Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei liderem na rynku mobilnych rozwiązań bezprzewodowych

Huawei liderem na rynku mobilnych rozwiązań bezprzewodowych

Q! 17 Września 2009 10:23

0 0

Firma Huawei poinformowała, że dostarczyła już na rynek ponad 60 mln urządzeń służących do zestawiania bezprzewodowych połączeń szerokopasmowych. Według firmy analitycznej ABI Research daje to jej 55% udział i pozycję lidera w tym segmencie rynku.



Sukces ten może dziwić zważywszy na fakt, że pierwszy produkt tej firmy został zaprezentowany nie dalej, jak w czerwcu 2006 roku. Wtedy to na rynek trafił pierwszy modem USB typu plug-and-play. Zrewolucjonizowało to segment modemów, który do tej pory zajmowany był niepodzielnie przez karty typu PCMCIA.




W lutym 2008 roku firma zaprezentowała pierwszy na świecie modem obsługujący zarówno transmisję danych w technologii HSPA, jak również telewizję w standardzie DVB-T. W tym samym czasie Huawei zaprezentował przenośny router WiFi oznaczony jako D100.

W czerwcu 2008 roku na rynek trafił również modem oznaczony jako E180. Był to najcieńszy modem przeznaczony do transmisji danych w sieciach HSPA (jego szerokość to zaledwie 10 mm), który posiadał "łamaną" antenkę.

W 2009 roku na targach Mobile World Congress frma zaprezentowała modem E182E - pierwsze komercyjne urządzenie obsługujące transmisję danych w technologii HSPA+.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Dematerializator  2009-09-17 10:33:14  host: hsa122.internetdsl.tpnet.pl

    A Era wprowadzila nowy modem do sprzedazy Huawei E1820 obslugujacy technologie HSDPA+,ale jak by to bylo w Play to na Telepolis byla by to wiadomosc dnia...

  • 0

    2. ~ktosik  2009-09-17 10:42:30  host: w3cache.dialog.net.pl

    @ 1 ZGADZAM SIĘ :):)

  • 0

    3. ~mirekb  2009-09-17 10:47:52  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    po co przepłacac za infre ns network czy u ericssonna skoro huawei calkiem znosnie daje rade(patrz play transmisja danych).podobnie jak 3g ptk centertel.zle nie chodzi

  • 0

    4.  2009-09-17 11:13:03

    Wybralem technologie CDMA i to byl strzal w 10kę.

  • 0

    5. ~  2009-09-17 11:25:47  host: chello089079121072.chello.pl

    3: Przeczytaj jeszcze raz o czym jest news, a potem przeczytaj co napisałeś i jak to się ma do tekstu. Odnosząc się jednak do tego co napisałeś to masz rację, że daje radę, ale w zestawieniu z alcatel-lucent, ericssonem czy NSN to szmelc i piszę to jako świadomy użytkownik korzystający z usług bezprzewodowego internetu w sieciach Oranage, Play i Plus.

  • 0

    6.  2009-09-17 11:56:54

    W sumie nic dziwnego jeżeli np stacja bazowa Huawei to 30% wartości stacji konkurencji. Inna rzecz że Huawei bazuje na technologii "podpatrzonej" delikatnie mówiąc, od takich firm jak NSN czy E//

  • 0

    7. ~  2009-09-17 12:07:32  host: t07-03.opera-mini.net

    NIC nie pokona kabla :D - no może piorun....

  • 0

    8. ~  2009-09-17 12:16:42  host: t07-03.opera-mini.net

    A który operator poza Erą nie korzysta ze sprzętu Huawei? Ta firma buduje sieci dla tekkomów na całym świecie, również na bogatym zachodzie - znaleźli się znawcy.

  • 0

    9. ~lalas  2009-09-17 12:22:24  host: hti130.internetdsl.tpnet.pl

    Radiolinie Huawei to praktycznie klony radyjek Sagem-a, wiem coś o tym bo to instaluje, róznią sie tylko softem.

  • 0

    10. ~  2009-09-17 12:40:08  host: v08-02.opera-mini.net

    Moznaby cos o tych przenosnych routerach wifi? Bo obecne telefony z hspa to albo ekraniki max 2.4cala albo niewygodne dotykowce? Na szczescie nie mam aktualizacji OTA wiec jeszt szansa ze producent mi zdalnie nie wylaczy wifi :-)

  • 0

    11. ~putin  2009-09-17 13:58:42  host: ip130-204.efuzja.net.pl

    Huawei jest na naszym rynku od ponad 2 lat i idzie ostro do przodu - niestety traci na tym jakość ich produktów. Bardziej inwestują w infrastrukturę i rozwiązania systemowe niż terminale. Obecnie na naszym rynku coraz bardziej widoczna jest inna chińska marka ZTE - jej modemy wiodą prym w Erze i Orange (sam jestem użytkownikiem modelu MF636). nie można zarzucić im pratycznie niczego, a do tego są w niższej cenie niż ich odpowiednik Huawei (ta sama technologia i pewnie ta sama fabryka w chinach... ;)). Z tego co wiem to również Plus planuje wprowadzić do swojej oferty modemy ZTE dla technologii HSPA+, gdzie prędkość danych określna jest na poziomie 21 Mb/s (pewnie będzie info do 21). To na pewno świadczy na plus dla ZTE i wygląda na to, że mamy kolejnego ważnego gracza na polskim rynku. To dobrze dla użytkowników bo ceny urządzeń powinny powoli spadać w dół... To już widać w Plusie, gdzie nie płacimy za "markę" Huawei i możemy kupić tańsze modemy ZTE z tą samą funkcjonalnością.

  • 0

    12. ~WiateR  2009-09-17 14:06:25  host: 94.254.151.146

    @10 Router wifi do modemów USB Huawei D100 możesz kupić w salonie play. Jeśli masz już umowę z play to 149zł. Mimo, że huawei produkuje tanie modemy to są całkiem niezłe. Sam czekam na smartfona huawei z Androidem - ze względu na cenę ;)

  • 0

    13. ~  2009-09-17 15:10:08  host: v03-07.opera-mini.net

    Chodzilo mi o przenosny modem/router w jednym cos wielkosci troche wiekszego breloczka do kluczy z simem zeby w starszym telefonie po wifi uzyskac hspa i ominac rozne klody rzucane pod nogi przy okazji nowszych telefonow :-)

  • 0

    14. ~joseph  2009-09-17 16:30:19  host: hiu182.internetdsl.tpnet.pl

    nie polecam huaweii e 160, inne sprzęty tej firmy są ok i z większymi awariami się nie spotkałem ale przy tym modemie zasięg w mniejszych miejscowościach jest zerowy ,a gdzie np option icon 225 działa wzorowo:) pozdrawiam

  • 0

    15. ~putin  2009-09-17 16:30:27  host: ip130-204.efuzja.net.pl

    co do wifi - wkrótce na rynku pewnie pojawi się urządzenie wielkości karty kredydowej produkcji Novatela. Widziałem i powinno się przyjąć na naszym rynku. Obecnie chyba nie jest jeszcze nigdzie dostępne.

  • 0

    16. ~  2009-09-19 09:26:29  host: 94.254.231.161

    @3 Ty chyba kpisz! xD buahhha "patrz play transmisja danych" chyba w nocy.Stabilność neta na tej chińszczyźnie to śmiech na sali.W Play Online uzywałem do neta 3 TEL jako modemów n82,Omnia,p990i i na każdym zdarzało się rozłączać połączenie i to w nocy czy nad ranem po kilka sic! kilkanascie razy pod rząd! Szwankuje nadawanie adresacji "Połączenie ma ograniczoną łączność" itd Dla mnie tandeta. Korzystałem z polkomtela i zero problemów przez rok!

  • 0

    17. ~  2009-09-20 22:34:02  host: dbz248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 nawet najlepszym samochodem tez trzeba umiec jezdzic :) popatrz na jakosc netu w Orange a tam tez jest sprzet chinski :)

Dodaj swoją opinię