-05-13 18:24:38  host: user-94-254-198-146.play-internet.pl