Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei może być wkrótce numerem 3

Huawei może być wkrótce numerem 3

WitekT 23 Marca 2009 10:04

0 0

Huawei jeszcze w tym roku może się stać trzecim największym producentem sprzętu telekomunikacyjnego na świecie. W zeszłym roku miał już 12% rynku - pisze Rzeczpospolita.

Trzeci Alcatel-Lucent miał w zeszłym roku 14% udziałów w ubiegłorocznych wydatkach na sprzęt firm telekomunikacyjnych. Tyle, że podczas gdy Alcatel-Lucent ostrzega przed 8-12-procentowym spadkiem wartości rynku w 2009 roku, to Huawei planuje 30-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, już teraz eksport stanowi aż 75% przychodów Huaweia.




To nie jest tylko kwestia niższej ceny chińskich urządzeń, ale bardzo wysokiej determinacji w sprzedaży sprzętu, a potem jego obsługi. W europejskich warunkach trudno sobie wyobrazić podobny poziom zmotywowania pracowników - mówi nie bez zazdrości polski przedstawiciel jednego z globalnych producentów.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~arE  2009-03-23 10:30:38  host: biaap1.szeptel.net.pl

    Plus już bierze od nich sprzęt, co prawda nie same stacje, ale początek już jest.

  • 0

    3. ~  2009-03-23 10:33:25  host: t04-07.opera-mini.net

    Huawei niestety nie ma sprzetu o tak dobrych parametrach. Zdecydowanie na rynku lepsza jest infrastruktura Nokia Siemens Networks

  • 0

    4.  2009-03-23 10:42:08

    3: sprzęt 2,5G mają ZNACZNIE lepszy niż konkurencja...

  • 0

    5. ~  2009-03-23 10:57:02  host: 212.67.158.55

    rozmawiałem z kolesiem co właśnie zajmuje się w centku bts-ami, serwis itp itd...to mówił mi ze huawei to genialny sprzęt, praktycznie bezawaryjny...

  • 0

    6. ~mirekb  2009-03-23 11:05:55  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    @4 Witku,pytanie co do terminologii:mówisz o edge? bo niektóre zrodla klasyfikuja to tak ze 2gsm to gprs,zas 2,75 to edge,jak to Twoim zdaniem jest?

  • 0

    7.  2009-03-23 11:14:41

    mirekb: hym... W sumie ciekawe pytanie. Ja osobiście o 2,75G to bym mówił w wypadku EDGE Evolution (czyli do 1 Mb/s). :-)

  • 0

    8.  2009-03-23 11:24:33

    2.5G rzeczywiście nazywano sieci GPRS. Spotkałem się już z EDGE nazywanym 2.75G, więc EDGE Evolution to będzie pewnie jakieś 2.875G ;-)

  • 0

    9. ~mirekb  2009-03-23 11:28:22  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    pytam chociazby z ciekawosci bo po przetargu na gsm 900 ktore to czestotliwosci zgarnalo:p4 i aero 2 z wykazu uke zniknelo gsm 900 a utworzona plik EGSM900 i tak sobie mysle skąd to całe mieszanie..dobrze ze co miesiac aktualizuje baze bts,node b a sam jestem ciekaw dlaczego edge na POL w wiekszosci przypadków nie chodzi i dlaczego??witku wiesz cos na ten temat?

  • 0

    10.  2009-03-23 11:38:26

    EGSM to "Enchanced GSM", czyli rozszerzone pasmo GSM o dodatkową częstotliwość trochę poniżej standardowego GSMa. Jak byś miał jakiś telefon baardzooo stary, jakąś Nokię 1610 albo coś takiego, to nie wykryła by Ci stacji 900 Play. ;-) Co do EDGE - nie wiem, mogę przy okazji podpytać.

  • 0

    11. ~  2009-03-23 11:48:11  host: public-gprs134091.centertel.pl

    Edge evolution to ok. 0.6mb a ponad 1mb to juz edge dualcarrier przynajmniej u Nokia-Siemens. I na to czekam a nie na LTE. Wystarczajaca szybkosc + bateria.

  • 0

    12.  2009-03-23 12:10:35

    Zgadzam się przepustowość łączy Huawei 2,5 G są bardzo dobre, w porównaniu z 2,5G Ery zasięg jest o wiele stabilniejszy, jakość rozmów bardzo dobra. 3G Orange też jest dobre, szczerze mówiąc Orange w mojej okolicy oferuje najlepsza jakość wideo rozmów, PLAY z ich 3G też daje rade, ale obraz się zacina.

  • 0

    13. ~  2009-03-23 12:25:57  host: 77-253-12-18.adsl.inetia.pl

    E-GSM Playa nie wykrywa jeszcze Nokia 5110 :)

  • 0

    14. ~mirekb  2009-03-23 12:59:35  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    @10 ok.sprawdzalem na samsungach jako modemie(nie zalogowal sie do edge) i na modemie huawei,ktory kosztował do niedawna 129pln i tez nie daje rady..czy ktos na modemach/fonach dokonał transferu na edge w play?(np z poziomu tela wylaczyc 3g na simie POL na karte)?

  • 0

    15. ~  2009-03-23 15:41:22  host: aaui192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    P4 całkowicie wyłącza transmisję danych (także zwykły GPRS) na większości jeśli nie na wszystkich stacjach w paśmie 900MHz. Zostawiają tylko głos. Nie mam pojęcia dlaczego tak robią ale sprawdzone empirycznie. Może Witek zapyta u źródła jaki jest cel wpychania na siłę do +) kasy za roaming danych?

  • 0

    16.  2009-03-23 16:26:11

    @15 Dokładnie. Na żadnej stacji GSM Playa w Białymstoku (a sa az dwie )nie działa transmisja danych(MMS,GPRS). WFT???. Ciągle na GSM Plusa muszę śmigać.

  • 0

    17. ~  2009-03-23 19:55:39  host: user-89-108-221-111.mobile.playmobile.pl

    Z tego, co sprawdzałem, to karty Play Online są nawet zbanowane z nadajników GSM Playa. Nie można się na nich w ogóle zalogować do sieci.

  • 0

    18. ~  2009-03-23 21:49:42  host: t04-08.opera-mini.net

    a_lex Czy ktos moze wie czemu se k550i nie dziala mi ze stara karta Play? Po wlozeniu karty zaczyna sie wlaczac, dochodzi do momentu wyboru jezyka telefonu po czym ekran robi sie bialy i taki juz zostaje.

  • 0

    19.  2009-03-23 23:53:46

    GSM to 2G, GPRS 2,5G, EDGE to 2,75G a UMTS 3G HSPA to 3,5G

  • 0

    20. ~  2009-03-24 00:31:42  host: aaui192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Karty Play Online nie mają roamingu krajowego. Ale to jest z góry od razu napisane.

  • 0

    21. ~yokohama  2009-03-26 17:06:42  host: c150-37.icpnet.pl

    HSDPA to 3,5G a HSPA to 3,75G:)

Dodaj swoją opinię