Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei i Volkswagen zintegrują smartfony z pojazdami

Huawei i Volkswagen zintegrują smartfony z pojazdami

LuiN 12 Czerwca 2015 11:20

1 3

Huawei i Volkswagen ogłosili plan współpracy w obszarze synchronizacji samochodów z urządzeniami mobilnymi. Firmy zaprezentowały technologię umożliwiającą integrację fabrycznie zainstalowanych systemów samochodowych z urządzeniami mobilnymi, w sposób pozwalający na bezpieczne ich użytkowanie w trakcie jazdy.

W minionym tygodniu na targach CES Asia 2015, Huawei i Volkswagen zaprezentowali serię aplikacji, które umożliwiają kierowcy bezpieczne korzystanie z nawigacji, odtwarzacza muzyki, sprawdzania skrzynki e-email i prowadzenia rozmów telefonicznych. Aplikacje obsługują system MirrorLink, czyli technologię mającą na celu zmaksymalizowanie kompatybilności systemów fabrycznych z urządzeniami mobilnymi.




Volkswagen Passanger Car jest jedną z 12 marek należących do Volkswagen Group. Grupa dostarczyła w minionym roku ponad 10 mln pojazdów na świecie. Volkswagen pojawił się na rynku chińskim 32 lata temu, a dziś to właśnie Chiny są największym rynkiem zbytu na świecie. W roku 2014 Volksawagen Passanger Cars dostarczył do Chin 2,76 mln aut.

Źródło tekstu: Huawei     

Dodaj do:

Tagi: huawei | volkswagen | mirrorlink

w sumie: 15
  • 0

    1.  2015-06-12 12:16:59

    no nikt mnie nie przekona ... maile, www, nawigacja - wszystko w smarkfonie (a jeszcze wygodniej w laptopie), po co to integrować z samochodem, chyba żeby sie zepsuło

  • 1

    2.  2015-06-12 12:20:07

    nie ma bezpiecznych rozmów podczas jazdy przez telefon, nie było, nie ma i nie będzie, rośnie pokolenie lemingów, które dają sobie wszstko wmówić, żadne integracje, zestawy głośnomówiące tu nie pomogą, chyba że ENGINE ON = MOBILE OFF

  • -1

    3. ~jarko  2015-06-12 12:35:24  host: owa193.internetdsl.tpnet.pl

    @1,2 Jedyna integracja samochodu ze smartfonem powinna byc taka, ze jak się go wlozy do samochodu to powinien jechac do przodu razem z nim xD

  • 0

    4.  2015-06-12 12:41:31

    Ciekawe kiedy powstanie pierwszy antywirus na samochody ;-)

  • 0

    5. ~f643  2015-06-12 13:21:07  host: 212.160.172.83

    @2 cyt: "nie ma bezpiecznych rozmów podczas jazdy przez telefon". Chyba "nie ma bezpiecznych rozmów przez telefon podczas jazdy" :-) stylistyczny lemingu.

  • 0

    6. ~dziadek wg4518  2015-06-12 13:27:42  host: 81.219.84.18

    @2
    To rozmowy w aucie też są tak mega niebezpieczne, bo dla mnie to jest takie same jak rozmowa przez telefon z zestawem.....
    Jak kierowca jest ogarnięty to nie ma żadnego ryzyka, ale trzeba potrafić jeździć i byś spostrzegawczym, a nie jak starsze osoby xd (bez obrazy dla starszych osób)

  • 0

    7.  2015-06-12 14:23:37

    #5: przecinek zjadłem purysto

  • 0

    8.  2015-06-12 14:24:55

    #6: nieprawda, rozmowa z pasażerem to ccoś zupełnie innego

  • 0

    9. ~Darek  2015-06-12 15:13:12  host: public-gprs514523.centertel.pl

    Jak to rozumieć ? - przecież Apple miał zapewniać Integrated Solutions wszystkim największym europejskim producentom jeździdeł... Czyli muzyka będzie na iOS, a nawigacja na Android ? Czy Huawei będzie produkować hardware, który potem Jabcok obranduje ?

  • -1

    10. ~HWDP JP 100%  2015-06-12 15:36:48  host: ip-5-172-247-199.free.aero2.net.pl

    A będzie to działało w moim stuningowanym Golfie III ze złotymi alusami i głośnikami o mocy pierdyliarda watów?

  • 0

    11. ~  2015-06-12 17:49:37  host: apn-46-77-124-140.dynamic.gprs.plus.pl

    Volkswagen i Huawei - ten sam poziom wiochy

  • 0

    12. ~Mateusz  2015-06-12 17:54:07  host: 89-77-91-254.dynamic.chello.pl

    # 11: W takim razie trzeba Ciebie dorzucić do kompletu!

  • 0

    13.  2015-06-12 19:39:35

    To da się już sterować samochodem za pomocą smartfonu???
    ;-D

  • 0

    14. ~dziadek  2015-06-13 07:17:34  host: 81.219.84.18

    #8

    Teraz śmiechłem.... jak się ma dobry zestaw to nie ma żadnej różnicy. Co to za różnica? Bo pasażer siedzi obok? To jest czasem gorsze jak wykonuje jeszcze ruchami rękami i to nas może rozpraszać, a rozmowa przez telefon jest lepsza wtedy z zestawem....

  • 0