Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei zbuduje sieć dla P4 - oficjalny komunikat

Huawei zbuduje sieć dla P4 - oficjalny komunikat

WitekT 7 Lutego 2006 20:45

0 0

P4 wybrał firmę Huawei na swojego partnera w zakresie dostaw infrastruktury do budowy systemu UMTS w Polsce. Wartość pierwszego etapu umowy, która jest największym kontraktem podpisanym w ciągu ostatnich 12 miesięcy w sektorze telekomunikacyjnym w Europie, wynosi 150 mln euro.

W ramach umowy firma Huawei dostarczy kompletne rozwiązania typu end-to-end dla sieci UMTS, oparte na technologii HSDPA, obejmujące system stacji bazowych UMTS, sieć szkieletową, inteligentną sieć mobilną 3G, platformę serwisową danych mobilnych 3G i telefony komórkowe 3G. Cała sieć UMTS oparta jest na specyfikacji 3GPP w wersji R4, a sieć szkieletowa - na architekturze systemów komutacji typu Softswitch.

Stosując zaprojektowany przez siebie układ scalony typu ASIC, firma Huawei oferuje rozwiązania, które wykorzystują w pełni funkcjonalność technologii HSDPA i zapewniają, że szczytowe szybkości transmisji mogą osiągać wartości do 14,4 Mb/s w kierunku do klienta. Opierając się na tych nowatorskich technologiach i doświadczeniu zdobytym podczas budowy systemów HSDPA, między innymi w Portugalii przy wdrażaniu pierwszej europejskiej sieci HSDPA do zastosowań komercyjnych, firma Huawei zaangażowała się w pełni w realizację zamierzeń firmy P4 w zakresie budowy sieci telekomunikacyjnej trzeciej generacji.

Chris Bannister, dyrektor wykonawczy i członek zarządu firmy P4 poinformował, że decyzja została podjęta po przeprowadzeniu rygorystycznego procesu wyboru dostawcy. W ciągu wielu miesięcy przeprowadziliśmy wnikliwą ocenę techniczną obejmującą produkty wszystkich czołowych dostawców. Nasza ostateczna decyzja była oparta na uznaniu ogromnego wkładu firmy Huawei w rozwój sieci 3G. Huawei podziela nasze przekonanie, że konieczne jest zastosowanie nowoczesnego i dynamicznego podejścia w celu zmiany sposobu używania urządzeń bezprzewodowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli wykorzystać zdolności strategiczne, doświadczenie międzynarodowe i możliwości techniczne firmy Huawei w trakcie dalszego rozwoju usług telefonii komórkowej dla naszych klientów. Zarówno firma P4, jak i Huawei chcą wnieść duży wkład w dalszy rozwój systemów telekomunikacyjnych w Polsce - dodał.
Wraz z rozwojem usług telefonii komórkowej klienci mogą spodziewać się udoskonalonych usług w zakresie dostarczania wysokiej jakości treści i rozrywki, zapewnienia większej produktywności i dalszego ulepszania aplikacji biznesowych. P4 będzie świadczyła zróżnicowane usługi 3G, aby umożliwić Polakom korzystanie ze wspaniałych możliwości świata 3G, które obejmują usługi typu: MMS, wideotelefon, wideokonferencja, transmisja wideo (video streaming), telewizor kieszonkowy i surfowanie po Internecie - dodał Chris Bannister.

Jesteśmy szczęśliwi, że współpracujemy z firmą P4 przy realizacji systemu 3G na tak ważnym rynku, jak Polska. Dzięki tej umowie będziemy mieli okazję potwierdzić nasze możliwości w zakresie świadczenia usług o najwyższej jakości również na jednym z ważniejszych rynków europejskich. Wspólna realizacja tego przedsięwzięcia oznacza, że możemy zaoferować klientom firmy P4 najlepsze rozwiązania w zakresie aplikacji i usług telefonii komórkowej zarówno podczas pracy, jak i zabawy , niezależnie od tego, czy znajdują się w domu czy w podróży. Jesteśmy zadowoleni, że firma P4 docenia zalety naszych rozwiązań - powiedział Cui Jiangao, wiceprezes firmy Huawei Technologies w Europie.

Do końca 2005 roku firma Huawei wdrożyła z powodzeniem produkowane przez siebie komercyjne sieci UMTS w 11 krajach.

Źródło tekstu: P4     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2006-02-07 20:57:13

  Ciekawe jakim poczatkowy zasiegiem sieci UMTS zaskoczy nas P4 - mysle ze powinien miec na start okolo 20 miast w zasiegu UMTS i to o dobrej jakosci.

 • 0

  2. ~xxx  2006-02-07 22:22:08  host: efe127.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Firma chińska wprowadziła UMTS z sukcesem w 11 krajach, jakże śmiesznie w obliczu tego sukcesu wygląda sim+ i próby jego reanimacji po upgradzie platformy prepaid !!! Nie ma to jak "chłyt marktetingdody" w plusie tudzież inne "niutaty". Były user sim+. Nigdy więcej tej firmy. Pozdrawiam.

 • 0

  3. ~  2006-02-07 23:01:02  host: dor96.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Za te 150 mln euro to postawia siec w gora 5-6 miestach, ale gwarantowanego indooru to miec nie beda ;-)

 • 0

  4. ~RobertD  2006-02-08 09:39:57  host: 213-238-123-49.adsl.inetia.pl

  "HSDPA do 14,4 Mb/s" wow ślinka leci. Z drugiej strony Netia zawsze była tańsza od TPsa o jakieś 10 zł :P i biorąc pod uwagę że startuje od zera a konkurencja jest spora może być apetycznie. Jeśli jeszcze zaczną od uruchamiania BTSów tam gdzie jeszcze nie ma UMTS to wróże sukces

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet