Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei znowu przegonił Apple'a w Europie Centralnej i Wschodniej

Huawei znowu przegonił Apple'a w Europie Centralnej i Wschodniej

msnet 17 Sierpnia 2017 18:33

2 1

canalys logo

Canalys podał dane dotyczące sprzedaży smartfonów w naszym regionie w II kwartale 2017 roku. Liderem jest wciąż Samsung.

Samsung w drugim kwartale bieżącego roku sprzedał w Europie Centralnej i Wschodniej 4,9 mln sztuk smartfonów, o 14% więcej, niż przed rokiem. Dało to udział w rynku na poziomie 32%. Duża sprzedaż była spowodowana przede wszystkim wysokim popytem na smartfony z serii Galaxy A i Galaxy J, a także na flagowca, czyli Galaxy S8.

Na drugie miejsce ponownie wysunął się Huawei, który przegonił Apple'a. Chiński koncern sprzedał 1,8 mln smartfonów, co stanowi 12% rynku. Najlepiej sprzedającym się smartfonem firmy w naszym regionie był Huawei P10 Lite.

Trzecie miejsce podium ponownie należy do firmy Apple, która sprzedała w miesiącach kwiecień - czerwiec zaledwie o 50 tys. smartfonów mniej, niż Huawei.




canalys smartfony cee

Na czwarte miejsce zestawienia wskoczył kolejny chiński producent, firma Xiaomi, z wynikiem 1,1 mln. egzemplarzy, z czego 350 tys. sztuk stanowił Redmi 4A. Spora w tym zasługa polskiego dystrybutora marki, firmy ABC Data.

Xiaomi chce powielić szybki wzrost firmy Huawei. Ale są to bardzo różne firmy. Firma Huawei wykorzystała swoją sieć, by dotrzeć do portfolio operatorów. Tymczasem Xiaomi działa inaczej, polegając na współpracy z polskim dystrybutorem ABC Data, który szybko zaoferował smartfony Xiaomi na największej w Polsce platformie e-commerce, Allegro, a także dostarczył telefony do ofert największych sprzedawców detalicznych, takich jak Media Markt, Media Expert i Komputronik. Aby kontynuować globalną ekspansję, Xiaomi musi unikać sporów, uzyskując zgodę na korzystanie z odpowiednich patentów. Z odpowiednią ochroną na miejscu musi następnie rekrutować partnerów dystrybucyjnych, którzy mogą pomóc w umocnieniu marki Xiaomi na coraz bardziej konkurencyjnym rynku - powiedział Tim Coulling, główny analityk Canalys.

canalys smartfony cee

Źródło tekstu: Canalys, wł     

Dodaj do:

Tagi: canalys | 2q2017 | smartfony | europa

w sumie: 13
  • -2

    1.  2017-08-17 19:16:37

    Europa jest głupia reszta świata mysli lepiej

  • 0

    2.  2017-08-17 19:38:24

    Pytanie do znawców :
    ile (mniej więcej) procentowo jest huawei tańszy od apple..? zbliżony model, o ile takowy się znajdzie.

  • 0

    3.  2017-08-17 20:13:07

    nie ma co się dziwić w końcu mamy afrykańskie pensje a Huawei jest dużo tańszy niż Apple

  • 0

    4.  2017-08-18 03:13:27

    "Aby kontynuować globalną ekspansję, Xiaomi musi unikać sporów, uzyskując zgodę na korzystanie z odpowiednich patentów. Z odpowiednią ochroną na miejscu musi następnie rekrutować partnerów dystrybucyjnych, którzy mogą pomóc w umocnieniu marki Xiaomi na coraz bardziej konkurencyjnym rynku - powiedział Tim Coulling, główny analityk Canalys."

    Pisałem to parę razy od kilku lat...potrzeba do tego analityka i mu jeszcze płacić ?! :D Od dawna wiadomo o co chodzi ;) Nawet Huawei ma nie tak duże, ale jednak problemy na tym samym polu.
    @3 Nie afrykańskie, ale faktycznie czasami podobne, a czasami trochę niższe niż sąsiedzi np. Czesi. Pamiętaj z czego to wynika np. wojna, potem rozwój pod kontrolą ZSRR, brak planu Marshalla (ale to wiązało się też z podporządkowaniem się / partnerstwem z USA).
    A teraz co robimy ? 500+ fajny program, ale na kredyt, żeby dać trzeba zabrać, a kto powiedział, że np. dzieci tych rodzin znajdą pracę ? Zdobędą dobre wykształcenie ? I dlaczego kasa idzie na 2 i kolejne dziecko bogatych, nawet bardzo, którzy raczej na 500zł nie patrzą, ale skoro dają... ;) A na pierwsze prawie nikt nie dostaje. Taka polityczna głupia zagrywka, bardzo kosztowna, a wcale długoterminowo nie musi dać dobrych owoców.

  • 0

    5. ~  2017-08-18 06:06:10  host: user-94-254-164-186.play-internet.pl

    5, wcale nie musisz mieć racji.
    Tez uważam, że bogatym nie powinno przysługiwać 500+ i mam nadzieję, że to zmienia tak jak teraz zmieniają wypłaty.

  • -1

    6.  2017-08-18 08:38:07

    To ten xiaomi - to taki cwaniaczek, który wykorzystuje cudze patenty i za nie nie płaci..???

  • 0

    7. ~Spoko  2017-08-18 08:40:20  host: nat91.ap-media.pl

    Co za głupi artykuł. Jak można porównywać ilości sprzedane taniego szmelcu z Chin za kilka euro z mega drogim Iphonem. Nie liczy się ilość a wartość sprzedaży :).

  • 0

    8.  2017-08-18 08:41:18

    Gh0st - w sprawie finansowania... Trzeba było u swojego posła interweniować! Prawo jest prawem. 500 zł dają na dziecko, więc i bogaci (bo dlaczego niby mieliby być dyskryminowani?) mają to prawo. Głupie gadanie. Bogaty to co powinien oddać swoje innym - bo ma? Jakby 50 zł dawali ale tylko jeśli podatku od zarobionych pieniędzy wystarczy, ludzie z pewnością by się do roboty wzięli i bardziej przykładali... A pieniądze których nie oddaliby w podatku z pewnością lepiej wykorzystali - bo je zarobili. A jak dostają... To tak jak ze znalezionym - równie dobrze można wyrzucić...

  • 0

    9.  2017-08-18 09:21:09

    8). a nie są i tak dyskryminowani - bo płacą większe podatki ..? Wg Ciebie powinien być jeden podatek dla wszystkich?

  • 0

    10. ~  2017-08-18 13:15:51  host: 188.146.37.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Dziwne ten co więcej zarabia płaci więcej podatku od ubogiego więc mu się ma nie należeć bo przecież więcej zarabia, no to jaka ma być qurna motywacja aby się uczyć, zakładać firmy, więcej zarabiać skoro ubogiemu zawsze się należy a bogatemu nie powinno się należeć, według niektórych oczywiście

  • 0

    11. ~4D  2017-08-19 11:02:41  host: public-gprs367562.centertel.pl

    wlo (8), bogaci dyskryminowani?! Co ty bredzisz? :-)
    Progresywność opodatkowania, tudzież wysokości wsparcia ze strony państwa jest czymś najnormalniejszym i powszechnie stosowanym na całym świecie! Pomaga to między innymi niwelować groźne dla stabilności państwa dysproporcje ekonomiczne i łagodzić napięcia społeczne (zorientuj się jak bardzo w ostatnich latach pogłębiła się przepaść między bogatymi a biednymi w wielu częściach świata). Już nieraz z powodu krytycznie wysokich dysproporcji dochodziło do niepokoi społecznych, czy nawet rewolucji. Stad też progresywność, o której wcześniej wspominałem jest korzystna zarówno dla biednych, jak i bogatych - bo np. nie podpalą im wypasionej limuzyny, albo ich nie zgilotynują ;-)

  • 0

    12. ~4D  2017-08-19 11:34:47  host: public-gprs367562.centertel.pl

    ad 10. Infantylnie myślisz, że jak bogaty nie dostanie wspomnianych 500 zł miesięcznie lub zapłaci podatek według wyższej stawki to stanie się biednym??!
    Nie masz motywacji żeby być bogatym, bo musiałbyś płacić więcej podatku i nie dostawałbyś od państwa jakiś groszy zapomogi - buuuahahahahah
    Człowieku, w osiąganiu bogactwa i byciu bogatym kluczowa jest zmiana mentalności i sposobu myślenia! Natomiast prezentowane przez Ciebie myślenie w stylu: "obawiam się, że jak będę bogaty to będę musiał płacić wyższe podatki i nie dostanę zapomogi" jest typowe właśnie dla biednych ;-)

  • 0

    13. ~Tytus22  2017-08-19 19:57:09  host: 77-254-147-168.adsl.inetia.pl

    Wszystko okey tylko i tak apple ma więcej dochodu od Samsunga a to się najbardziej liczy.

Dodaj swoją opinię