Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei P9 z dwoma obiektywami aparatu

Huawei P9 z dwoma obiektywami aparatu

orson_dzi 17 Lutego 2016 09:54

6 1

huawei p9 dualcamera W Internecie pojawiły się zdjęcia nowego flagowego smartfonu Huawei, modelu P9. Wygląda na to, że kolejny producent stawia na główny aparat z dwoma obiektywami.

Na zamieszczonych zdjęciach możemy zobaczyć, że oprócz dodania dodatkowego obiektywu, zmieni się też kształt obudowy smartfonu w stosunku do poprzednika. Obudowa wydaje się wyraźnie szersza i jest mocno zaokrąglona na bokach. Dwa aparaty umieszczone na tylnym panelu mają mieć rozdzielczość 12 Mpix.




Oprócz tego, Huawei P9 ma mieć ekran o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości 1080p, procesor Kirin 955, 4 GB pamięci RAM i akumulator o pojemności 2900 mAh.

Źródło tekstu: venturebeat     
Źródło zdjęć: changezone

Dodaj do:

Tagi: huawei p9 | huawei

w sumie: 22
  • 1

    3.  2016-02-17 10:20:55

    No Kirin do gier to nie jest idealny układ. Do codziennej pracy owszem dla graczy jednak Snapdragon, Exynos bądź A8/A9.

  • 1

    4. ~Logan  2016-02-17 10:44:07  host: user-46-112-47-138.play-internet.pl

    po jakiego kuta tam wsadzili dwa aparaty z tyłu ? jaki to ma sens. czyzby zapasowa matryca na wypadek awarii pierwszej ?

  • 1

    5.  2016-02-17 10:46:37

    @2 Dzięki dwóm aparatom będą znacznie lepsze zdjęcia, na szczęście kończy się wyścig na puste Mpix które są tylko cyferkami nic nie wnoszącymi do poprawy jakości zdjęć.

  • -2

    6. ~Logan  2016-02-17 10:50:23  host: user-46-112-47-138.play-internet.pl

    masz racje teraz zaczyna sie wyscig na....liczbe zamontowanych aparatow w smartfonach. polepszenie jakości polegac bedzie na tym ze raz cykamy lewym a raz prawym obiektywem. pozniej w galerii trzeba ocenic ktory lepsze zrobił. to jest dopiero postep !

  • 2

    8.  2016-02-17 10:54:31

    @6- Dwa aparaty widzą więcej, efekt lepszej jakości zdjęcia można uzyskać poprzez złożenie z dwóch jednego zdjęcia wysokiej jakości. Nikt nie montuje dwóch aparatów by robić dwa osobne zdjęcia.

  • -2

    9. ~Logan  2016-02-17 11:03:32  host: user-46-112-47-138.play-internet.pl

    @8. bzdura. dwa w takim układzie jak tu - widza to samo co jeden. no chyba ze jest to fotografia stereoskopowa - to tak. tu jednak nie jest taka. to po prostu gadzet taki montowanie dwu obiektywów. to samo uzyskuje sie przez tryb hdr. zalew na rynku smartfonów produkowanych przez małe chińskie raczki i trudnosci ze sprzedaniem tego powoduja ,ze producenci chwytaja sie rożnych pomysłow. to jest gadżecik dla zblazowanych i tyle

  • 1

    10.  2016-02-17 11:29:50

    Przynajmniej tył wygląda lepiej niż w LG G5.

  • 0

    11. ~  2016-02-17 11:58:04  host: public-gprs354237.centertel.pl

    Wygląda jakby ktoś poszerzył i dokleił ten drugi aparat w photoshopie

  • 2

    12.  2016-02-17 12:27:22

    @6
    Prosty przykład, jeden aparat może mieć normalny obiektyw a drugi z zoomem, oprogramowanie może dynamicznie się przełączać zależy jak bardzo chcesz przybliżyć.
    Albo ostrość na dwóch obiektach jednocześnie (wiem że programowo też się da, ale takie rozwiązanie jest szybsze).

    Najpierw ludzie narzekają że producenci ciągle robią podobne telefony, a jak próbują wymyślić coś nowego to znowu zaczyna się narzekanie.
    Dajmy im szanse, może się uda, może to będzie zbędny bajer. Rynek zweryfikuje ;).

  • 1

    13.  2016-02-17 12:32:23

    @9 To zrób HDR "z ręki" lub spróbuj uchwycić szybko poruszający się obiekt. Dwa aparaty umożliwiają uzyskanie lepszej ostrości. Dwa aparaty pozwalają również na tworzenie interaktywnych zdjęć, w których można zmieniać ogniskową. Jeden aparat wymagałby w takim przypadku statyczności sceny. Więc nie jest to zwykły gadżet.

  • 0

    14.  2016-02-17 12:33:57

    to miałoby nawet sens gdyby te dwa aparaty miały rózną ogniskową np ekwiwalent 24 i 80mm

  • -2

    15. ~Logan  2016-02-17 12:54:41  host: user-46-112-47-138.play-internet.pl

    at13. takie rzeczy to robie aparatem fotograficznym a nie zajmuje sie namiastkami aparatów w telefonach. ten drugi obiektyw to bzdura i tyle. ale zawsze znajda sie gadzeciarze i dla któych jest to wazne albo i najważniejsze

  • 0

    16. ~Rusikov  2016-02-17 13:39:49  host: 89.174.81.114

    Jeżeli będzie to miało wpływ na jakość zdjęć to jestem jak najbardziej za... kto teraz nosi ze sobą aparat fotograficzny ? Chyba tylko pasjonaci lub osoby zajmujące się profesjonalnie fotografią ja osobiście wszystkie zdjęcia robię telefonem jakość jest zadowalająca, a sprzęt mieści się w kieszeni.

  • 1

    17.  2016-02-17 13:59:13

    16, Rusikov - tej zimy sprzedałem już 2 zdjęcia wykonane telefonem. Jedno do kalendarza, drugie do wydruku wielkoformatowego. Chociaż wciąż więcej sprzedaję zdjęć z profesjonalnego sprzętu, to telefonem da się naprawdę wiele zrobić. Zauważyłem też, że zdjęcia z telefonu najchętniej ludzie ode mnie kradną :-/

  • 0

    18.  2016-02-17 14:07:45

    Luin zainwestuj w prawa autorskie :)

  • 0

    19. ~  2016-02-17 14:10:36  host: apn-46-76-27-174.dynamic.gprs.plus.pl

    17, wyluzuj - ty kradniesz teksty czytelników i kasujesz ich komentarze, a natura, jak widać, nie lubi próżni.

  • 0

    20. ~Rusikov  2016-02-17 14:32:37  host: 89.174.81.114

    Właśnie o to mi chodziło, jakiego telefonu używasz ? Za kilkanaście lat aparaty fotograficzne mogą stać się zbędnym narzędziem bo jakość robionych zdjęć przez telefony komórkowe coraz bardziej zbliża się do tych robionych aparatami fotograficznymi

  • 0

    21.  2016-02-17 14:35:27

    @19 poważne oskarżenia, rozumiem, że masz na to poparcie dowodami? w przeciwnym razie możesz zostać oskarżony o pomówienia.

  • 0

    22.  2016-02-17 16:04:03

    @15- Rzecz w tym by pozbyć się potrzeby posiadania osobnego aparatu fotograficznego, telefon ma być narzędziem uniwersalnym, już przejął rolę radia mobilnego, walkmana, discmana, mp3, nawigacji, przeglądarki internetowej, karty kredytowej, pendrive itp... itd...

  • 0

    23. ~  2016-02-18 13:25:10  host: 188.146.10.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Logan - kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tym, że będzie telefon z kolorowym wyświetlaczem - to zacząłem się zastanawiać "po kiego grzyba"? - Ale jednak to wywołało u mnie pewien proces myślowy. Zachęcam Cię do niego, po wcześniejszym przeczytaniu komentarza Hose (22) To wcale nie musi być gadżet :-)
    Co do opisywanego terminala: szkoda, że nie ma więcej światełek do doświetlania i szkoda, że nie ma jeszcze 3 obiektywów. Ale to już chyba zdążył opatentować Apple? Czy jeden obiektyw + pryzmat?

Dodaj swoją opinię