Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei P10 z aż 5,5-calowym ekranem?

Huawei P10 z aż 5,5-calowym ekranem?

LuiN 10 Stycznia 2017 20:06

3 2

huawei p10 leak render

W lutym poznamy nowego flagowca chińskiej firmy Huawei - model P10. Pierwsze przecieki mogą zmartwić miłośników marki - ekran ma mieć podobno przekątną aż 5,5 cala.

Telefon trafi do sprzedaży w wersji standardowej w marcu, natomiast wariant Plus będzie dostępny od kwietnia. Obie wersje telefonu zaoferują 5,5-calowe ekrany AMOLED o rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440 pikseli, zakrzywione brzegi), oba też będą napędzane ośmiordzeniowymi procesorami HiSilicon Kirin 960 (2,3 GHz, grafika Mali G71). P10 będzie różnił się od P10 Plus... ceną, a także zasobami pamięci.

huawei p10 leak render

Podstawowa wersja zaoferuje 64 GB pamięci wewnętrznej i 4 GB pamięci RAM (takiej należy spodziewać się u naszych operatorów) lub 128 GB pamięci wewnętrznej i 6 GB pamięci RAM. P10 Plus będzie natomiast dostępny w konfiguracjach z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej oraz z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Jak łatwo zauważyć, droższy wariant P10 i tańszy wariant P10 Plus mają te same pojemności pamięci, co sugeruje jeszcze jakieś dodatkowe różnice. W obu przypadkach mowa jest natomiast o możliwości stosowania 2 kart SIM lub jednej karty SIM i karty pamięci microSD.




huawei p10 leak render

W dalszym ciągu należy spodziewać się podwójnego aparatu fotograficznego przygotowanego we współpracy z niemiecką firmą Leica. Jego parametry to według przecieków 12 Mpix, ekwiwalent ogniskowej 27 mm i przysłona F/1.7. Z przodu obudowy znaleźć ma się natomiast równie jasny aparat (F/1.7), ale już z matrycą 8 Mpix. Podobnie jak w Huaweiu Mate 9, nie zabraknie możliwości nagrywania filmów 4K, której nie oferuje zeszłoroczny Huawei P9.

Nie licząc zaś istotnych zmian w temacie ekranu (większy, AMOLED zamiast IPS LCD), jedną z najbardziej pożądanych cech nowych smartfonów Huaweia okazać może się brakująca wodoszczelność (IP68).

Źródło tekstu: GizmoChina, GSMArena, wł     
Źródło zdjęć: Gizmo China

Dodaj do:

Tagi: huawei | huawei p10 | huawei p10 plus

w sumie: 20
  • 4

    1.  2017-01-10 20:44:19

    A może Huawei P10 Compact w wersji 4,7 cala i parametry jak "zwykły" P10 ?

  • 0

    2.  2017-01-10 20:48:07

    Kolejna patelnia. Mam już dość tych kolosów. Liczyłem na LG G6, dzisiaj czytam, że może mieć ekran 5,7". Teraz P10 z ekranem 5.5". Galaxy S8 mały pewnie też nie będzie i pozostanie kupić idealny wielkością S7 albo iP7 (oba głównie za zaokrąglone rogi, które sprawiają, że urządzenie daje wrażenie mniejszego niż w rzeczywistości - w przeciwieństwie do kanciastych Xperii).

  • 0

    4.  2017-01-10 21:02:55

    @2 cała nadzieja w Xiaomi Mi S. Ekran 4,6 Cala i Snap 821. Miejmy nadzieję, że ten telefon to nie fake.

  • 0

    6.  2017-01-10 21:25:48

    @4 - bez NFC nawet nie spojrzę. Mam nadzieję, że nie zawiodą.

  • 0

    7.  2017-01-10 22:32:10

    Dziwny kierunek obrał Huawei. P9 (posiadam) zrobił świetną robotę, ceną, ekranem (rozdzielczość taka jak trzeba), a teraz, większa rozdzielczość, horrendalne ceny. Olać to 4K - nie mam w domu takiego sprzętu żeby to odpalić... zapewne jak większość klientów. O edycji nie wspomnę.

  • 0

    8. ~GLIWICE  2017-01-10 22:54:41  host: pub-137.65.multiplay.pl

    4,7 i do 5" to bardzo dobre rozmiary a 4,5 no i te 4,7" też jest kompaktowe:-) 5,5" troszku za dużo do kieszeni spodni:P

  • -1

    9. ~~  2017-01-10 23:40:06  host: user-94-254-172-42.play-internet.pl

    Po co mi 6GB RAM i 256GB pamięci? ja nie mogę moich 2GB ram zapełnić, mam max 1.5GB. A do tego 16GB z czego 12GB wolne.

  • 0

    10.  2017-01-10 23:59:48

    Ludzie mówili...a co tam..5 cali jest dobre, 5,2 to przecież mała różnica...5,5! I mamy już nie 4-5 cali, nie 4,5-5,2, ale 5,5 do 6! I teraz okaże się, że to nie koniec ? I naprawdę praktycznie nie ma żadnego telefonu o dobrych podzespołach do 5 cali włącznie. Same już "starcie" jak Sony Compact, bo jakieś zabawki jak Lumia 930 z WPorażaką są dzisiaj bez znaczenia. Ci którzy kiedyś mówili 5 cali jest ok...niedługo będą musieli powiedzieć...6 cali jest ok...może niedługo 18-20 cm w spodniach...w kieszeni, płaskie 0,5-0,7cm ;)

  • 0

    11.  2017-01-11 07:18:04

    Taka moda, dla tych co chcą coś do max 5" pozostaje już bardzo mało dobrego sprzętu. Osobiście zastanawiam się nad A3, rozmiar i reszta w miarę mi odpowiada...

  • 1

    12.  2017-01-11 07:28:01

    Duży trochę. Brakuje fonów 4,7 cala z fajnymi bebechami.
    Zastanawiam się ile osób faktycznie korzysta z nagrywania 4k? Mam lumie 950. Ona nagrywa w 4k, mam też tv 4k. Na którym to mogę odpalić. Natomiast różnicy na TV pomiędzy 4k, a np. 1080 60fps nie widzę. Widzę różnice w wielkości plików 4k dwa razy większy niż 1080. Czy dla przeciętnego użytkownika to 4k ma sens? Według mnie nie.

  • 0

    13.  2017-01-11 08:12:39

    Nie doczytałam jaka bateria. Żeby nie trzeba go było ładować 2 razy w ciągu dnia

  • -1

    14.  2017-01-11 08:18:51

    czajson co ty się kur*wa znasz? Duzy ekran dużo pozytywów jak.... twierdzisz ze male jest piękne ♥ hmm :>

  • -1

    15.  2017-01-11 08:20:35

    sami hejterzy, wezta się za robote a ń komentujeta

  • 1

    16.  2017-01-11 08:27:40

    14). A co, nie da się zrobić z pozytywami i zgrabnego /małego?
    Da.
    Flagowce niech se będą i 5,5 ale niech też robią ich wersję mini, 4 czy 4,5 itp.

  • 0

    17.  2017-01-11 08:55:19

    Telefonow koło 5 cali z dobra specyfikacja zaczyna być coraz mniej... Z sensownych i dobrze wycenianych zostaje jeszcze Xiaomi Mi5 z NFC :-)

  • 0

    18.  2017-01-11 09:08:51

    Łącze się w bólu ze wszystkimi pozostałymi czekającymi na topowy smartfon w rozmiarze max 5".

  • 0

    19.  2017-01-11 09:18:59

    Do czepiających się wielkości i żądających zrobienia mniejszego telefonu o tych samych parametrach: Zwróćcie uwagę, że telefon o przekątnej 5,5 cala przy tej samej grubości ma blisko 40% większą objętość niż 4,7 cala. Trudniej jest zrobić mniejszy telefon o tych samych parametrach przez co musiałby on kosztować dużo więcej. A ciężko będzie klientom wytłumaczyć, że mniejszy musi być droższy. Do tego dochodzi bateria, która przy większej rozdzielczości ekranu czy szybszym procesorze musi być większa, żeby wystarczyła na cały dzień. A większa bateria, to większa obudowa niestety.

  • 0

    20.  2017-01-11 09:30:52

    @19 Rozdzielczość nie musi od razu QHD. Miałem HTC ONE M7 i przy 4.7" było idealnie. Przecież porządny sprzęt z 4GB RAM i 64GB ROM nawet biorąc pod uwagę odprowadzanie ciepła czy rozmieszczenie w obudowie nie powinno być znaczącym problemem. Nikt nie karze wkładać do obudowy 4.7-5.0" 8GB RAM i 256GB. Slot na kartę załatwi sprawę.
    Nie wiem też jak obliczone zostało te 40%. Ale porównując tak wprost gabaryty OP3 i HTC ONE M7 traktując je jako prostopadłościan to wychodzi gdzieś ok 20% różnicy.

  • 0

    21. ~Baobab  2017-01-11 10:17:30  host: 89-65-211-59.dynamic.chello.pl

    niech się w d... pocałują z tymi łopatami. Ile można trąbić o łopatach, a oni i tak swoje. Przechodzę na Nokie 3100, a smartfon 5,5" wyleci z 26 piętra. Ciekawe w jakim kraju wyląduje

  • 0

    22. ~Adam  2017-01-12 20:09:19  host: user-94-254-130-165.play-internet.pl

    @21. Jak w jakim kraju w San Escobar:)

Dodaj swoją opinię