Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei i ZTE powalczą o dostawy sprzętu dla NetWorks!

Huawei i ZTE powalczą o dostawy sprzętu dla NetWorks!

Q! 28 Października 2011 14:59

0 0

Według nieoficjalnych informacji, chińskie spółki Huawei oraz ZTE uzyskały rekomendację w procesie przetargowym na dostawę sprzętu dla spółki NetWorks! - informuje rpkom.pl.

Oznacza to, że obydwie firmy mogą wziąć udział w przetargu, ale podpisanie z nimi umowy nie jest sprawą przesądzoną. Sam przetarg na dostawę sprzętu dla NetWorks! ma się zbliżać już do końca, jednak termin wyboru najbardziej korzystnej oferty nie jest wciąż znany.

Przetarg na wybór dostawcy sprzętu dla NetWorks! będzie jednym z największych przetargów na sprzęt do radiowych sieci telekomunikacyjnych w Polsce w tym roku. Według osób zbliżonych do sprawy, wartość transakcji szacowana jest na 400 do 450 mln euro, czyli 1,7 do 1,9 mld zł.




Networks! to wspólna inicjatywa PTC oraz Centertela, która zakłada współdzielenie przez obydwu operatorów infrastruktury sieciowej oraz pasm częstotliwości. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. Komercyjne uruchomienie sieci nastąpić ma w maju 2012.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w połowie października Huawei został wykluczony przez amerykański rząd z przetargu na budowę sieci LTE dla służb publicznych. Powodem były względy bezpieczeństwa, spowodowane powiązaniami spółki z chińskim rządem.

Źródło tekstu: rpkom, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 2

    7.  2011-10-28 15:54:02

    Mam nadzieję, że jakość połączeń nie ucierpi na tym? Bo jak na razie sprzęt GSM T-mobile czyli Ericsson sprawuje się dobrze. Może dlatego jest tak niska jakość połączeń w Play, bo to chiński sprzęt?

  • -1

    8. ~  2011-10-28 15:55:07  host: z60-12.opera-mini.net

    Wazny news.wyjdzie na to ze i centek,p4 i w koncu tmobile beda jechac na chinszyznie.czesc infry gsm ericsona lub nokii zdemontuja-ciekawe co z btsami zrobil centek i co zrobi tmobile?podpytaj Witku,to ciekawe.2kwestia to taka czy networks! zajmie sie tylko 2g?w uk roaming miedzysieciowy 3g weszedl w EE niedawno.wiem ze u nas to inna umowa ale jak z 3g to tez wazne..gdyby 90% populacji mialo 3g koło 1-10 Mbs to byloby w pełni cyfrowo:)mirekb

  • 0

    9. ~ala  2011-10-28 16:01:48  host: public-gprs260770.centertel.pl

    czyli już jest policzone co gdzie i jak będzie montowane? skoro przetarg na dostawę?

  • 0

    10. ~  2011-10-28 16:03:04  host: z48-01.opera-mini.net

    Niby coś tam było o teście HSPA + 900 MHz w Nowym Sączu na wspólnej nośnej ale czy tak ma być w całym kraju?

  • 0

    11. ~  2011-10-28 16:13:33  host: z48-01.opera-mini.net

    @kwistas. To nie kwestia sprzętu ale ilości własnych bts, małych zasobów częstotliwości, niższego priorytetu w roamingu wewnętrznym oraz konfiguracji sieci a po przejściu na HSPA+ na 900 MHz 2G Playa praktycznie nie istnieje.

  • 0

    12. ~  2011-10-28 16:22:45  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    www.networks.pl Strona w budowie...

  • 0

    13.  2011-10-28 16:28:52

    Może mi ktoś wyjaśnić, T i Orange chcą uzyskać dzięki Networks!, HSPA+900/2100 DC, GSM 900, DCS 1800 + ewentualnie LTE 1800 z pasm jakie mają. A telefon i tak będzie widział te sieci jako osobne?

  • 2

    14.  2011-10-28 16:30:25

    Mam nadzieję, że księgowi nie wygrają ze zdrowym rozsądkiem, ja bym jednak brał przykład z amerykańskiego Sprinta, olali chińszczyznę.

  • 1

    15.  2011-10-28 16:31:52

    13 sieci nadal będą osobnie działać, lecz lokalizacje i sprzęt będzie wspólne.

  • 1

    16. ~wolny  2011-10-28 16:32:20  host: apn-77-115-53-80.dynamic.gprs.plus.pl

    Cyrk :)

  • -2

    17.  2011-10-28 17:41:30

    Huawei i zte mają dobry sprzęt.

  • 0

    18. ~xx  2011-10-28 18:26:19  host: user-109-243-107-71.play-internet.pl

    17* Dobry bo tani,jak wino :)

  • 0

    20. ~b  2011-10-28 19:33:15  host: afmj208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak by nie patrzeć będzie to niezły zastrzyk dla tego sektora, bo swap'y się posypią, mimo że już teraz (na chwilę przed zmianą sprzętu) Orange swap'uje wszystko co się da

  • 0

    22. ~  2011-10-28 20:20:04  host: 178.73.49.129

    Kolejna g sieć będzie? Super. A miało być tak pięknie. Badziew na badziewiu i badziewiem pogania.

  • 0

    23. ~baby  2011-10-28 21:10:51  host: ebb218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cha, cha networks! sie ze**ra jak zobaczy jakosc, koledzy z n! bronia sie jak moga

  • 0

    24.  2011-10-29 10:08:18

    @1 Oni też produkują w Chinach.

  • 0

    25. ~  2011-10-29 10:23:27  host: z33-06.opera-mini.net

    @kwistas - nie trzeba nawet na linka klikać, aby wiedzieć że chodzi nie o jakość Huaweia, tylko o to, że jankesi się boją używać sprzętu Huaweia ze względu na bezpieczeństwo narodowe.

  • 0

    26. ~  2011-10-30 18:13:33  host: z24-05.opera-mini.net

    Ciekawe jak będzie działać ten chiński sprzęt?

  • 0

    27. ~Daco  2011-10-31 12:32:42  host: 77-255-63-62.adsl.inetia.pl

    ~15 jest jeszcze przecież HDSPA+ Dual Carrier testy już są w od jakiegoś miesiąca w Warszawie także jednak ta współpraca zapowiada się trochę inaczej niż to opisujesz:)

  • 0

    28. ~  2011-11-02 19:57:44  host: 31.41.144.41

    @27. Ale to Dual Carrier korzysta z nośnych od PTC i Centernet równocześnie? Oj raczej każdy z nich dołożyli po swoje 2 nośne i mają oddzielne pasma. Jedynie "dosył" mają wspólny.

Dodaj swoją opinię