Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei umacnia pozycję lidera technologii LTE

Huawei umacnia pozycję lidera technologii LTE

LuiN 12 Września 2013 11:05

2 2

Pierwsza połowa 2013 roku była dobrym okresem dla działu LTE Huawei. Firmie udało się pozyskać znaczące kontrakty komercyjne oraz powiększyć obroty i udział w rynku, utrzymując tym samym pozycję lidera na rynku rozwiązań LTE.

Na globalnej mapie projektów LTE realizowanych przez Huawei nie zabrakło także Polski - w czerwcu firma zakończyła pierwsze na świecie wdrożenie sieci LTE TDD w paśmie 3,5 GHz. w gminie Ożarowice na Górnym Śląsku.

Wspólne wnioski z raportów trzech czołowych firm analitycznych - ABI Research, Dell'Oro oraz Informa Telecoms and Media - potwierdzają, że Huawei jest liderem pod względem liczby kontraktów komercyjnych, udziału w obrotach rynku oraz rozwoju standardów 3GPP.

Według raportu Evolution to LTE opublikowanego przez GSA w sierpniu, 443 operatorów zainwestowało w LTE, a na całym świecie funkcjonuje już 200 komercyjnych sieci działających w tej technologii. Huawei wygrał 196 komercyjnych kontraktów na sieci LTE i przeprowadził 93 wdrożenia takich sieci na całym świecie.




Z badań przeprowadzonych przez firmę Informa, analizującą udział poszczególnych dostawców w przetargach kontraktowych wynika, że 40 procent kontraktów na nowe sieci LTE przypadło koncernowi Huawei. Udział ten przewyższa osiągi wszystkich innych firm. Badania przeprowadzone wśród dyrektorów ds. technicznych firm operatorskich - również w ramach raportu firmy Informa - pokazały, że chiński Huawei jest jednym z dwóch dostawców sprzętu cieszących się największym uznaniem pod względem technologii, ceny, jakości serwisu i usług zarządzanych.

ABI Research, jedna z wiodących firm analitycznych zajmujących się badaniami i prognozami dla rynku, niedawno zaktualizowała dane z raportu szacującego wkład firm w rozwój technologii 3GPP. W raporcie uwzględniono działania na polu technologii WCDMA/HSPA oraz LTE, a także piastowane stanowiska, zaproponowane rozwiązania, przyjęte rozwiązania oraz propozycje standardów dla 3GPP. Z danych ABI wynika, że Huawei jest obecnie jednym z 2 najbardziej aktywnych przedsiębiorstw, jeśli chodzi o standaryzację 3GPP.

Dzięki globalnemu zasięgowi firmy, sieci LTE Huawei są obecne wszędzie: od dalekiej północy (szerokość geograficzna 78°13'N za kołem podbiegunowym), na wsi w Niemczech, na pustyniach w Namibii, w tropikalnych lasach na Filipinach, na lodowych równinach w Rosji i dalekim południu Australii. Sprzęt Huawei poddawany jest rygorystycznym testom i działa bez problemów w zakresie temperatur od -50? do +50?, zapewniając sprawny dostęp do usług w dosłownie każdym zakątku świata.

Źródło tekstu: Huawei     

Dodaj do:

Tagi: huawei | lte

w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2013-09-12 11:20:02  host: abaq164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cieszymy się, że chiny mają więcej pracy i więcej wiedzą o ludziach. My za to mamy mniej pracy i mało wiemy. Niktórzy ich blokują chroniąc swoich. U nas się nie dba o obywateli.

  • -1

    2. ~Red  2013-09-12 11:20:25  host: staticline-31-182-77-246.toya.net.pl

    I pomyśleć że Aero2 działa bez jednego Huawei'a w sieci. Normalnie szok :)

  • 0

    3. ~Adam  2013-09-12 11:27:58  host: 87-205-9-37.ip.netia.com.pl

    Ożarowice są na Górnym Śląsku a nie na Dolnym

  • 0

    4.  2013-09-12 11:51:01

    3, Adam - o rzeczywiście; poprawiłem błąd z pressa - dzięki śliczne!

  • 0

    5.  2013-09-12 11:56:34

    No to Nokia Solution i Ericsson będą się musiały wziąć do roboty. Nokia zgarnie trochę grosza od Microsoft-u to będzie miała na inwestycje. Gwarancje kredytowe będą lepsze, więc obsługa kredytów nie będzie tak ciążyła.

  • 1

    6.  2013-09-12 12:56:56

    @2. Pierwsze stacje aero2 były na sprzęcie Huawei. Jest ich około 700.

  • 0

    7. ~Red  2013-09-12 13:36:23  host: staticline-31-182-77-246.toya.net.pl

    @6 już nie ma nawet sztuki.

  • -1

    8. ~  2013-09-12 13:41:10  host: abaq164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6. Może kolega miał na myśli, że kiedyś nie działało. Zresztą sam tego doświadczyłem jak Solorz przejął Plusa. Ktoś preferuje ilość, a ktoś jakość. Widać to teraz w Networks!

  • 0

    9.  2013-09-12 14:15:38

    7. A skąd takie info? Przecież ten sprzęt należy do firmy Aero2 i przynajmniej do 30 marca br był wpisany w skład ich majątku trwałego (260 mln złotych). Teraz jak sieć buduje dla "nich" Polkomtel to już jedynie płacą mu za usługę.

  • 0

    10.  2013-09-12 15:56:21

    @7. Są, w mojej okolicy jest co najmniej jedna

  • 0

    11. ~Red  2013-09-12 15:58:41  host: staticline-31-182-77-246.toya.net.pl

    @10 sorry, faktycznie jest jeszcze 12 sztuk ale wszystkie do demontażu w październiku :) Złomowanie miało być do końca sierpnia ale się chłopaki nie wyrobili widać ze wszystkim.

  • 0

    12. ~  2013-09-12 18:56:26  host: 89-67-138-26.dynamic.chello.pl

    Czyli jeszcze mniej pracy w Europie. Hura!

  • 0

    13.  2013-09-12 22:03:45

    @10. A po czym poznajesz, że dana stacja jest Huawei albo Ericssona?

  • 0

    14. ~  2013-09-12 22:37:04  host: proxy1.mss.so

    podobno huawei na swoim sprzęcie ma backdoory i wszystko potajemnie wycieka ... wszystkie dane ...

  • 0

    15. ~  2013-09-12 22:41:47  host: tor-exit3-readme.dfri.se

    z resztą poczytajcie sobie na niebezpieczniku

  • 0

    16.  2013-09-12 22:50:35

    @13. Te na Huawei działały jako odrębna sieć miały swoje RNC, w moim przypadku było to RNC 1, Ericssonowe miały RNC wspólne z Plusowymi, w moim przypadku RNC 3100, obstawiam że tam gdzie netmonitor pokazuje mi RNC 1 ciągle działa Huawei. Jeśli się mylę to niech RED mnie poprawi

  • 0

    17. ~Adam M  2013-09-13 11:09:44  host: 204.45.133.74

    LTE w gminie Ożarowice okazało się kolosalną porażką. Niedopasowanie szerokości kanałów radiowych, ciągle wieszająca się stacja bazowa, problemy z zasięgiem, b.duże zużycie energii, skomplikowane (a co za tym idzie również kosztowne) zarządzanie systemem. To wszystko kompletnie nie nadaje się do samorządu - nawet dużego, a co dopiero dla takiej gminy jak Ożarowice. Kolejny raz samorząd został nabity w butelkę i w błoto poszły podatki mieszkańców. Magia słowa LTE zadziałała. Co do artykułu - to niestety kolejny typowo marketingowy bełkot przygotowany przez Haweia. Prawdziwym światowym liderem (wartość kontraktów) jest Ericsson, który przy okazji oferuję nieporównywalnie nowocześniejsze rozwiązania.

  • 1

    18. ~  2013-09-14 09:31:47  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @16. To ma być niby jakiś wyznacznik? Przecież Polkomtel zapłacił firmie Erricsson za zintegrowanie tych stacji z własną siecią. Chyba nie wyobrażaliście sobie, że sprzęt Huawei może współpracować jedynie ze sprzętem tej firmy (kontrolerem sieci)? Tak aktualnie żaden dostawca sprzętu by nie zarobił, gdyż operatorzy z różnych względów wolą prowadzić ich dywersyfikacje.

  • 1

    19. ~  2013-09-14 09:35:01  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @17. Mógłbyś podać źródło tych swoich rewelacji o problemach z LTE w Ożarowicach? Jakoś całe Networks powstaje na takim sprzęcie a tu niby jakieś problemy? Ewentualnie trafił im się jakiś wadliwy sprzęt, ale to najpewniej będzie naprawione w ramach gwarancji.

  • 1

    20. ~Ado  2013-09-15 02:19:57  host: dns2.stansat.pl

    @17.nie wiem skąd Ty bierzez takie rewelacje? Jakoś nie ma jeszcze u E/// żadnego TDD w paśmie, o którym tutaj mowa (3,7 GHz), gdzie ta zaawansowana technologia? Weź pokaż mi ich MORAN albo MOCN tak jak robią Chińczycy w Networks!, a Carrier Aggregation w LTE? Nie pisz bzdur jak nie masz pojęcia.

Dodaj swoją opinię