Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei Mate 9 Lite - cicha premiera

Huawei Mate 9 Lite - cicha premiera

LuiN 18 Listopada 2016 22:40

3 4

Huawei, nie szukając dużego rozgłosu, umieścił na swoich stronach specyfikację smartfonu Huawei Mate 9 Lite. To 5,5-calowa propozycja ze średniej półki cenowej.



huawei mate 9 lite huawei mate 9 lite huawei mate 9 lite huawei mate 9 lite

Telefon ma 5,5-calowy ekran FullHD pokryty zakrzywionym na bokach szkłem 2,5D. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy chipset Kirin 655, do tego dostajemy 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej lub w droższej wersji 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.




Z przodu obudowy znajdziemy kamerkę 8 Mpix, natomiast z jej tyłu podwójny aparat. Ten główny oferuje 12 Mpix (piksele 1,25 mikrometra, detekcja fazy i autofokus działający z szybkością 0,3 sekundy), a pomocniczy 2 Mpix odpowiada za pomiar głębi sceny i nakładanie efektu rozmycia tła. Podobne rozwiązanie widzieliśmy już smartfonach HTC sprzed lat.

Wymiary urządzenia to 150,9 x 76,2 x 8,2 mm, przy masie 162 gramów. Producent zmieścił w obudowie akumulator o pojemności 3340 mAh, który powinien sobie poradzić z energetycznym apetytem 5,5-calowego ekranu.

Całym tym sprzętem zarządza Android 6.0 z nakładką systemową EMUI 4.1. Data premiery i ceny nie zostały jeszcze ogłoszone.

Źródło tekstu: Huawei, wł     

Dodaj do:

Tagi: huawei | huawei mate 9 lite

w sumie: 36
  • 0

    17. ~Anonim Brzęczyszczykozakiewicz  2016-11-19 14:16:00  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    @16, W sumie elegancko, że raz na tydzień ładować, chociaż przyzwyczaiłem się już ładować smartfon w nocy.
    Dla mnie priorytet to duży ekran. Obecnie mam Huawei Ascend Mate 7, który ma 6 cali, Mate 7 mi się podoba, a najbardziej to mi się podoba Xiaomi Mi Mix. Jak będę zmieniał smartfon, to wezmę coś w tym stylu :)

  • 0

    18.  2016-11-19 14:16:59

    Nawet nie próbuje zliczyć ile 5,5" ma już w ofercie Huawei, pewnie oni też się już w tym pogubili :/

  • 0

    19.  2016-11-19 14:24:18

    Wygląda na to, że ta "nowość" Huawei to... Honor 6X z innym logo na obudowie. Wincej modeli, wincej :D

  • 0

    20. ~Hotelarz  2016-11-19 14:24:42  host: apn-5-60-94-223.dynamic.gprs.plus.pl

    Na 5,5 cala fajnie się ogląda filmy i widać więcej, jedynie kieszenie porządne duże w spodniach trzeba mieć, mając ostatnio 5 calowy wydawał mi się za mały choć każdy niby uważa że to rozmiar optymalny, chętnie powrócę na 5,5 cala GPS fajnie widać czy inne rzeczy, jedynie bateria porządna potrzebna a taką będzie miał Oukitel K10000S.

  • 0

    21. ~Anonim Brzęczyszczykozakiewicz  2016-11-19 14:52:02  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Według mnie przyszłość smartfonów to smartfony bezramkowe. Dzięki temu smartfon 6 cali będzie wielkości jak obecne 5.3" mniej więcej.

  • 0

    22.  2016-11-19 15:34:29

    5.5 cala będzie w roku 2017 standardem, zaraz ludzie sobie dłonie będą powiększać, żeby ogarnąć tą wielkość.

  • 0

    23.  2016-11-19 15:34:31

    @20 Filmy to się fajnie ogląda na 6,44" a nie na 5,5". To najgorszy rozmiar dla telefonu za małe do neta i filmów za duże do dzwonienia czy sms. W życiu nie kupię nic 5,2" - 5,7", bezużyteczne patelnie.

  • 0

    24. ~tomek  2016-11-19 15:47:33  host: 178235016132.gliwice.vectranet.pl

    fajny telefon zobaczymy po testach no i cena b wazna

  • 0

    25.  2016-11-19 18:27:41

    @9 - Jabłek nie trawię, oczywiście nie mówię o owocach...

  • 0

    26. ~cziko  2016-11-19 19:06:33  host: abyk133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedy w końcu zrozumieją, że ludzie chcą 4,7-5"?

  • 0

    27. ~⚄⚁  2016-11-19 19:12:01  host: 8.37.225.65

    25). Hose, ok.
    Moze cos z 4,5 znajde, ale nizszych - nie da rady...
    :-(

  • 0

    28.  2016-11-19 19:39:33

    26 - a to nie ma takich modeli dla chcących?
    Ja znam ludzi oczekujących 5,5" i więcej. Spod lady powinni takie sprzedawać?

  • 1

    32.  2016-11-19 21:09:01

    @28 wlo - strzeliłeś ostro, powinna być cała paleta rozmiarów, wtedy każdy znajdzie coś dla siebie. A tak 5,5, 6, znowu 5,5 lub 6 itd... Sony miewał takie coś, mam Z1C jest bardzo dobra ale sprzęt ma już dwa lata i warto rozglądać się za alternatywą w razie "śmierci" Z1C, równie udana lub nawet lepsza jest Z3C ale i tak nie ma czym zastąpić tych modeli... Nie mówcie mi nic o jabłkach, to nie dla mnie...

  • 0

    39. ~me  2016-11-20 08:11:16  host: static-trzyjeden-dziewiec9.echostar.pl

    wlo Trochę dziwi twoja wypowiedź nr 28. Dla kogoś, kto chce sprzęt z najwyższej półki poniżej 5 cali, nie ma żadnej alternatywy dla Iphona. Sam nie jestem zwolennikiem appla i go nie kupię. Myślę, że spora część ludzi kupująca właśnie iPhona 4,7 i SE wybiera go ze względu na wielkość. Szkoda, że inni producenci nie dostrzegają tego i poniżej 5 cali dają sprzęt słabszej jakości względem flagowców. Uznałem za szansę, że Samsung chce zmniejszyć ramki w Galaxy S8, bo mniejsze gabaryty byłyby krokiem w tym kierunku, tymczasem oni chcą dowalić przy tym większy ekran. Tragedia.

  • 0

    40. ~sportowiec  2016-11-20 13:46:34  host: n24-01-01.opera-mini.net

    chętnie bym go kupił, ale czy ma ant+??

  • 0

    41.  2016-11-20 15:39:49

    @39 Akurat iphone 4,7' to słaby przykład, bo ten model ma ramy jak od starego telewizora. Jeśli chcesz coś szczupłego to powinieneś porównywać do Samsunga A3 2016. Też 4,7', a różnica w rozmiarach kolosalna. Do Iphone 6S spokojnie możnaby upchnąć ekran 4,9'. Także różnica między popularnymi piątkami jest niewielka. Patrz przedewszystkim na wymiary telefonu, a nie ekranu. Uważam, że chude 5,1' jest jak najbardziej w porządku.

  • 0

    47. ~  2016-11-20 22:33:21  host: 178-37-41-11.adsl.inetia.pl

    Czyżby Huawei wydając tyle modeli w tak krótkim czasie chciał pójść drogą Samsunga?

  • 0

    48. ~Calm7  2016-11-21 08:31:57  host: cpc204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam w *** Telepolis.

  • 0

    49. ~Calm7  2016-11-21 08:32:41  host: cpc204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam w d u p i e Telepolis.

  • 0

    50. ~boncio  2016-11-21 09:50:18  host: egress505.cws.sco.cisco.com

    słoneczny dobrze prawi. Podstawa to wielkość całego telefonu, a nie ekranu. Samsungi S5 i S7 mają identyczne ekrany, a szerokość telefonu S7 ma mniejszą o 3mm, to jest bardzo zauważalne. Dodatkowo jest chudszy, zwłaszcza aparat, co powoduje, że łatwiej zmieścić do kieszeni i w dłoni. Szkoda, że nie jest choć trochę nizszy.

Dodaj swoją opinię