Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei obiecuje częstsze aktualizacje

Huawei obiecuje częstsze aktualizacje

LuiN 19 Sierpnia 2016 16:07

11 1

Dostarczanie aktualizacji przynajmniej przez dwa lata od premiery urządzenia i udostępnianie ich nie rzadziej niż raz na 3 miesiące - nowa polityka firmy Huawei z pewnością spodoba się klientom.



Jeszcze w tym roku Huawei planuje wdrożenie nowych zasad udostępniania aktualizacji oprogramowania. Nowi klienci liczyć będą mogli na aktualizacje przez 24 miesiące od premiery danego telefonu, a łatki i nowe wersje systemu będą dostarczane nie rzadziej niż raz na 3 miesiące.




Szczegóły programu aktualizacji nie zostały jeszcze upublicznione, prawdopodobnie jednak nowe zasady nie będą jednak działały wstecz, szczególnie w przypadku najtańszych telefonów. Z komunikatu wynika natomiast, że na pewno bezpiecznie mogą się czuć nabywcy najnowszego smartfonu Honor 8.

Mimo wszystko, ruch ze strony Huaweia zdecydowanie jest pozytywny - Google co miesiąc udostępnia aktualizacje bezpieczeństwa, te jednak trafiają bezpośrednio tylko do wybranych telefonów, takich jak linia Nexus. Pozostałe urządzenia otrzymują owe poprawki z opóźnieniem lub nie dostają ich wcale.

Źródło tekstu: Huawei, GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: huawei

w sumie: 29
  • 1

    10. ~Xxx  2016-08-19 16:58:30  host: afg178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9 no tak ale jak ktos nie chce poczekac na swoja kolej to moze wgrac soft z innego regionu :D
    Chociaz w 7edge zawsze poczekam tych pare dni i dostane OTA. S6, S5 tez dostaja od marca regularnie poprawki co miesiac, wiec moim zdaniem przyklad Samsunga jest tu znacznie ciekawszy bo mawet ponad 2letni telefon dostaje takienlatki bezpieczenstwa i poprawki co miesiac.

  • 0

    11.  2016-08-19 16:58:59

    Ja dostaje na bierząco poprawki bezpieczeństwa na telefonie Xiaomi, tym najtańszym do tego.

  • 1

    12. ~Asd  2016-08-19 18:45:19  host: public-gprs392802.centertel.pl

    Haha, dobre. Samsung jak i xiaomi robią tego całą masę i nie robią jakiegoś durnego marketingu z tego. Może jeszcze niech wezmą Lewandowskiego żeby im po skakał w tv ze dają aktualizuje jeeej

  • 0

    13.  2016-08-19 18:47:52

    @12, Asd - no jak nie robią, przecież z hukiem na konferencjach to zapowiadali.

  • 0

    14.  2016-08-19 20:47:10

    @1, @10 - Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F) niedawno jeden z topowych produktów Samsunga otrzymał jedynie aktualizację do Lollipopa, ale tylko w wersji 5.0.2 (!) w czasie, gdy LG aktualizowało G4 do wersji 6.0 - Marsmallow! Samsung S5 mini Duos (polski open) nadal ma Kit-Kata i zero poprawek bezpieczeństwa, natomiast LG potrafiło dać 6.0 nawet na budżetowego LG Spirit!

  • 0

    15.  2016-08-19 22:23:14

    Honor 8 opłaca się kupić w Plusie. W wolnej sprzedaży kosztuje 1999 zł, a w Plusie z nolimitem jest za 2089 zł, więc za 90 zł dopłaty mamy nolimit na dwa lata :D Co do polityki firmy Huawei, to wielkie brawa. Sam kupiłem telefon LG F60 (kosztował prawie ~600 zł, więc nie był najtańszy). F60 dostał jedną aktualizację do Androida 5.0.1, który ma wycieki pamięci i tyle. Dwa miesiące po premierze nie miał już wsparcia producenta. LG niech się uczy.

  • -1

    16. ~Xxx  2016-08-19 23:02:12  host: afg178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 gdzie Ty masz taka oferte? Bo ja widze umowe 24mce 169zl i 3zl na start to daje 4080zl a nawet jak policzysz 6mcy gratis za przeniesienie to 3060zl...

  • -1

    17.  2016-08-20 01:05:12

    Jak dla mnie pozytywnie. H*wieje się stara, nie jest źle; )

  • 0

    18. ~  2016-08-20 07:12:27  host: nat-09.321net.cz

    17: kolko mas viekuv co tak gimnazjalis?

  • 0

    19. ~Galaxy  2016-08-20 07:53:18  host: n10-07-07.opera-mini.net

    Huawei mocno zamieszało na rynku urządzeń mobilnych, co dla mnie jest pozytywną zmianą. Samsung ze swoją pozycją lidera traktuje klientów coraz gorzej. Huawei ma miejsce do popisu. Szczególnie, że modele huawei i honor nie są złe i ceny mają atrakcyjne. A Samsung niestety szybko zapomina o swoich produktach, szczególnie jeśli chodzi o klasę średnią i najtańsze modele.

  • 0

    20.  2016-08-20 10:00:52

    Powie mi jakiś znawca jak to jest z aktualizacjami P8 Lite od operatorów? Huawei wiosną dał aktualizację do Marshmallow, a np. Plus nadal milczy. Jak się zapytałem i w Huawei i w Plusie to jeden zwala winę na drugiego.

  • 0

    21.  2016-08-20 10:16:42

    @16 - Jest za 69,99 miesięcznie, pół roku za 0zł.

  • 0

    22. ~Xxx  2016-08-20 10:21:31  host: aefk109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21 + rata 100zl

  • 1

    23.  2016-08-20 14:17:39

    @18: Que pasa?

  • 0

    24. ~mac  2016-08-21 02:47:36  host: user-94-254-193-28.play-internet.pl

    Dobry ruch żółtych! U pozostałych (za wyjątkiem Nexus'ów) to jedna wielka ruletka i typowanie jak na wyścigach konnych. Przykład Motoroli Moto E LTE 2gen, rzewnie obiecywali, że 'nie zapomnimy o was!' ... a później jeb, po chwili już próbowali porzucić! Dopiero jak na nich psy zaczęto wieszać to łaskawie dali aktualizację do Zdradoida 6.0 i to nie we wszystkich krajach oraz tylko dla modelu z LTE! Teraz w odpowiedzi na moje zapytanie kiedy dostarczą łatki do problemu QuadRootsa to najpierw kręcili, że Qualcomm problemu jeszcze nie rozwiązał, a później, że nad tym pracują ... ale nie wiedzą kiedy skończą, czyli mają już w d... Tak więc Huawei wygrywa tym klientow, a przecież taki jest cel.

  • 0

    25.  2016-08-21 11:39:15

    @22 - Jaka rata 100zł? oferta jest prosta, 829zł za telefon + 69,99 x 18 przy przeniesieniu numeru co daje łącznie 2088,82zł na 24 miesiące. Więc jeśli ktoś myśli o zakupie tego telefonu w sklepie za 1999zł powinien wybrać plusa co pozwoli mu mieć za 90zł usługę nolimit + 5gb +120 minut w roamingu na dwa lata, wychodzi to 3,75zł miesięcznie ;-) Jedyny minus jaki widzę to tylko dostępność jedynie białego koloru. http://tlp.is/avn

  • 0

    26. ~Czytelnik tlp.is od roku 1989  2016-08-21 12:23:37  host: ip-5-172-255-8.free.aero2.net.pl

    Obiecanki cacanki, a w Polsce jak kto chce

  • 0

    27. ~piotrek  2016-08-21 16:57:59  host: ahb183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    może i tanio ale i bez aktualizacji w plusie s7 edge wszyscy wydają co miesiąc a plus od premiery wydał jedną.

  • 0

    28. ~Aleksandro  2016-08-21 17:18:54  host: agrx25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coraz bliżej jestem decyzji, żeby ten telefon sobie sprawić. Pojawił się w Plusie więc jest szansa na fajną cenę. Muszę się przejść do salonu dowiedzieć co dokładnie proponują.

  • 0

    29. ~Tom  2016-08-22 09:45:23  host: user-94-254-162-113.play-internet.pl

    Czekam na aktualizacje P8 lite z Play i doczekac sie nie mogę.
    Sam telefon jest ok system działa stabilnie ale z tymi aktualizacjami to troszkę słabo ....

Dodaj swoją opinię