Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei i ZTE zaprzeczają doniesieniom o stosowanie dumpingu

Huawei i ZTE zaprzeczają doniesieniom o stosowanie dumpingu

Q! 29 Maja 2012 15:32

0 0

Huawei i ZTE stanowczo zaprzeczyli doniesieniom o nielegalnych praktykach związanych z pozyskaniem kontraktów na dostawy sprzętu telekomunikacyjnego - informuje Reuters. Czy to przekona Unię Europejską, która zrezygnuje z wszczęcia dochodzenia w tej sprawie?

Agencja Reuters poinformowała, że Unia Europejska może wszcząć dochodzenie w sprawie niedozwolonych praktyk Huawei i ZTE przy przetargach na dostawy sprzętu telekomunikacyjnego. Chodziło o nielegalne korzystanie z pomocy państwa oraz oferowanie dumpingowych cen na swoje usługi. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Teraz obydwie firmy oficjalnie zabrały głos w tej sprawie. W stanowisku wydanym prez Huawei możemy przeczytać, że firma dementuje wszelkie doniesienia medialne dotyczące jej praktyk dumpingowych oraz korzystania z nielegalnych dopłat ze strony państwa.

ZTE wydał komunikat, w którym stwierdził, że nie korzysta z nielegalnych dopłat ze strony państwa, ani nie oferuje usług poniżej kosztów na żadnym z rynków, na których prowadzi swoją działalność.
Nie wiadomo czy te argumenty przekonają Unię Europejską. Jeśli jednak się to nie uda, to wszczęcie procedury może mieć poważne konsekwencje dla europejskich firm zajmujących się dostawą sprzętu telekomunikacyjnego.

Jak twierdzi Yang Haofan, analityk Guotai Junan Securitas, wszczęcie procedury przez Unię Europejską może nie być dobrym posunięciem. Mogłoby to postawić w trudnej sytuacji takie firmy jak Ericsson czy Alcatel-Lucent, które prowadzą swoją działalność w Chinach, czyli na jednym z największych na świecie rynków telekomunikacyjnych.

Jak informuje Reuters, w I kwartale 2012 roku przychody Ericssona z dostaw rozwiązań dla Chin oraz Azji wyniosły 1,29 mld dolarów. Oznacza to, że były one na podobnym poziomie do tych zanotowanych z działalności w Unii Europejskiej.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2012-05-29 15:52:05

  I o co tyle krzyku. Zaprzeczyli :D

 • 0

  3. ~pikus  2012-05-29 17:45:45  host: 86-84-N1.aster.pl

  wolne zarty...

 • 0

  4. ~mkkot  2012-05-29 19:03:10  host: z15-09.opera-mini.net

  I bardzo dobrze. Niech unia wprowadzi kontrole warunkow pracy i od tego uzalezni dopuszczenie do obrotu. Wyzysk Azjatow musi sie skonczyc z pozytkiem dla wszystkich.

 • 0

  5. ~Polak  2012-05-30 08:07:03  host: 82-160-155-121.tktelekom.pl

  @4 A kiedy skończy się wyzysk Polaków w Polsce z pożytkiem dla większości z nich?

 • 0

  6. ~Seb  2012-05-30 09:45:07  host: 194.154.64.5

  Tylko ostatnie miesiace w Polsce pokazuja ze najbardziej dumpingowe sa firmy z Europy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-149-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to dobry pomysł?

Zakaz handlu w niedzielę? Kupujemy w Internecie!

 

Zobacz wynik | Opinie (22)

Archiwum Ankiet