Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei inwestuje w R&D w Europie

Huawei inwestuje w R&D w Europie

WitekT 25 Września 2013 10:43

0 5

13 ośrodków badawczo-rozwojowych w Europie, ponad 800 specjalistów oraz plany kolejnych inwestycji w badania na rynkach europejskich - Huawei podsumowuje swoje dotychczasowe zaangażowanie w działania badawczo-rozwojowe w Europie oraz zapowiada kolejne inwestycje na rynkach Starego Kontynentu.

Huawei przeznacza przynajmniej 10% przychodów na inwestycje w działania badawczo-rozwojowe każdego roku. W 2012 roku zainwestowaliśmy ponad 13% globalnych przychodów w działalność centrów R&D (Research & Development), co stanowi jeden z najwyższych nakładów na cele badawczo-rozwojowe wśród firm prywatnych z branży teleinformatycznej. Również nasze inwestycje R&D w Europie nieustannie rosną: w latach 2010-2013 ich łączna wartość podwoiła się i ma się ponownie podwoić w ciągu kolejnych pięciu lat- mówi Renato Lombardi, wiceprezes Europejskiego Centrum Badawczego Huawei.

Huawei utworzyła13 ośrodków badawczo-rozwojowych w całej Europie - w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Belgii, Irlandii i we Włoszech. We wszystkich europejskich placówkach firma zatrudnia ponad 800 specjalistów z branży R&D. Europejskie zespoły badawcze Huawei zajmują się takimi obszarami jak urządzenia i oprogramowanie ICT, mikroprocesory, optyczna transmisja danych i sieci bezprzewodowe.
Do naszych priorytetów należy wspieranie naszych klientów z branży telekomunikacyjnej oraz innych sektorów w radzeniu sobie z rosnącą ilością danych zalewających ich sieci i ograniczaniu poziomu zużycia energii przez urządzenia, na których są one oparte. Dokładamy wszelkich starań, by oferować im najbardziej zaawansowane i wydajne technologie obsługujące coraz większą ilość danych w sieciach mobilnych i stacjonarnych, przy pomocy jak najlepszego oprogramowania. Globalny personel R&D Huawei składa się z 70 tys. inżynierów. Ośrodek w Sztokholmie otwarty w 2000 roku był naszym pierwszym laboratorium. Najnowsze placówki otwarto w 2012 i 2013 roku - powiedział Jim Lu, prezes Huawei na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawię.

Kevan Watts, członek Międzynarodowego Komitetu Doradczego Huawei i wiceprzewodniczący HSBC komentuje: Huawei uważa Europę za swój główny rynek strategiczny i inwestuje na kontynencie, aby zrealizować swoje długofalowe cele.

W miarę rozwoju sprzedaży na rynkach międzynarodowych na przełomie nowego tysiąclecia, firma Huawei, podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw, wdrożyła strategię rozproszonych działań sprzyjających innowacjom. Doprowadziło to do powstania wielu ośrodków badawczo-rozwojowych w różnych zakątkach świata, z których każdy skupia się na innym obszarze. Większość placówek R&D Huawei znajduje się w rozwiniętych ośrodkach innowacji i centrach rozwoju. aka polityka jest podyktowana przez szereg wymogów. Pierwszym z nich jest potrzeba posiadania ośrodków R&D położonych bliżej klientów. Drugim, umiejscowienie laboratoriów w miejscach posiadających rozwinięty ekosystem, zasób wykwalifikowanych specjalistów i istniejące połączenia z uczelniami wyższymi oraz instytucjami i infrastrukturą badawczą. Dlatego też placówki R&D powstały tutaj, w północnej Europie, gdzie istniały już centra rozwoju technologii sieci mobilnych i stacji bazowych, a także urządzeń mobilnych. Z tych samych przyczyn powstały ośrodki badawcze we Włoszech, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii - tłumaczy Lombardi dodając, że wraz z rosnącą integracją branży ICT, zacieśnia się także współpraca pomiędzy zespołami badawczymi w rozproszonych, wyspecjalizowanych ośrodkach.

Źródło tekstu: Huawei     

Dodaj do:

Tagi: huawei

w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2013-09-25 11:06:51  host: afor83.neoplus.adsl.tpnet.pl

  WOW! Aż 13 ośrodków i zatrudniają tylko 800 osób. Właściwie to chyba oczywiste. Działania są na pokaz, bo i tak wszystko jest kopiowane w Chinach. Chyba, że teraz chcą kopiować bezpośrednio w Europie. Kiedy będzie wprowadzone cło na towary z Chin?

 • 1

  2. ~  2013-09-25 11:10:54  host: ip-151-248-37-250.free.aero2.net.pl

  Szkoda, że Huawei nie kupił Nokii jak był zainteresowany.

 • -1

  3. ~Eryc  2013-09-25 11:17:54  host: v49-13.opera-mini.net

  @2.: Szkoda żebyś pisał takie bzdury.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet