Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei w przyszłym roku zaoferuje HSPA+ o prędkości 56 Mb/s

Huawei w przyszłym roku zaoferuje HSPA+ o prędkości 56 Mb/s

Q! 22 Września 2009 09:16

0 0

Firma Huawei poinformowała, że w 2010 roku zaoferuje operatorom możliwość obsługi transferu danych z prędkością do 56 Mb/s. Dzięki temu prędkość pobierania danych zwiększy się ponad dwukrotnie w porównaniu z dostępnymi obecnie rozwiązaniami.

Pierwsza demonstracja technologii HSPA+ 56 Mb/s miała miejsce na targach P&T/Wireless & Networks Comm China 2009, które odbyły się w dniach od 16. do 20. września w Beijing. Do osiągnięcia takich prędkości wykorzystano znana już technologię MIMO (miltiple input, multiple output).




Operatorzy, którzy korzystają już z rozwiązań HSPA+ firmy Huawei będą mieli ułatwione zadanie jeśli chodzi o przyspieszenie swoich sieci do prędkości 56 Mb/s. Wszystko dlatego, że osiągnięcie takiej prędkości danych wiązać się będzie jedynie z aktualizacja oprogramowania stacji bazowych. Pozwoli to na szybkie unowocześnienie infrastruktury i jednocześnie znacznie obniży koszt takiego działania.

Warto przypomnieć, że według firmy analitycznej ABI Research, Huawei jest liderem jeśli chodzi o rozwiązania w zakresie mobilnego dostępu do zasobów sieci. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~Pedros  2009-09-22 09:28:02  host: proxy.netia.pl

    Huawei >> i dalej sie rozwijają , nice :)

  • 0

    2. ~  2009-09-22 09:44:50  host: t01-02.opera-mini.net

    A krytykabci wszystkiego co chińskie dalej będą pisać, że infrastruktura Huawei to 30% wydajności Alkatel-Lucent czy SE.

  • 0

    3.  2009-09-22 09:49:30

    @2.SE nie buduje sieci,tylko Ericsson.

  • 0

    4. ~mirekb  2009-09-22 10:03:33  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    no tak..terminale do mobilnego internetu będą sie zmieniać i dożeć,ale przyznaje jestem troszke zaskoczony ambicjami Huawei.idą ostro do przodu..ciekawe czy kiedys w Polsce 90% populacji bedzie w zasięgu 3g?moze dzieki huawei właśnie?

  • 0

    5.  2009-09-22 10:04:33

    "Beijing" - nie lepiej napisać: Pekinie ? ;-)

  • 0

    6. ~  2009-09-22 10:08:37  host: ip-94-42-62-78.multimo.pl

    A j

  • 0

    7. ~  2009-09-22 10:08:55  host: ip-94-42-62-78.multimo.pl

    A ja mam wciąż 1 Mb/s :(

  • 0

    8. ~uzer  2009-09-22 10:26:12  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    Era wprowadza HSPA+ z Ericssonem?

  • 0

    9. ~  2009-09-22 10:31:06  host: v03-14.opera-mini.net

    Gdzie leżą granice technologii HSPA? Jesli tak wysoki transfer można osiagnąć to po co LTE?

  • 0

    10.  2009-09-22 10:40:04

    9@ Bo LTE jest jeszcze 3x szybszy od tego 56 Mb/s ;p

  • 0

    11. ~jass  2009-09-22 11:22:56  host: 94.254.217.195

    To Play przyspieszy:)

  • 0

    12. ~sam  2009-09-22 11:28:06  host: 84-255-232-247.static.t-2.net

    a zasieg tylko w centrum Warszawy jak sie widzi BTS...

  • 0

    13. ~despera  2009-09-22 11:30:43  host: t05-04.opera-mini.net

    5. no co ty tak jest bardziej "amerykansko" 12. Masz racje po tym co wypisuję BOA to lepiej wsadzić sobie w tyłek nodeB aby mieć w domu zasięg.

  • 0

    14. ~abcd  2009-09-22 11:31:47  host: 94.254.146.239

    Play nie przyśpieszy, bo już jest zapchany... A nowe nodeB w dużych miastach praktycznie juz nie powstają.

  • 0

    15. ~WiateR  2009-09-22 13:54:38  host: 188.33.158.140

    @5, @13 - A może autor nie potrafił przetłumaczyć słowa Pekin :P Rozwinięcie skrótu MIMO mówi mi tyle, że już w tej chwili możliwe jest wprowadzenie kilkukrotnie większej prędkości kosztem zmiany oprogramowania - chcą tylko więcej zarobić.

  • 0

    16.  2009-09-22 15:16:26

    Muszę przyznać, że cieszy mnie takie info. Na pewno już nie mogę zarzucić Huawei, że tańsze chińskie, to znaczy... Także brawa za rozwój i innowacyjność. Fajnie, że pokazują, że potrafią też stworzyć swoje rozwiązania technologiczne!:)

  • 0

    17. ~  2009-09-22 15:19:25  host: ap-159-058.au.poznan.pl

    abcd: "mów" za swoje miasto, ok?! Bo w Poznaniu cały czas zagęszczają sieć. Także choćby Polkomtel z zagęszczeniem Node'ów "wygląda blado", na tle P4;) Jedynie Polkomtel stosując dwie nośne, zapewnia nie tylko, raczej, dobrą przepustowość, ale także dość dobry zasięg, od lokalizacji.

  • 0

    18.  2009-09-22 15:23:29

    17: to byłem ja, tylko mnie wylogowało;) A tak jeszcze Polkomtela, dodam, że jednak idą do przodu z 3G. W Poznaniu, w tym roku naprawdę olali sobie budowę 2G, w tych lokalizacjach "widmo", ale 3G, od początku, jak np. na Ogrodach, budują. A i tak konstrukcja jest przygotowana pod anteny 2G:) Także, jeśli chodzi o 3G, w tym szybkość budowy, to i P4, jak i Polkomtelowi, nie mam nic, no może prawie nic do zarzucenia. M.in. dlatego, na obecną chwilę, korzystam z usług tych dwóch operatorów hehe!

  • 0

    19. ~  2009-09-22 17:07:38  host: v01-10.opera-mini.net

    z huawei korzysta orange i plus: a era niestety z drogiej i slabej nokii- jestem teraz okolo 150metrow od nodeb i co + gdzie ten 3g

Dodaj swoją opinię