Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei: trzy tanie telefony dual-SIM wchodzą na polski rynek

Huawei: trzy tanie telefony dual-SIM wchodzą na polski rynek

LuiN 16 Września 2011 11:45

0 0

Huawei wprowadza na polski rynek trzy nowe telefony: Huawei G5500, Huawei G6150 oraz telefon z telewizją analogową Huawei G7206. Wszystkie trzy modele oferują równoczesną pracę na dwóch kartach SIM (dual-SIM) i kosztują mniej niż 300 zł.

huawei g5500 Huawei G5500 to propozycja dla użytkowników szukających uniwersalnego i niedrogiego telefonu komórkowego dual-SIM. Wyposażono go w cyfrowy aparat 1,3Mpix, ekran o przekątnej 2-cali (176 x 220 pikseli), transmisję danych EDGE oraz radio FM. Telefon dobrze leży w dłoni i ma czytelną, wygodną klawiaturę. Obsługa plików muzycznych i wideo, możliwość rozbudowania pamięci kartami microSD oraz specjalnie zaprojektowane klawisze do odtwarzacza MP3 czynią z G5500 przyjaznym odtwarzaczem multimedialnym. Huawei G5500 jest przy tym nadzwyczaj mały i lekki (106 x 46 x 11,50 mm, masa około 90 gramów razem z baterią 800 mAh).

huawei g6150 Huawei G6150 to telefon przeznaczony dla użytkowników ceniących komfort wygodnego pisania wiadomości i e-maili dzięki pełnej klawiaturze QWERTY. Zainstalowano w nim przeglądarkę Opera Mini oraz aplikacje do obsługi poczty e-mail i serwisów społecznościowych Facebook i Twitter - dzięki temu telefon doskonale sprawdza się jako mobilny komunikator. W G6150 nie zabrakło odtwarzacza MP3/MP4, cyfrowego aparatu 1,3Mpix a także radia FM. Dzięki gniazdu JACK 3,5 mm do telefonu można podłączyć standardowe słuchawki stereo, a slot kart microSD pozwala na swobodne rozbudowanie pamięci telefonu. Przeglądanie sieci umożliwia transmisja EDGE, a treści wyświetlane są na 2,4-calowym ekranie o rozdzielczości QCIF (176 x 220 pikseli). Całość zasila bateria o pojemności 1100 mAh.




huawei 7206 Huawei G7206 ma masę zaledwie 89 gramów (licząc z baterią 1050 mAh), a mimo to udało się w nim zmieścić 2,8-calowy dotykowy ekran LCD (176 x 220 pikseli) i odbiornik telewizji analogowej (ten w dobie przechodzenia na DVB-T długo już nam nie posłuży). Nie zabrakło aparatu 1,3 Mpix, jest też transmisja EDGE, czytnik kart pamięci microSD oraz preinstalowana Opera Mini.

Sugerowane ceny rynkowe urządzeń: G5500 - 229 zł, G6150 - 269 zł, G7206 - 299 zł.

Źródło tekstu: Huawei     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25. ~  2011-09-16 14:43:27  host: 213.146.54.31

    @MK, zdecydowanie dłużej niz 2h :) Zależy jak jest używany ale 3dni wytrzyma.

  • 0

    26. ~  2011-09-16 14:46:47  host: 213.146.54.31

    @24, UMTS jest na jednej karcie tylko.

  • 1

    27.  2011-09-16 15:28:04

    Czy tak boli producenta umieszczenie modułu wifi?

  • 0

    28. ~  2011-09-16 15:49:26  host: adsq239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    elkanguro, tak w ofercie Alcatela są dual simy z QWERTY

  • 0

    29. ~MK  2011-09-16 17:12:33  host: 82.132.136.146

    na 2 karty uczciwie polecam Gigabyte Gsmart 1317 na androidzie w wersji 2.3. Telefon ma wifi, gps, wyświetlacz dotykowy 3.0 a i bateria (zwłaszcza po wgraniu nowego oprogramowania w wersji 0.35) dosyć ładnie trzyma (około 2 dni). Niestety cena trochę większa, ja zapłaciłem 1000 zł.

  • 0

    30. ~  2011-09-16 17:28:24  host: z38-09.opera-mini.net

    MK, zalezy co kto potrzebuje. Ja androida nie chce. Dualsimy najlepsze poki co są od samsunga. Mnie wystarczy d980, solidny telefon. Wspominiany wczesniej alcatel ot-10d tez jest godny uwagi jesli ktos potrzebuje telefon do dzwonienia. Bardzo dobra baterię ma.

  • 1

    31.  2011-09-16 17:35:53

    mogliby zrobić coś w stylu zte blade, bo jak na razie tanio, ale i strasznie słabo, 2,8 cala przy rozdzielczości 176x220 to jest śmieszne

  • 0

    32. ~mkkot  2011-09-17 21:12:04  host: ip-89-174-40-165.multimo.pl

    @centralowiec z hosta Tyle to ja wiem, a co do telefonów Huaweia to moja myśl była jedna: wyrównują do chińskiej konkurencji no name. Zresztą U8500 ma te same wady, co używany przeze mnie niegdyś U121: gorszy zasięg od Nokii i słaby procesor. Niektóre funkcje niedopracowane, zero części zamiennych. Telefonu od Huaweia już nie kupię.

  • 0

    33. ~Mark  2011-09-18 10:36:05  host: and131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ktos mi powie czemu zaden producent nie zrobi dobrego telefonu dualSIM z androidem np i dobrym prockiem ?? Tak to musze jechac na chinskich co nie da sie ukryc są juz naprawde całkiem dobre, tyle ze dobry chinczyk kosztuje około 1000 zł za co niewiele wiecej mozna by kupic cos firmowego i dobrego - gdyby były

  • 0

    34. ~  2011-09-18 17:18:49  host: z36-11.opera-mini.net

    jakie dualsimy polecacie? Alcatel, samsung czy moze jeszcze innego producenta?jakie dualsimy polecacie? Alcatel, samsung czy moze jeszcze innego producenta?

  • 0

    35. ~  2011-09-18 18:51:36  host: z38-09.opera-mini.net

    Nokia

  • 0

    36. ~  2011-09-18 21:42:14  host: host-89-229-130-104.chelm.mm.pl

    *** to tylko taki konkurent ZTE a obie firmy to dno. Wystarczy spojrzeć na ilość reklamacji modemów USB. Na tej podstawie nie mam zamiaru nawet dotykać ich telefonów.

  • 0

    37. ~dechomenon  2011-09-19 14:20:39  host: 83-238-213-106.ip.netia.com.pl

    opłaca się jeszcze ładować w telefony aparaty 1.3mpx ?

  • 0

    38. ~tomaszek  2011-09-19 23:06:38  host: 84-10-187-110.dynamic.chello.pl

    a co z gwarancją tych modeli, bo nie jest nic napisane? Raczej standard czy może zbliżona chociaż do myPhone'a chociażby okresem trwania czy samym serwisem?

  • 0

    39.  2011-09-20 16:07:46

    wszystko co sprzedawane w kraju, musi mieć gwarancje- za pewne dwuletnią ale pewnie nie door2door jak myphone

  • 0

    40.  2011-09-20 16:10:41

    ~34. Ja polecam ciągle i niezmiennie myphone. samsungi są drogie a ich dualsim nie tak prosty i uzyteczny jak w myphone.

  • 0

    41. ~tomaszek  2011-09-20 23:25:40  host: 84-10-187-110.dynamic.chello.pl

    no tak,poprzez standard miałem na myśli 2-letnią regulowaną prawem. Ale skoro nie piszą to nie będzie to zapewne door2door ani 3letnia jak to napisałeś, że myPhone ma

  • 0

    42. ~tomaszek  2011-09-22 07:15:47  host: 84-10-187-110.dynamic.chello.pl

    wie ktos jaki tam jest typ mechanizm dual-sim? Czy jest to bardziej Samsungowy czy myPhonowy mechanizm?

  • 0

    43.  2011-09-24 13:46:58

    musisz poczekać na testy telepolis by się dowiedzieć.

  • 0

    44. ~ferdek  2011-09-30 21:36:27  host: 90-156-22-61.internetia.net.pl

    nie spodziewałbym się specjalnych rewelacji.

Dodaj swoją opinię