Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hutchison - może być ciekawie

Hutchison - może być ciekawie

WitekT 14 Kwietnia 2005 10:59

0 0

Nowymi częstotliwościami na UMTS i GSM zainteresował się międzynarodowy potentat - Hutchison. Jeśli wygra, na rynku zrobi się bardzo ciekawie.

To pozytywne zaskoczenie. Oznacza, że polski rynek komórkowy, mimo wysokiej penetracji i niskiego dochodu na mieszkańca, nie jest tak mało perspektywiczny, jak mogłoby się wydawać — mówi Krzysztof Kaczmarczyk, analityk DB Securities.

Hutchison zdecydował się więc na udział w przetargu — mimo że wcześniej krytykował jego zasady. Jednemu z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie nie podobało się, że wygrana w przetargu nie daje gwarancji efektywnego wejścia na rynek. Jego zdaniem, większy nacisk powinien zostać położony na wiarygodność finansową i rozwiązania technologiczne oraz zachowanie warunków konkurencji, a mniejszy na czynniki finansowe. Zastrzeżenia do konstrukcji przetargu znalazły pewne odzwierciedlenie w ofercie.
Pod względem ceny nie jest to prawdopodobnie oferta z najwyższej półki — raczej średnia, ale wystarczająca, żeby wygrać. Jestem przekonany, że URTiP w tych okolicznościach zrobi wszystko, żeby wykorzystać szansę wprowadzenia na rynek czwartego operatora — twierdzi Krzysztof Kaczmarczyk. Jeżeli Qiana rzeczywiście należy do Hutchisona i wygra przetarg, na polskim rynku pojawi się ciekawy partner — mówi Elżbieta Sadowska, rzecznik Polkomtela.

Sytuacja komplikuje się w przypadku PTC. W tej spółce trwa bowiem spór prawny między udziałowcami i jeden z zarządów nie jest zainteresowany udziałem w przetargu.

Dobrze, że w przetargu wystartował duży telekom dotąd nieobecny na polskim rynku. Nie obawiamy się Hutchisona. Uważamy, że złożyliśmy atrakcyjną ofertę i możemy wygrać. Gdyby zaś wygrał Hutchison... liczymy, że będzie chciał z nami współpracować — mówi Wojciech Mądalski, prezes Netii.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet