Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei Mate 8 z potężnym Kirinem 950

Huawei Mate 8 z potężnym Kirinem 950

LuiN 26 Listopada 2015 12:52

4 0

Huawei oficjalnie zaprezentował swój flagowy phablet Mate 8, uzbrojony w 6-calowy ekran i potężny chipset Kirin 950.

huawei mate 8 huawei mate 8 huawei mate 8 huawei mate 8

Telefon ma 6-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości FullHD (1080 x 1920 pikseli), ośmiordzeniowego Kirina 950 z 4 rdzeniami Cortex-A72 2,3 GHz i czterema rdzeniami Cortex-A53 1,8 GHz, 3 GB pamięci RAM w wersji z 32 GB pamięci wewnętrznej lub 4 GB pamięci RAM w wariantach z 64 i 128 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD (do 128 GB), dwa gniazda kart SIM, LTE Cat6 (300/50 Mb/s), Wi-Fi a/b/g/n/ac dual band, główny aparat 16 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu i obiektywem F/2.0, przednią kamerkę 8 Mpix (F/2.4) i litowo-polimerowy akumulator o pojemności 4000 mAh.

Zobacz: Huawei Kirin 950 już oficjalnie




Procesor urządzenia wyprodukowany został przez TSMC w procesie technologicznym FinFET 16 nm, który zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesnym niewielkim nagrzewaniu się obudowy telefonu. Z kolei za produkcją aparatu stoi Sony - wykorzystano najnowszy sensor IMX298.

Całość zamknięto w obudowie z aluminium, którą z przodu wieńczy zaokrąglone laserowymi cięciami szkło czołowe 2.5D. Z tyłu telefonu nie zabrakło czujnika linii papilarnych.

Wymiary Mate'a 8 to 157,1 x 80,6 x 7,9 mm przy masie 185 gramów. Telefon będzie dostępny w kolorach złotym, srebrnym, grafitowym i brązowym. Ceny zaczynają się od 480 dolarów za opcję 3 GB / 32 GB (RAM / pamięć wewnętrzna), wariant 4 GB / 64 GB to wydatek 590 dolarów, a za opcję 4 GB / 128 GB zapłacimy 700 dolarów.

Źródło tekstu: Huawei, wł     

Dodaj do:

Tagi: huawei | huawei mate 8 | kirin 950

w sumie: 21
  • -1

    2.  2015-11-26 13:24:08

    lol Chinczyk za 3000zł :D

  • 0

    3.  2015-11-26 13:29:16

    Chińczyki zawsze byli małe, a teraz? aż tak urosły?!

  • -5

    4.  2015-11-26 13:38:14

    Juz widze te dylematy w sklepie
    Huawei czy Iphone 6s
    Huawei czy Xperia Z5
    Huawei czy Samsung Galaxy Edge

    Ciezki wybor... :D

  • 0

    5.  2015-11-26 13:50:49

    2, Mila89 - a Ty z telefonu którego mniejszego producenta od Huaweia korzystasz?

  • 0

    6.  2015-11-26 13:55:18

    Juz mowilem wielokrotnie... z Z3C btw LuiN jakis troll mnie minusuje. miałem 3+ na jednym a mam -1 a na drugim z 0 zrobil -4 to na bank 1 osoba

  • 0

    7. ~8000  2015-11-26 14:02:51  host: user-94-254-133-72.play-internet.pl

    Wszystko fajnie ale jak piszą posiadacze fonów od HU... jest brak aktualizacji, więc zakup do rozważenia.

  • 0

    8.  2015-11-26 14:07:53

    @Luin
    A tak na poważnie, to skąd się to wzięło? Wielkość sprzedaży Huaweia wynika z: doskonałej jakości? doskonałego serwisu? Nie, nie, czekaj z doskonałej ceny? Czyli zostało to wyśmiane trochę słusznie :-) Wiem, że robią dobrze wykonane smartfony sporo droższe od tych najtańszych, ale tych nie sprzedaje się w setkach milionów sztuk :-)

  • 0

    9.  2015-11-26 14:37:50

    6, Mila89, czyli takiego spoza pierwszej piątki, a może i dziesiątki największych producentów, który dziwnym trafem w Polsce jest popularniejszy niż na innych rynkach :P. Ta jedna osoba musiałby minusować z kilku różnych kont...

  • 0

    10.  2015-11-26 14:42:04

    8, klimasz - wzięło się z dobrego stosunku ceny do jakości. Gdzie za tą jakością stoją m.in. metalowe obudowy nie gorsze od tych w znacznie droższym HTC. Kiryn 950 ma wydajność nadchodzących dopiero układów konkurencji, takich jak Snapdragon 820 czy Exynos 8890. Te, które są już na rynku, zjada w przedbiegach. Jakoś nie dziwię się tym cenom, skoro obecnie za te same pieniądze dostać można znacznie słabszy sprzęt.

  • 0

    11.  2015-11-26 14:44:58

    Poza tym 480 dolarów to jeszcze nie 3000 zł, tylko 1933 zł + VAT = 2378 zł brutto.

  • -1

    12.  2015-11-26 14:53:36

    @11 LuiN chodziło mi o 2 najdrozsze wersje ta za 519$(z podatkiem to 2917zł) i 700$z podatkiem 3416zł :D :O :D :O

  • -1

    13.  2015-11-26 14:53:57

    *590$

  • 0

    14.  2015-11-26 14:58:34

    12, Mila89 - z racji obecności czytnika kart pamięci, raczej popularne nie będą ;-)

  • 0

    15.  2015-11-26 14:59:26

    No chyba, że na 4 GB RAM-u ktoś się połasi.

  • 0

    16.  2015-11-26 15:07:15

    Nie twierdzę, że stosunek ceny do jakości jest zły. Ale u siebie nie wiem ile i jakich modeli dużo sprzedali/ją. Większość z nich to takie pewnie do 100$ i tam jakości pewnie nie uświadczy się takiej jak chociażby w P8, czy tym z artykułu. Stąd są jednym z największych producentów.

  • 0

    17. ~Adam  2015-11-26 15:13:46  host: user-94-254-128-162.play-internet.pl

    Brawo, brawo jeszcze raz brawo za baterie litowo-polimerową! Ona trzyma mi już 5 lat i 7 miesięcy.
    W starym już sonie ericssonie. Także kupując go można zapomnieć o baterii. Ona przeżyje telefon.
    A samsung niech nadal produkuje bubel litowo-jonowe bo są tańsze i gorsze.

  • 0

    18. ~Józek28  2015-11-26 18:32:05  host: i131.dbsinternet.pl

    Zaden z nich. Xiaomi redmi note3 za 700zł.

  • 0

    19. ~  2015-11-26 19:07:00  host: n28-05-09.opera-mini.net

    Słyszał ktoś w radiu reklamę Huawei z Robertem Lewandowskim? Ta jego opowiesc jak stał się sławny całkiem fajna, ale na koniec mówi ni w pięć ni w dziesięć "Huawei make it possible". Tak sztucznej reklamy dawno nie słyszałem.

  • 0

    20. ~Marx  2015-11-26 22:03:41  host: 2.85-237-182.tkchopin.pl

    Na koniec roku Huawei może byś numer 2 w Polsce . Wyprzedzi Appla. Ostatnie telefony są naprawdę niezłe . A ze ktoś ma watpliwości ze to Chińczyk ? Całe LTE jest od nich. Szacun.

  • 0

    21. ~  2015-11-27 09:08:12  host: 178.162.216.36

    1. Przypadkiem prawidłowo użyłeś słowa "bynajmniej".

Dodaj swoją opinię