Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei i ZTE na celowniku UE?

Huawei i ZTE na celowniku UE?

Q! 28 Maja 2012 12:23

0 0

Według informacji zbliżonych do źródła, Unia Europejska ma zamiar przyjrzeć się bliżej praktykom stosowanym przez Huawei i ZTE. Chodzi o korzystanie z niedozwolonej pomocy finansowej ze strony państwa - informuje Reuters.

Unia Europejska sprawdzi, czy obydwie firmy nie korzystały z pomocy finansowej chińskiego rządu. To mogło pozwolić im na oferowanie w przetargach cen poniżej kosztów (tzw. dumping cenowy).




Obecnie Huawei jest 2., a ZTE 5. największym na świecie dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego. Jeśli potwierdzą się podejrzenia o stosowanie dumpingu cenowego, to nie wykluczone, że obydwie firmy otrzymają kary finansowe.

Przypomnijmy, że od prawie dwóch lat chińskie firmy telekomunikacyjne mają problemy z wiarygodnością. Dotyczy to głównie firmy Huawei, która już dwukrotnie wykluczona została z dużych przetargów na dostawę sprzętu telekomunikacyjnego. Szerzej o tym pisaliśmy w tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    3. ~  2012-05-28 12:35:03  host: 176.etlink.pl

    Drogi Q, co to są "informacje zblizone do zrodla"? Polska jezyk trudna jezyk. Zgaduje, ze zapewne chciales napisac "dobrze poinformowane zrodla".

  • 1

    4. ~johnny  2012-05-28 13:03:06  host: acct193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To, że są te firmy dotowane przez rząd chiński to wszyscy wiedzą. Kara finansowa została już wliczona w zysk i unia może sobie pogadać. Trzeba wzorem chin wykluczyć ich firmy z przetargów na naszych rynkach. Sprawiedliwość musi być.

  • 1

    5.  2012-05-28 13:11:19

    A co się tak pier***** Unia znów wp... Nie mają chyba co robić. Zajeliby się tarcza antyrakietowa, Ukrainą, groźbami o podłozu wojennym ze strony komunistycznej Korei w kierunku Europy oraz chociażby wyzyskiem na truskawkach w Holandii. To ich juz nie interesuje. Tak jak z Polska Policją. Pojechali na wieś z 1000-2000 mieszkańcami i łapali pijanych "kierowców" prowadzacych rower. Potem chwalą się statystykami "skuteczności" Policji, ile oni pijanych kierowców złapali. A to, że 80% z tego, to rowerzyści, którzy prowadzili rower przez pole, to już nie podadzą. Zaraz pewnie przypałęta się jeszcze jakiś troll i będzie pisać o NWO a zaraz po nim spam z o wyższości wegetarianizmu... >I don't want to live on this planet anymore.

  • 0

    7. ~  2012-05-28 13:24:21  host: z56-14.opera-mini.net

    @5 widac ze jestes ''ekspertem'' od uni... Po pierwsze tarcza antyrakietowa zajac sie nie moga bo to projekt nato a nie ue po drugir grozby korei pln to chyba cie wyobraznia za daleko poniosla bo korea nawet gdyby chciala to europy nie dosiegnie... Po trzecie ''wyzysk'' truskawkowy w Holandi to znowu jakies twoje urojenia... Jesli masz na mysli ze jest zle bo pracuja po 12h za 8 euro to wiedz ze w Polsce tez pracuja po 12h za 8 tyle ze zlotych unia europejska musi stac na strazy uczciwej konkurencji... Bo tylko to zapewnia roznorodnosc na rynku... Wyobrazmy sobie ze rzad chinski wpadlby na pomysl zeby kazdemu dac modemu huawei na swiecie za darmo... Inni producenci by PADLI zreszta jak juz pisalem wczesniej Huawei i ZTE sa sponsorowane przez Chinski rzad dzieki temu ze moga szpiegowac inne rzady na swiecie wlasnie dlatego pare panstw wykluczylo ich z przetargow

  • 1

    8. ~MaSter  2012-05-28 13:26:30  host: 41.158.128.190

    Nightkriss (2.), nie pitol! Powtarzasz jakieś populistyczne farmazony nie mając na to żadnych dowodów. Poza tym idealizujesz Chińczyków, a przecież najdelikatniej mówiąc daleko im do Europy w zakresie przestrzegania norm w zakresie poszanowania własności intelektualnej (słynne już chińskie kopiowanie i podrabianie na masową skalę), praw ekonomicznych (np. sztuczne zaniżanie wartości swojej waluty), czy też praw człowieka.

  • 0

    9.  2012-05-28 13:53:47

    Ojtam, wole chińczyków od Amerykańców. Wiz do tej pory się nie doczekaliśmy :D A chińczycy przynajmniej mają darmową przesyłkę do Polski.

  • 0

    10.  2012-05-28 13:55:09

    @Nightkriss - ale Chińczycy też wymagają wiz dla przyjezdnych. :-P

  • 0

    11. ~zyggi  2012-05-28 14:17:46  host: 178-36-95-235.adsl.inetia.pl

    przeciez u nas ten problem wystepuje codziennie - WYGRYWA NAJTANSZA OFERTA!! takie prawo stworzyliscie to sie teraz w leb.... :]

  • 0

    12.  2012-05-28 14:57:48

    Q: ale chińska wiza to formalność. A do USA to paranoja i wyśmiewanie się z ludzi.

  • 0

    13.  2012-05-28 15:04:13

    @matteo - zgadza się. Jednak jeśli chcesz się wybrać do Chin, to trochę zachodu (z tym wschodem) jest. :-)

  • 0

    14.  2012-05-28 16:47:25

    Q: no ok, Chiny nie sa w Schengen, ale papiery to naprawde formalnosc - co innego chore ceny posrednictwa ;-)

  • 0

    15. ~drumstick  2012-05-28 17:58:17  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    i nic Chińczykom nie zrobią, Chiny to nie takie dzikie państewko które np. zamyka stocznie co kosztuję pracę ponad 100 tysięcy ludzi, tylko dlatego że Bruksela tego wymaga, po prostu Bruksela coś tam powie, Chiny się nie zgodzą, po długim czasie w drodze negocjacji dojdą do "porozumienia" polegającego na braku jakichkolwiek konsekwencji - w najlepszym przypadku na zmniejszeniu pomocy państwa dla ZTE i Huawei

  • 0

    17. ~  2012-05-28 18:06:16  host: z41-10.opera-mini.net

    Dawno powinni przyjzec sie chinczyko. USA i Australia dobrze zrobily odrzucając ich oferty. Dobrze, ze pan Solorz wybral Ericssona a nie chinczykow do modernizacji sieci. Niestety Network ugial sie chinczykom

  • 0

    18. ~drumstick  2012-05-28 18:07:51  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    Nightkriss - wolisz Chiny od USA? nie chcę żeby to zabrzmiało tak jak bym uważał USA za jakiś wzór, ale 10 tysięcy egzekucji strzałem w tył głowy rocznie, wiele z nich wykonywanych publicznie, dziesiątki tysięcy PRZYMUSOWYCH aborcji rocznie i generalnie zerowy szacunek do paw człowieka powoduje, że ktoś kto mówi że woli Chiny od USA jest albo ślepy, albo udaje że pewnych rzeczy nie widzi, albo po prostu szalony... zresztą prosty test - gdyby spytać kogokolwiek, nawet ciebie - czy wolał by mieszkać i pracować w Chinach, czy USA, to odpowiedź jest oczywista, a to chyba jest dobry wyznacznik tego czy się "woli" Chiny czy USA

  • 0

    19.  2012-05-28 20:55:55

    drumstick: ja bym wolał w Chinach. Ludzie nie tak zakłamani jak jak nadętych USA.

  • 0

    20. ~Mozart_7  2012-05-28 21:39:24  host: 79.170.50.39

    matteo, "znafco" Chińczyków weź nie rozśmieszaj ludzi! Skąd ty wiesz jacy naprawdę są Chińczycy i jak jest w Chinach? Już wiem, pewnie z amerykańskich filmów z Jackie Chanem ha ha ha ha ha

  • 0

    21.  2012-05-29 10:00:35

    Mozart_7: no faktycznie, będąc tam kilka razy nie wiem jak tam jest.

  • 0

    22. ~MarcinGSM  2012-05-29 15:29:56  host: user-46-112-248-155.play-internet.pl

    i bardzo dobrze.Chińska tandeta z pomysłami skradzionymi innym już dawno powinna być objęta embargiem.W Europie sa zamykane fabryki ludzie tracą pracę europa pracę a chinole staja się potęga wyrosłą na złodziejstwie.

  • 0

    23. ~  2012-05-29 15:39:27  host: 94.42.234.151

    Jest drobna różnica między Chinami i "chinolami" - dostrzegalna tylko dla ludzi i korporacji.

  • 0

    24. ~Mozart_7  2012-05-29 18:27:30  host: 79.170.50.39

    @21. Ja natomiast kilka razy byłem w Anglii (pracując w Londynie w restauracji), więc może napiszę jakieś opracowanie na temat Brytyjczyków - oczywiście wliczając w to Szkotów i Walijczyków :-) Porównam ich również z Amerykanami, chociaż w USA nie byłem, no ale oglądałem dużo amerykańskich filmów i czytałem opinie o amerykanach na forach :-) Dodam, że nie jestem z wykształcenia socjologiem, no ale kto by się tym tutaj przejmował - przecież większości tutejszych "specóf" i "znafców" wystarczą stereotypy i obiegowe opinie żeby się wypowiadać w danej tematyce oraz dokonywać oceny i wartościowania.

Dodaj swoją opinię