Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei odświeży i rozbuduje sieć Polkomtelu?

Huawei odświeży i rozbuduje sieć Polkomtelu?

LuiN 20 Stycznia 2012 10:15

0 0
Po 70% udziale w kontrakcie na budowę Networks!, Huawei ma największe szanse na zajęcie się rozbudową i konserwacją sieci Polkomtelu - donosi Rzeczpospolita. Stawką jest kontrakt na 800-900 mln zł.

Do tej pory głównymi partnerami Plusa były Ericsson i NSN. Teraz do walki z nimi o kontrakty staje Huawei, który do tej pory był głównym dostawcą Aero 2 i Mobylandu.

Polkomtel chce zredukować (do dwóch) i ujednolicić dostawców. Wyniki przetargu powinny być znane w najbliższych tygodniach.


Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    12. ~  2012-01-20 11:41:36  host: z44-09.opera-mini.net

    @Mirekb. Co za troska z Twojej strony o bezpieczeństwo państwa w kontekście Huawei no podziwiam, podziwiam gdyby wszyscy byli takimi patriotami to nie bylibyśmy w miejscu w którym jesteśmy.

  • 0

    13. ~  2012-01-20 11:45:38  host: public92603.xdsl.centertel.pl

    #8 tylko nikt nie wie, nawet sam Witek od czego to jest skrótowiec. Niektórzy nawet próbują go rozszyfrowac ale czy poprawnie?

  • 2

    14. ~xy  2012-01-20 11:56:19  host: public-gprs68771.centertel.pl

    Eee, Chinole? Będzie to działać jak PlayU :-( @5: Dobre :-) @13: POLska KOMórkowa TELefonia. Równie dobrze mogłoby być np. "Poltelkom". Mimo wszystko forma "Polkomtelu" brzmi po prostu idiotycznie, a najlepsze jest to, że przez tyle lat wszyscy mówili "Polkomtela" - łącznie z Witkiem. Jak to więc? Kuriozum.

  • 0

    15. ~Daco  2012-01-20 12:12:21  host: 87-205-148-163.adsl.inetia.pl

    Zapowiada się niezła rywalizacja, osobiście trzymam kciuki za rozwój networks (ciekawe czy uda się komercyjnie wystartować w połowie roku) współpraca dwóch dużych opów może przynieść dość szybko wymierne korzyści :D

  • 1

    16. ~  2012-01-20 12:38:28  host: bha80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już dawno temu pisałem, że Solorz sprowadzi Plusa do wartości śmieciowej. To kolejny news na potwierdzenie tych słów. Ciekawe co na to Pytel? Przecież pracował dla Nokii. Czyżby nie miał przekonania do sprzętu, który sam sprzedawał?

  • 4

    17.  2012-01-20 13:49:17

    Cenzura na tym portalu w pełni działa. Nawet ACTA nie trzeba wprowadzać. Głupi jesteście, czy nie wiecie, że to dzięki użytkownikom trwacie? Przestańce kasować komentarzu!

  • 1

    18. ~  2012-01-20 14:51:14  host: z45-04.opera-mini.net

    mogli by lepiej na infrastrukturze pozostac przy nsn i ericssona. Ale i tak wezma huawei zeby Solorza sieci na jednym sprzecie byly i zaoszczedzi przytym sporo, bo chinczycy mogą sobie pozwolic na niskie ceny, bo nie maja takiej dużej jakości. Ale dla polkomtela liczy sie tylko czynnik ceny... wiec to pewne ze huawei bedzie wybrany..

  • 2

    19. ~  2012-01-20 17:19:04  host: 178.73.49.129

    Wiedziałem, że Plus stanie się drugim Polsatem. Jakość beznadziejna, zawartość jeszcze gorsza. Byle jak, aby tanio.

  • -1

    20. ~Rawski  2012-01-20 23:28:21  host: ip-78-30-122-16.free.aero2.net.pl

    Huawei do dobry sprzęt, mam od nich E353u-2 i chodzi wszystko szybko, zero zrywania połączenia.

  • 1

    21.  2012-01-21 08:32:38

    Huwawei to badziew jak każda chńszczyzna. Do tego dawanie zleceń azjatom zmniejsza ilość pracy w Europie. Za jakiś czas ci wszyscy co się teraz cieszą, że mają tanio będą robić za michę ryżu dziennie na rzecz chin.

  • 1

    22. ~  2012-01-21 09:06:35  host: z48-14.opera-mini.net

    I tak się kończy najlepsza sieć w Polsce i wkracza chiński szmelc.

  • 0

    24.  2012-01-21 09:43:16

    #21 i 22 Nie wszystko co chinskie jest zle i nie dziala. Jak sadzicie jaki odsetek plyt glownych do komputerow produkowanych jest wlasnie w tym kraju?

  • 1

    25. ~  2012-01-21 10:17:34  host: 178.73.49.129

    23. Jak będziesz pracował dla chińczyka nie będzie cię stać na żadne usługi, a jak w europie zacznie poważnie brakować miejsc pracy to i jeść nie będziesz miał za co.

  • 0

    26. ~  2012-01-21 10:20:02  host: 178.73.49.129

    24. Wszystko co chińskie jest złe. W tym także brak poszanowania praw człowieka. Produkty są przez nich podrabiane i to dość nieudolnie.

  • 0

    27. ~  2012-01-21 12:58:02  host: z32-16.opera-mini.net

    24. Ile z tych płyt jest chńskie a ile producentów mających tylko swoje montownie w chinach?

  • -1

    28.  2012-01-21 13:49:17

    Nie bądźcie śmieszni Ericsson i NSN też produkują swój sprzęt w Chinach, generalnie znakomita większość elektroniki użytkowej jest tam produkowana... więc po co przepłacać za znaczek na obudowie?

  • 1

    29. ~  2012-01-21 17:26:17  host: 178.73.49.129

    28. A skąd wiesz? Kupujesz u nich bts-y?

  • 0

    30. ~max1  2012-01-22 14:32:50  host: host-062.skynet.net.pl

    musslik po co ludzie kupują mercedesy, skoro można kupić chiński odpowiednik? Nie chodzi o to gdzie to zostało wyprodukowane, tylko liczą się rozwiązania, materiały, proces technologiczny. Ericsson czy NSN, posiadają wieloletnie doświadczenie, laboratoria, patenty i co ważne wsparcie techniczne. Ten sprzęt działa w każdych warunkach klimatycznych. Pogadaj z kim kto utrzymuje sieć Play-a i niech ci opowie co to za cudo, ten sprzęt Huaweia. Solorzowi to wisi jaka będzie zbudowana sieć, dla niego ważny jest zysk jak najniższym kosztem.

  • 0

    31. ~  2012-01-22 14:37:55  host: ip-78-30-123-237.free.aero2.net.pl

    Wielu sie kłóci co jest lepsze gdy każdy wyprodukowany produkt jedzie tym samym karawanem, nazwa i logo to nie wszystko.

  • 0

    32. ~Marcin  2012-01-23 21:07:24  host: bdp205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    skiper ma rację Chińszczyzna , bierdonki sprzedające poniżej kosztów zakupu żeby ściągnąć klientów i na czym innym zarobić To wszytsko każdemu z nas czy związanemu z handlem czy też nie wyjdzie za jakiś czas bokiem i będziemy bydłem stojącym pod opieką społeczną po zasiłek żeby mieć co do gęby włożyć.

Dodaj swoją opinię