Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei zaprezentował ośmiordzeniowy chipset Kirin 920

Huawei zaprezentował ośmiordzeniowy chipset Kirin 920

LuiN 6 Czerwca 2014 19:27

1 3

Huawei przedstawił swoją odpowiedź na najwydajniejsze procesory Qualcommu. Jego Kirin 920 jest wydajniejszy od Snapdragonów 801, a zdaniem producenta pokona również nadchodzące Snapdragony 805.




Ośmiordzeniowa konstrukcja opera się na architekturze big.LITTLE zaprojektowanej przez ARM. 4 rdzenie Cortex-A15 taktowane są zegarem 1,7 do 2,0 GHz, a energooszczędne 4 rdzenie Cortex-A7 - od 1,3 do 1,6 GHz. Do tego dochodzi grafika Mali-T628MP4, którą znamy już z ośmiordzeniowych Exynosów zastosowanych w Note 3 i Galaxy S5 (wersje na autorskim chipsecie Samsunga, a nie popularniejsze, oparte na Qualcommie).


Chip graficzny zastosowany przez Huaweia różni się od tego w Samsungach liczbą rdzeni. W Samsungach jest ich sześć, a w Kirinie cztery. Nie przeszkadza to jednak nowemu chipsetowi Huaweia wypadać lepiej w benchmarkach niż najpopularniejsze smartfony bazujące na Snapdragonie 801.


huawei kirin 920


Wyprodukowany w procesie technologicznym 28 nm chipset obsługuje ekrany o rozdzielczości do 2560 x 1600 pikseli i łączność LTE Cat6 (pobieranie do 300 Mb/s).


Pierwszym smartfonem wykorzystującym chipset Kirin 920 będzie prawdopodobnie urządzenie o nazwie kodowej Mulan. Specyfikacja zakłada ekran o rozdzielczości FullHD, 3 GB pamięci RAM, aparat fotograficzny 13 Mpix i nagrywanie wideo rozdzielczości 4K.

Źródło tekstu: gsmarena, gforgames, wł     

Dodaj do:

Tagi: huawei | kirin 920

w sumie: 27
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2014-06-06 22:49:32

    "o nazwie kodowej Mulan. Specyfikacja zakłada ekran o rozdzielczości FullHD, 3 GB pamięci RAM, aparat fotograficzny 13 Mpix i nagrywanie wideo rozdzielczości 4K. "

    Po co ograniczać się do FullHD, nie lepiej 4K ekran ?! :D A bateria 3500-4000 mAh ? Fajnie gdyby miał ~ 4,5 ekran i był wykonany jak jakaś stara Nokia E51...Nie chodzi o długi czas pracy przy grach, ale same rozmowy, poczta, internet i 2,5-3 dni :E

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~  2014-06-07 02:55:45  host: public-gprs148184.centertel.pl

    @7, faktycznie, Krait - Kirin - brzmi zupełnie tak samo!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~Maniiiek  2014-06-07 07:18:43  host: n15-07-01.opera-mini.net

    ~7.9. Ale tylko dla was brzmienie jest takie samo. To zupełnie różne słowa są.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Darkeners  2014-06-07 11:23:54  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    Wiadomo ze nie jest tak samo, ale dla osob nie obeznanych w tematyce, moga nawet nie wiedziec ze Kirin to nie od Qualcomma, bo widzieli jakas nazwe na K raz i tyle...

    No ale bez kitu, popatrzcie na innych producentow, maja swoje oznaczenia etc. a to ich pierwszy procesor? Jak pierwszy to skad 920?

    To jest typowe bicie pod Qualcomma zeby bydlo myslalo ze to nowy model.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    12.  2014-06-07 12:14:58

    @11 ale po co ty z nim dyskutujesz, skoro gość jedyne co robi to próbuje zrobić ze mnie idiotę podszywając się i czepiając każdego o wszystko co możliwe?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~Darkeners  2014-06-07 12:26:09  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    W sumie nawe nie zwrocilem uwagi :P
    Mi sie np. nie chce logowac za kazdym razem jak daje komenta :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-06-07 13:09:06

    Ja mam ustawione automatyczne na komputerze i smartfonie więc jak ktoś pisze z mojego nicka ale bez logowania to ten pajac.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    15. ~igi75tal  2014-06-07 13:13:32  host: 79.141.163.25

    ~12. twoja bezczelnosc i tupet to spowodowala. poza tym jak czarny maniiiek moze zrobic idiote z ciebie jak ty nim jestes ? to niemożliwe żeby komus takie coś sie udało

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-06-07 13:19:41

    @15 ojjj bo cię znajdę po tym proxy i z twoją matką osobiście porozmawiam...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18.  2014-06-07 13:24:26

    Screen zrobiony, dowód na policję w razie czego mam. Dzięki za głupotę, dałeś się podpuścić.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20.  2014-06-07 13:28:30

    To napisz co mi zrobisz jak mnie już znajdziesz. Bardzo to pomoże...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~igi75tal  2014-06-07 13:34:03  host: 79.141.163.25

    a ktos zamierza cie szukac ? takich idiotow jak ty pelno dookola.chyba tylko jakis psychiatra bo niechybnie musiales zwiac ze szpitalnego oddzialu a gdzie przez ostatni rok cie leczono. niestety ale na twoj tupet i chamstwo chyba nie ma skutecznej terapii

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2014-06-07 13:35:48

    Ooo teraz sramy po nogach a wcześniej co innego pisałeś. Boimy się, że mamusia się dowie co synek wyprawia kiedy wezwanie na komendę przyjdzie, co?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24.  2014-06-07 14:01:50

    18,20,22: Po co tą "dyskusję" prowadzisz? Niech szmaciasz pisze co chce. Ignoruj.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    25.  2014-06-07 14:42:37

    @24 bo prowokuje go aby za dużo chlapnął żeby mieć dowody na policję. Gość ponad rok temu mnie przepłoszył z telepolis i po tym czasie jeszcze mu nie przeszło. Boję się, że mi coś zrobi któregoś dnia dlatego wolę wcześniej zgłosić stalking na komendę a do tego potrzeba mi konkretnych dowodów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~Darkeners  2014-06-07 15:11:49  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    Hehe, chcialem sprawdzic skad jest to IP czy proxy czy cos :D
    Okazuje sie, ze z Polski w ciagu 8 miesiecy, pare osob probowalo wygooglowac to IP :P

    Many pewnie ma depresje czy cos, znajomych nie ma to troluje internet

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28.  2014-06-07 16:22:38

    Rzeczywiście widzę, że ktoś tu bardzo szybkiej i intensywnej pomocy lekarskiej wymaga... ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~Calm7  2014-06-07 16:27:18  host: n07-07-08.opera-mini.net

    Ho hoo.. Widzę zgrana paczka częstuje się czułościami :-D PS. 21,23,27 jak ci się spało? Nie tęskniłeś za moim dotykiem? :-D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~Calm7  2014-06-07 16:30:13  host: n07-07-08.opera-mini.net

    wlo. Problem w tym, że chory nie zdaje sobie z tego sprawy, poza tym - pacjent na leczenie musi się zgodzić, a na to on nigdy nie zezwoli (21,23,27)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~sx  2014-06-09 07:35:23  host: 81.26.31.253

    No i k....a zrobili;scie sobie super dyskusję nt proxy jakiegoś palanta zamiast o Kirin...a propos Huawei to robią swoje procki od dawna, nie tylko do telefonów. NP. 4 rdzeniowy Hisilicon który mam w swoim Ascend D1, poza tym mnóstwo innych wersji do zastosowań np. przemysłowych. Co druga tania kamera IP ma procek Hisilicon od Huawei..

Dodaj swoją opinię