Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei na drugim

Huawei na drugim

WitekT 17 Listopada 2009 10:42

0 0
W III kwartale numerem dwa na rynku producentów infrastruktury telefonii komórkowej został Huawei, który w ciągu roku praktycznie podwoił swój udział w rynku, do 20% - wynika z szacunków grupy analitycznej Dell’Oro.

Pierwsze, niezagrożone miejsce należy do Ericssona (32% - bez zmian w ciągu roku). Drugie miejsce miał w III kwartale Huawei (wzrost o 3% w porównaniu z II kwartałem), na trzecie spadła borykająca się z problemami Nokia Siemens Networks.


Źródło tekstu: GSMA, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2009-11-17 11:39:35

    7: rozumiem, że Twoje źródła serwisują stacje bazowe?

  • 0

    9. ~  2009-11-17 11:50:42  host: chello089079121072.chello.pl

    7: A czy ja coś pisałem o źródłach? Ja jeno kumpla mam. Fajny gość, ale nie mogę powiedzieć co robi, ale zarobki ma przednie.

  • 0

    10.  2009-11-17 11:54:49

    9: ok, więc pytam, czy mówisz to także w kontekście infrastruktury, czy tylko urządzeń klienckich.

  • 0

    11. ~mirekb  2009-11-17 11:56:19  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    jak widac expansja Dalekiego Wschodu idzie ostro w UE i bardzo dobrze,dzieki temu będzie rozsadny podział operatorów w pl..4 to jak raz-kazdy na swoim sprzecie(+p4 malejąca część roaamingu)

  • 0

    12. ~z  2009-11-17 11:59:34  host: 77-253-157-115.adsl.inetia.pl

    problemem Play nie jest sprzęt, bo Huawei nie jest znacząco gorszy od innych rozwiązań. Problemem jest montaż, ogólnie niedbalstwo i czasami brak zastanowienia przy wyborze lokalizacji. Oby poprawili z biegiem czasu.

  • 0

    13. ~freq  2009-11-17 12:01:18  host: nat-83.ghnet.pl

    @WitekT-niestety przedmowca ma racje. huawei nie nalezy do sprzetu ktory jest trwaly i jakosciowy nie jest wysokich lotow. niestety, w tym wypadku, cena odzwierciedla jakosc wykonania (i jakosc w ogole) sprzetu marki Huawei. Zródlo-moje wlasne-jakos przedawca nie lubialem sprzedawac NICZEGO co bylo spod Huawei-powod...sprzedasz ale za 2-4 tyg masz goscia z reklamacja a za reklamacje Ci nie placa(mozesz spytac kazdego sprzedace-wszyscy Ci to powiedza) a narobic sie trzeba i odpowiedzialnosc duza..

  • 0

    14. ~  2009-11-17 12:03:51  host: chello089079121072.chello.pl

    10: Mówię to wyłącznie w kontekście infrastruktury, wszak tego dotyczy news.

  • 0

    15. ~  2009-11-17 12:45:22  host: v06-04.opera-mini.net

    Z tego sprzętu korzysta nie tylko Play, ale też Orange czy Plus a nawet Era, która dotuje swojego narodowego niemieckiego producenta czyli nokia i siemens. Teraz jakość się poprawia nikt by nie powiedział kilka lat wcześniej że kia to samochody bardzo dobre. Korzystam z infrastruktury Playa więc automatycznie tego producenta stacji w gsm było na co narzekać swojego czasu na 3g nigdy, ale teraz też na gsm Playa nie ma na co narzekać. Pozdrawiam.

  • 0

    16. ~Kamyk  2009-11-17 14:01:15  host: 193.201.36.36

    Do Pana "spod nr 5". Pan by chciał żeby sieć się tak budowała jak ERA czy Plus i pewnie stamtąd Pan pochodzi, co bardzo szanuje. Ja też budowałem jedną z tych sieci i jakbym tak działał jak w wyżej wymienionych to sieć Play była by w 1/3 tego co jest. Proszę sobie przypomnieć jak w latach 1996-1999 wyglądała sieć 2 wspomnianych operatorów. O ogólnie pojętą jakość infrastruktury zaczęli dbać od 2000 roku i mieli w zasadzie 1 system GSM900 czyli w 4 roku działalności.

  • 0

    17. ~PUŁTUSKman  2009-11-17 14:55:44  host: dse32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play i Orange stawiają sektory Huawei i jakość jest beznadziejna, a Era i Plus opierają się o bazę sprzętu z Ericssona i Nokia Siemens Networks- najlepsza jakość !

  • 0

    18. ~227  2009-11-17 15:32:10  host: 82-160-234-227.tktelekom.pl

    "borykająca się z problemami Nokia Siemens Networks" tam gdzie sie siemens pojawi tam są zawsze problemy.

  • 0

    19. ~  2009-11-17 16:41:25  host: v04-11.opera-mini.net

    11. Jak nas azjaci zaleja swoja tandeta i podróbkami to sie ockniesz dopiero jak zamiast swoich levisow bedziesz chińskie dżinsy z tesco nosił. A tak a propos różnych dostawców. Hua wej wchodzi na rynek oddając sprzęt za darmo albo dokładając do interesu. Zastanowił sie kiedyś ktos z Was dlaczego P4 nie ma hsdpa7.2 ? Moze z chińczykami nie jest tak cudownie. Pamiętajcie chiny to kraj o długiej historii i specyficznej filozofii. Finalnie oni nigdy nie oddaja nic za darmo. I maja na to takie sposoby ze nawet Wam sie nie śniło.

  • 0

    20. ~  2009-11-17 16:43:10  host: v04-11.opera-mini.net

    Jak mam chłopaki z chin zafundują sieci. To z europejskich dostawców nikt nie zostanie.

  • 0

    21. ~  2009-11-17 16:45:04  host: v04-11.opera-mini.net

    Ciekawe czy chiński sprzęt ma zbudowany tajny interface do podsłuchów? Niektóre kraje sie tego obawiają i nie pozwolili na instalację takiego sprzętu.

  • 0

    22. ~shipwreck  2009-11-17 17:55:20  host: 188.33.213.213

    mam ich e870 od lipca w playonline. miałem też wcześniej też coś tej firmy z serii e w iplusie. modemy robią naprawdę dobre, nadmieniam, że nie używam usb, tylko express card. może stąd dobre wyniki w ściąganiu i użytkowaniu neta...

  • 0

    23. ~klimass  2009-11-17 18:01:57  host: riviera.nat.student.pw.edu.pl

    @19 - Snujesz tu teorie spiskowe, a niewiem czy wiesz, ze CMDA od HSPA rozni sie jedynie softem, urzadzenia sa te same. Po co wiec gadac glupoty ze Huawei doplaca do interesu? Nic podobnego, a na tych urzadzeniach, ktore dostarcza, oczywiscie da sie zaimplementowac HSPA. Tylko, patrzac na to jak to dziala w innych sieciach i ile faktycznie mozesz wycisnac, trzeba zastanowic sie, czy jest sens?

  • 0

    24. ~pit  2009-11-17 18:25:36  host: public2064.cdma.centertel.pl

    Panowie, w większości Wasze opinie na temat chińskiej infrastruktury mają się nijak do rzeczywistości. Okazuje się, że nie dość, że ceną kładą konkurencję na głowę, to jakością też. Owszem zdarzają się wpadki, ale wierzcie mi sprzęt NSN i Ericssona, wcale mniejszych nie zalicza. To jest niestety niepokojące. Poza tym Chińczycy mają największy Testbed na świecie - 300 mln abonentów u siebie :D

  • 0

    25. ~  2009-11-18 00:31:27  host: v03-14.opera-mini.net

    Już wiem dlaczego ostatnio najwięcej pojawia się BTS Play i czasem Orange- dostają promocyjny sprzęt od Huawei i szybciej obchodzą procedury i włączenie nadajników. A taka Era, mimo że ma bardzo dobra jakość sieci to słabo przedzie z tym Nokia Siemens Network. Powinni nastawic się na Ericssona, najlepiej wyjdą ! Florian z Płońska

  • 0

    26. ~  2009-11-18 07:57:46  host: v05-05.opera-mini.net

    Do 23. chlopaku ie wie sie ty takich pierdol naczytales. Czy to moze Twoje własne pomysły. Gdyby tak bylo to mielibyśmy jeden sprzęt do wszystkiego. A tak nie jest. A CDMA2000 w stosunku do WCDMA ma podobny interfejs radiowy.

  • 0

    27. ~  2009-11-18 07:59:09  host: v05-05.opera-mini.net

    Chinole maja ceny dumpingowe po to zeby zdobyć sobie rynek i rozłożyć konkurencję.

Dodaj swoją opinię