Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hub muzyczny Bluetooth marki RIM

Hub muzyczny Bluetooth marki RIM

sirmark 14 Lutego 2008 17:39

0 0

remote gatewayKanadyjska firma Research In Motion, znana z popularnych urządzeń BlackBerry, wprowadza na rynek transmiter muzyczny, który umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki z urządzeń posiadających Bluetooth, do konwencjonalnego systemu audio.

Remote Stereo Gateway działa nie tylko z telefonami Blackberry. Połączenie z hubem uzyska każde urządzenie, obsługujące profil A2DP modułu Bluetooth, który odpowiada za protokoły strumieniowego przesyłania dźwięku. W ten sposób muzyka pochodząca z telefonów, PDA oraz komputerów, będzie mogła zostać strumieniowo przesłana i odtworzona w zestawie audio, podłączonym do huba.
Urządzenie RIM może także przesyłać muzykę w odwrotnym kierunku. Oznacza to, że za pomocą słuchawek Bluetooth, użytkownik odbierze dźwięk pochodzący ze standardowego systemu audio.

Remote Stereo Gateway będzie można kupić za 80 dolarów.

Źródło tekstu: 4Press, Electronista     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~znawca  2008-02-14 18:04:31  host: atropos.tpi.pl

    Nokia ma ten wynalazek od dwóch lat, i jakoś nie zrobił oszałamiającej furury więcej info tu http://www.telepolis.pl/news.php?id=4764

  • 0

    2. ~wojtek_cz  2008-02-15 08:07:44  host: pb114.mlawa.sdi.tpnet.pl

    nie zrobił furory nie dlatego że jest nie potrzebne (moim zdaniem to świetna sprawa) tylko pewnie z powodu ceny. Sukces wróżę takim urządzeniom dopiero gdy zrobią je chińczycy za 10 - 15 dolarów

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet