Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei LampSite - wsparcie sieci LTE w budynkach

Huawei LampSite - wsparcie sieci LTE w budynkach

LuiN 6 Marca 2013 16:11

3 0

lampsitem Huawei prezentuje rozwiązanie LampSite, nowy system komunikacji TD-LTE działający w budynkach.

Coraz większa grupa abonentów ma możliwość korzystania w swoich urządzeniach mobilnych z sieci LTE TDD, jednak często problemem jest korzystanie z niej wewnątrz budynków. System Huawei LampSite rozwiązuje ten problem.

W LampSite zastosowano zestaw produktów BBU, RemoteHUB (rHUB) i PicoRRU (pRRU) wraz z towarzyszącymi im rozwiązaniami transmisji danych. Kompaktowy układ pRRU obsługuje kilka częstotliwości i trybów pracy i może jednocześnie działać w sieciach LTE TDD, LTE FDD, UMTS i GSM. LampSite można wdrożyć równolegle z systemem Huawei SingleRAN.

Dzięki funkcji BBU umożliwiającej jego współdzielenie, możliwa jest obsługa kilku komórek przy pomocy jednego światłowodu, oszczędzając nawet 87% ilości przewodów potrzebnych zazwyczaj do instalacji tego typu systemów. Układ rHUB łączy się z pRRU kablem i dostarcza zasilanie poprzez łącze Ethernet (PoE), co upraszcza proces instalacji i zmniejsza koszty montażu.
Na wczesnym etapie wdrażania systemu indywidualne komórki pRRU łączą się w jedną całość, aby ograniczyć zakłócenia. Przy małym obciążeniu sieci, komórki ponownie są dzielone i uruchamia się system Adpative SFN, którego celem jest zbalansowanie pojemności sieci i zakłóceń. Możliwe jest wtedy także wykorzystanie pakietu narzędzi diagnostycznych Huawei iManager do dokładnego monitoringu i inteligentnej optymalizacji transferu danych w hotspocie.

LampSite jest elementem rozwiązania Huawei SoftMobile, zwiększającego rentowność, wydajność i komfort użytkowania bezprzewodowych sieci MBB.

Źródło tekstu: Huawei     

Dodaj do:

Tagi: huawei

w sumie: 5
 • 0

  1. ~nowy  2013-03-06 17:34:46  host: 176-97-81-1.tvkslupsk.pl

  LTE TDD to inaczej LTE Advanced?

 • 0

  3.  2013-03-07 09:20:23

  szkoda, ze nie piszecie na jakich czestotliwosciach toto pracuje

 • 0

  4. ~Adam  2013-03-07 09:27:35  host: www2.euron.pl

  @1 - nie, wygooglaj sobie, np. w wikipedii jest opis. A cały ten LampSite działa dość marnie a kosztuje fortunę.

 • 0

  5.  2013-03-07 10:10:22

  slideware

 • 0

  6. ~Hangie  2013-03-07 18:05:17  host: 205-177-176-242.static.pccwglobal.net

  na 3.5 to raczej nie dziala :(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-40-41.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet