Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei P20, P20 Plus i P20 Pro - każdy z potrójnym aparatem głównym

Huawei P20, P20 Plus i P20 Pro - każdy z potrójnym aparatem głównym

Isand 31 Grudnia 2017 19:12

2 3

huawei logo

Ostatnio pisaliśmy na temat harmonogramu Huaweia na nadchodzący 2018 rok. Wspomnieliśmy tam o planowanych urządzeniach z serii P, jednak przewidywaliśmy, że chodzi o P11. Okazuje się, że to może to być P20.

Zgodnie z najnowszymi przeciekami (za pośrednictwem platformy mikroblogowej Weibo) z Państwa Środka, Huawei planuje zaprezentować w przyszłym roku modele P20, P20 Plus oraz P20 Pro. Urządzenia P20 oraz P20 Plus mają być zaprojektowane według jednego wzorca i mają posiadać czytnik linii papilarnych z przodu urządzenia oraz potrójny aparat główny. W P20 ma on być ułożony wg linii pionowej, natomiast w P20 Plus - poziomej. Oba smartfony będą posiadały Kirina 970.




P20 Pro ma przypominać iPhone X jeśli chodzi o przód urządzenia i szerokość ramek. Ten telefon ma posiadać czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy. Jeśli chodzi o procesor, zobaczymy tu Kirina 675. Wszystkie trzy komórki będą miały 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Nowe modele zostaną prawdopodobnie zaprezentowane podczas MWC 2018 w Barcelonie.

Zobacz: Mapa drogowa Huaweia na rok 2018

Źródło tekstu: Weibo via phonearena, wł     

w sumie: 18
  • 0

    2.  2017-12-31 20:32:36

    @2 podpinam się do pytania. Bo nie wiem, czy mam iść spać, czy będzie darmowy alkohol :-)
    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

  • 0

    3.  2017-12-31 20:33:32

    @1 miało być, za dużo już alkoholu :-) ..... to ja pójdę spać może......

  • 0

    4.  2017-12-31 20:35:29

    Kiedyś było więcej rdzeni a dziś więceeeeeeej aparatów!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    5.  2017-12-31 20:51:26

    "Oba smartfony będą posiadały Kirina 670" - a nie przypadkiem 970?

  • 0

    8.  2018-01-01 00:08:12

    Mow za siebie

  • 0

    10.  2018-01-01 02:31:08

    Z takim szemranym wsparciem to sobie mogą te telefony wsadzić wiadomo gdzie. W chwili obecnej opłaca się kupić tylko telefon, na którym jest LineageOS.

  • 0

    11.  2018-01-01 02:33:50

    @10 Czyli Xiaomi najlepsze

  • 0

    12.  2018-01-01 09:06:15

    Wyścig na aparaty będzie trwał. Nic nie mam przeciw pierwszy aparat zoom 23mm, drugi, 50mm, trzeci 230mm.
    To jest trend przejściowy przed opracowaniem powszechnej technologii ciągłego optycznego zoom. Bo to jest to czego brakuje aparatom telefonów.

  • 0

    13. ~gosciu  2018-01-01 09:33:15  host: 104.129.196.185

    Wyscig na ilosc aparatow uznznajemy za rozpoczety. Czelam na telefony z 10 albo 20 aparatami.
    Byl wyscig na rdzenie, przekatna, rozdzielczosc, ilosc ramu, grubosc samego telefonu teraz padlo na aparat.
    Osobiscie wolal bym wyscig na pojemnosc baterii.

  • 0

    14.  2018-01-01 12:17:44

    @13 gościu - Wbrew pozorom wyścig na ilość aparatów ma sens. Dowodem jest aparat Light L16 który robi genialne zdjęcia jak na gabaryty mniej więcej smartfona.

  • 0

    15.  2018-01-01 12:42:26

    @11, no nie wiem czy tak do konca. Naczytalem sie wielu zlych opinii o tych telefonach w kontekscie trwalosci ii stabilnosci. Owszem byl na nie szal swego czasu, teraz juz przygasa (Serdecznie podziekowania dla dystrybutora 'ABC Data', ktory uwalil polska dystrybucje przez chore ceny!). Sam mialem ochote na Xiaomi Note4 z MediaTek'iem skuszony wspanialym wsparciem jakie niby MIUI mialo miec ... szybko okazalo sie, ze to niesamowite wsparcie dotyczy samej nakladki MIUI, a bazowy Android zostaje jaki przyszedl z fabryki - mit prysl. Osobiscie wole cos niekoniecznie najnowszego, a raczej sprawdzonego, wiec chyba Samsung S5 (wodoszczelny, wymienna bateria) + LineageOS jest niezlym wyborem tylko malo RAM, 2GB dzis to juz minimum. Trzeba tez zaczekac na finalna liste urzadzen z dostepnym na nie LineageOS 15.x, bazujacym na Android 8.1 Oreo.

  • 0

    16. ~gość  2018-01-01 13:40:40  host: public-gprs183269.centertel.pl

    A dlaczego nie poczwórnym? Albo podwunastym? Całą ściankę tylną pokryć "aparatami", po co się rozdrabniać?

  • 0

    17.  2018-01-01 16:15:24

    no dobra, ale czemu nie napiszecie co ma na celu umieszczanie 3 aparatów? podobno jak sa 2 to mozna robic zdjęcia z rozmytym tłem (ale czy to jest az tak potrzebne?)

    czy teraz będzie jak z gillette - 8 aparatów, 25 aparatów?

    swoją drogą kiedyś wymyślono aparat z wieloma obiektywami, który produkuje zdjęcia, w których (już po ich zrobieniu) można dowolnie ustawiać ostrość na rózne plany - w sumie fantastyka, ale chyba się niespecjalnie przyjął

  • 0

    18.  2018-01-01 17:27:03

    wierze ze w koncu uda im sie wbic na pierwsze miejsce w rankingu sprzedazy w pl

  • 0

    19. ~Jadwiga  2018-01-01 17:27:13  host: public716013.centertel.pl

    Niedługo bedzie tak ze plecki tefonu bedzie sie podawac jako zageszczenie aparatow . Jestem uradowana . HNY2018

  • 0

    20. ~Gatts  2018-01-01 19:07:47  host: 178.43.254.239.ipv4.supernova.orange.pl

    Trochę bajek w tym jest bo wygląda na to ,że to nie możliwe by wersjia P20 Pro miała tyle przestrzeni na dane i patrząc na Huawei Mate 10Pro przypuszczam w 100% ,że będzie tam minimum 128GB na dane.

  • 0

    21.  2018-01-01 19:32:08

    Apple opatentował już 6 aparatów z tyłu i 4 z przodu.

  • 0

    22. ~@  2018-01-04 18:50:19  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    2 aparaty dla zoom'u optycznego i jeden pewnie czarno biały dla kontrastu, wątpię by był to aparat o większym kącie widzenia - jak np. LG 120st.

Dodaj swoją opinię