Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei E398 z 2G, 3G i 4G

Huawei E398 z 2G, 3G i 4G

LuiN 29 Grudnia 2010 22:01

0 0
huawei e398Huawei wprowadził na rynek modem E398 - pierwszy obsługujący 3 rodzaje sieci komórkowych: 2G, 3G oraz sieć czwartej generacji - LTE.

Firma dostarczyła już nowy modem kilku sieciom, w tym Net4Mobility w Szwecji i Mobilkom w Austrii. W przyszłym roku modem ma być dostępny też w Norwegii, Danii i Niemczech. Pierwszy raz modem Huawei E398 został zaprezentowany podczas Mobile World Congress w lutym 2010 roku.

Urządzenie oferuje możliwość ściągania danych z prędkością sięgającą 100 Mb/s - wielokrotnie wyższą niż maksimum możliwości dostępnych na rynku modemów 3G.


Źródło tekstu: Huawei, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    15. ~mirekb  2010-12-29 23:17:20  host: apn-77-113-90-230.dynamic.gprs.plus.pl

    są miejsca ze jak ktos wpadnie w pasmo gsm900 p4 to sie zjeży jak nigdy;-)o zamrażaniu transferu nie wspomne-faky ze wiciagam na pol do 2Mbs-wlasciwie tyle co na iplusie.szkoda ze play nie informuje ze zwiekszyl predkosc ale polityka marketingowa p4 zawsze zadziwia.infra huawei zła nie jest tyle ze tych masztów 3g nadal mało.fony takie sobie ale modemy huawei ma ok

  • 0

    16.  2010-12-29 23:52:36

    ta na playfresh jest 2 mega w plajlinie tyle co bylo http://www.speedtest.net/result/1089870745.png czyli 1 mega a ten modem z artykulu to 3.8g nie 4g :) to "LTE" to jak HSDPA+ tylko o mniejszym zasiegu :)

  • 0

    17.  2010-12-29 23:56:12

    linki dla autora ktory nie wie co to 4g i nie wie o czym pisze huawei to wie bo nawet nie wspomnial o 4G http://www.huawei.com/news/view.do?id=11362&cid=42 i niech nawet zajrzy na wiki gdzie to jest http://pl.wikipedia.org/wiki/Long_Term_Evolution

  • 0

    18.  2010-12-30 00:17:54

    LTE,to 3,9G.

  • 0

    19. ~mk13  2010-12-30 07:51:37  host: 58-moc-10.acn.waw.pl

    Mnie rozklada jak to niektorzy lubia delibrowac nad formulkami. Naprawde ludzie co wam szkodzi zeby to bylo 4g? A oni beda sie wyklucac..3,8...3,9....3,75.... Naprawde mega istotna kwestia :PPPPP

  • 0

    21. ~x  2010-12-30 08:27:05  host: 46.134.219.49

    Był już kiedyś świetny i rewolucyjny na owe czasy produkt o nazwie E398 :).

  • 0

    22. ~Luk  2010-12-30 09:10:27  host: user-46-112-26-254.play-internet.pl

    Mirku nie siej zamętu, bo u mnie pod B-B nadal max 1 Mb/s wyciągam, więc pewnie na jakieś testy trafiłeś.

  • 0

    23. ~kolega spod Radomia  2010-12-30 09:27:49  host: adng218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @mk13 masz rację . Co ci szkodzi aby żona do ciebie mówiła np Marcin a masz faktycznie na imię np Piotr. To tylko formułki co nie? No chyba ,ze ma kochanka to jest to uzasadnione :)

  • 0

    24. ~Piotrek  2010-12-30 10:45:44  host: apn-95-41-247-151.dynamic.gprs.plus.pl

    @LuiN a jakie częstotliwości ten modem może obsługiwać?? Czy tylko LTE 2,6 GHZ (jakie są w Norwegii na przyklad) czy tez LTE 1800 które wprowadza Cyfrowy polsat u nas??

  • 0

    25. ~mk13  2010-12-30 10:46:51  host: 58-moc-10.acn.waw.pl

    @23 Nie ma jak odpowiedz na poziomie. Gratuluje kultury i wychowanie... Pozadroscic... Nie powiem, twoje rozumowanie daleko do jakiegos sensu czy logiki. Bo imie nie pozostawia pole do manewru, jest i juz. A LTE jakby nie formulowac to jakis postep, a czy to pelne krok do przodu czy 3/4 albo pol to wlasnie delibracje takich pozal sie boze "ekspertow" jak ty :P

  • 0

    26. ~Piotrek  2010-12-30 10:49:38  host: apn-95-41-247-151.dynamic.gprs.plus.pl

    A co do rozwoju sieci UMTS w PL - niedawno ORANGE postawiło u mnie nadajnik UMTS 2100 - i w końcu mogę korzystać z HSDPA od wszystkich operatorów :D

  • 0

    27. ~Piotrek  2010-12-30 10:52:51  host: apn-95-41-247-151.dynamic.gprs.plus.pl

    @25 EDGE też był jakimś krokiem naprzód - ale nikt tego nie nazywal 3G bo UMTS wprowadził nowinki których EDGE nie zapewni. LTE advanced (4G) równiez zapewni dodatkowe usługi, poza szybzą transmisją danych - prędkośc pobieranie to nie wszystko aby zmienić "generację" sieci

  • 0

    28. ~wiedzący  2010-12-30 11:06:32  host: chaos.tpnet.pl

    Panowie spokojnie. LTE będą nazywać 4G, gdyż na to całkowicie zasługuje. GSM(2G) to 9600bit/s, EDGE(2,75G) to ok. 256kbit/s, UMTS(3G) to 384kbit/s, HSPA+(3,75G) to 21Mbit/s, LTE w podstawowej wersji (2x2) to 178,3Mbit/s (a niedługo ma być 326.4Mbit/s w konfiguracji 4x4). Czyli jego przewaga nad UMTS to ponad 400 razy większa prędkość transferu, gdy UMTS ma tylko ok. 40 krotną przewagę nad GSM. Jak pojawi się LTE Advanced to będzie to 4,5G :). Zresztą 6 grudnia 2010 roku ITU zezwoliło na takie nazewnictwo, gdyż LTE spełnia 4 na 5 wymogów niezbędnych do uznania za czwartą generacje mobilnego dostępu. Jednego z kryteriów nie spełnia w niewielkim stopniu (link spectral efficiency of 15 bit/s/Hz a w pierwszej 178Mbit/s wersji jest 8,65bit/s/Hz).

  • 0

    29. ~  2010-12-30 12:27:28  host: user-46-112-206-133.play-internet.pl

    to tak samo jak HSPA+ ktore w takim razie jest lepsze gdyz zasieg jest wiekszy a przesyl w porownaniu na kanaly jest prawie identyczny nazwijmy w takim razie HSPA+ - LTE+ a prawdziwe LTE bedzie sie nazywac LTE Evolved

  • 0

    30. ~kolega spod Radomia  2010-12-30 12:38:48  host: adng218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 28 Polecam . http://lte-4g.info/index.php?option=com_content&view=article &id=796:felieton-chcemy-4g-a-ju-od-dawna-j-mamy&catid=52 &Itemid=112 PS Wimax też podobno już jest 4G.

  • 0

    32. ~wiedzący  2010-12-31 00:16:10  host: chaos.tpnet.pl

    @31. HSPA+ (Release 9, Category 28) 84Mb/s przy 10MHz pasma dla pobierania to prawie LTE. Tak samo jak EDGE to prawie UMTS ;). Ale jak to mówią prawie czyni wielką różnicę. Zresztą jak na razie nie widać urządzeń o obsługujących chociażby 42Mb/s dla HSDPA. Różnice są znaczące. Przede wszystkim LTE to sieć all IP. Do tego dopuszczalna szerokość kanału transmisyjnego została zwiększona do 20MHz.

  • 0

    33. ~  2011-01-27 19:35:51  host: 89-74-225-229.dynamic.chello.pl

    Huawei E372 to pierwszy modem w ofercie ERA wspierający technologię HSPA+ Dual Carier. Technologia Dual Carier pozwala na pobieranie danych z szybkością 42 Mb/s Z tego co wiem to od paru dni Orange udostępnia już HSPA+ DC w większych miastach...

  • 0

    34. ~dana  2011-12-09 20:23:25  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    czy ten modem jest kompatybilny z routerami ?

  • 0

    35. ~  2012-03-16 17:19:48  host: CLIENT-certico-2.wroclaw.dialog.net.pl

    gonzo jesteś de**em:) LTE TO 4 GENERACJA!!!!

  • 0

    36. ~Damian  2012-06-05 11:32:22  host: lzf42.internetdsl.tpnet.pl

    Wziałem ten modem przy przedłużaniu umowy w iPlusie. Jestem z niego bardzo zadowolony, działa bez zarzutu.

Dodaj swoją opinię