Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei w Dialogu

Huawei w Dialogu

WitekT 18 Lipca 2005 11:07

0 0

Huawei - azjatycki dostawca sprzętu telekomunikacyjnego - podpisał pierwszy duży kontrakt w Polsce.

Za 9,5 mln zł Huawei rozbuduje sieć transmisji danych Telefonii Dialog. To pierwszy znaczący kontrakt, jaki chiński dostawca rozwiązań dla telekomunikacji zawarł w Polsce. Chińczycy walczyli o niego ze znacznie większymi konkurentami, m.in. z Alcatelem i Siemensem.

Kontrakt z operatorem sieci telefonii stacjonarnej może być dla Huawei ważną referencją w kontekście toczących się przetargów w Netii i Polkomtelu. Pierwszy z telekomów wybiera dostawców do budowy ogólnopolskiej sieci UMTS. O kontrakt wart setki milionów euro Chińczycy rywalizują z Alcatelem, Ericssonem i Siemensem. Są w nim faworytem, z pewnością zaproponują atrakcyjne warunki finansowania tej inwestycji. To dla Netii może mieć kluczowe znaczenie.
Huawei dostarcza już infrastrukturę dla sieci GSM w bułgarskiej sieci komórkowej BTC, która kontrolowana jest przez fundusz Novator. Novator ma też być głównym inwestorem w Netia Mobile.

W Polkomtelu Huawei został zaproszony do złożenia oferty na dostawy sprzętu do sieci transmisji danych. Rywalizować tam będzie znów z Alcatelem i Siemensem oraz kilkoma innymi dostawcami. Zwycięzca przetargu podpisze 4-letnią umowę ramową z operatorem.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet