Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hurtowy zakup patentów Nortela pod lupą urzędników

Hurtowy zakup patentów Nortela pod lupą urzędników

Q! 3 Sierpnia 2011 13:53

0 0

Amerykański Departament Sprawiedliwości przyjrzy się legalności hurtowego zakupu patentów Nortela przez konsorcjum złożone z gigantów rynku technologicznego - poinformował Wall Street Journal.

Chodzi o zakup patentów na kwotę 4,5 mld dolarów, którego dokonało konsorcjum o nazwie Rockstar Bidco. W jego skład weszły m.in. takie firmy jak Apple, RIM, Microsoft czy Sony.




Niepokój Departamentu Sprawiedliwości wzbudziło to, że zakupione patenty mogą posłużyć jako oręż w walce przeciwko producentom urządzeń z systemem Android.

W związku z tym - według informacji Wall Street Journal - Departament wystosował odpowiednie zapytanie w tej sprawie skierowane do firm wchodzących w skład konsorcjum. Jego dalsze postępowanie oraz nałożenie ewentualnych kar zależeć będzie od otrzymanych od adresatów odpowiedzi.

Źródło tekstu: AndroidCentral, wł     

Dodaj do:
w sumie: 7
  • 0

    1.  2011-08-03 14:02:26

    Z jednej strony te patenty i prawa autorskie zaczynają tworzyć chore sytuacje, z drugiej nie chciał bym, żeby ktoś za darmo korzystał z moich dóbr intelektualnych. Mam nadzieje, że Android nie ucierpi za bardzo.

  • 0

    2. ~  2011-08-03 14:42:54  host: v10-08.opera-mini.net

    Sony raczej nie będzie walczyć z androidem

  • 0

    3.  2011-08-03 15:22:33

    1 - a dlaczego? Co w tej sytuacji znaczy ucierpi? wg mnie to znaczy, ze straci klientow przez nowe rozwiazania w iOS i WP, wiec nic zlego dla nas - konsumentow ;)

  • 0

    4.  2011-08-03 15:35:54

    @3 mam raczej na myśli zakaz stosowania rozwiązań zawartych w patentach. A to na klientach nawet konkurencyjnych platform może odbić się negatywnie.

  • 0

    5. ~Adam  2011-08-03 16:06:37  host: 6b3e.swietojanska.net

    http://tnij.org/toshhiba

  • 0

    6.  2011-08-03 18:34:56

    4 ja tam nie mam pojecia, ale jesli google ma wykupione, ktores z tych patentow to przeciez nie na rok...

  • 0

    7.  2011-08-04 11:04:30

    @6 ostatnio była afera bo nie mieli patentu na JAVA. Jak widać google samowolke lubi.

Dodaj swoją opinię