Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei dostarczy sprzęt dla Orange

Huawei dostarczy sprzęt dla Orange

sirmark 6 Czerwca 2008 08:25

0 0

Chiński Huawei wygrał przetarg na dostawę urządzeń do stworzenia sieci bezprzewodowego internetu w technologii CDMA. Jego uczestnicy jeszcze nie mają oficjalnej informacji o wynikach - wynika z nieoficjalnych informacji Gazety Prawnej.

Wartości kontraktu nie udało się ustalić. Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes PTK Centertel, informowała wcześniej, że wartość projektu wynosi 500 mln zł. Sieć ma być gotowa do końca 2009 roku.

Do złożenia ofert w przetargu na dostawę sprzętu PTK Centertel poza Huawei zaprosił w styczniu tego roku także francusko-amerykański Alcatel-Lucent, chińskie ZTE i północnoamerykański Nortel.




PTK Centertel poinformował jedynie, że około 2 mln klientów TP, której jest spółką zależną, nie ma dostępu do internetu z wykorzystaniem sieci miedzianej. W ocenie analityków, firma może zdobyć 500 tys. klientów szybkiego internetu w technologii CDMA.

To już druga duża umowa Huawei z PTK Centertel. W lipcu 2007 r. podpisał umowę na dostarczenie sprzętu do budowy sieci 3G.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~mirekb  2008-06-06 08:39:09  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    tak to skonfigurowali ze nawet w ulotkach orange pisze ze srednie predkosci umts to 200kb/s ale niech rozbudowują siec bo maja najsłabsze 3g w kraju.jakosciowo i na małym obszarze(czytaj srednio dla 30% populacji).czekamy

  • 0

    2. ~ukenamuniu  2008-06-06 09:06:42  host: 212.160.172.70

    mirekb: moze przekroczyłeś limit 1GB lub 6GB i prędkość Ci zmniejszono? Oficjalnie: GPRS - do 34 kb/s, EDGE - do 240 kb/s, UMTS - do 384 kb/s, HSDPA - do 7,2 Mb/s. Do końca roku tej "populacji" będzie dużo więcej.

  • 0

    3. ~mirekb  2008-06-06 09:21:41  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    @2 wiem jaka jest teoria.ja mówie o predkosciach srednich podanych w ulotkach a praktycznie sprawdzanymi w moim województwie.250kb/s było na umts na maxa w sumie nie tak zle ale jak na prestiżowego operatora zasieg 3g POWINIEN byc duzo wiekszy,licze jednak ze sie to zmieni.po2 jesien będzie nalezala do mobilnego internetu bo p4 chyba wystartuje na powaznie z oferta wiec stąd ten ruch ptk centertel

  • 0

    4. ~gigi  2008-06-06 09:43:40  host: 195.117.208.112

    ~mirekb 2008-06-06 09:21 hii228.internetdsl.tpnet.pl - jakie województwo reprezentujesz zatem ? bo twoje informacje nie są poparte niczym. Mieszkam na śląsku i kożystam z tego internetu zabrze-gliwice mam srednio 2,5 Mb/s w dzień. W skrajnych przypadkach 750kb/s przy bardzo złej pogodzie. i nie mieszkam w centrum. Bardzije na uboczu, raz z kumplem pojechałem do katowic i tam mi strzeliło 4Mb/s. Mam modem Huawei e220 na USB, przy opcji 6Gb za 108zł ( premium na rok, a modem zdobyczny od innego użytkownika ) Osobiście wole całościowe pokrycie mniejszego obszaru niż dziurawe pokrycie większego ( patrz Era ). Pozatym, PTK Centertel planuje do końca roku napromieniować 3g 55% populacji kraju. Coraz więcej mniejszych miast ma 3G i 3G+. Przyszłość jest jasna :D

  • 0

    5.  2008-06-06 09:53:25

    Niech Orange kupi cokolwiek, co nie jest Nortelem. Jako klient pamiętam jak w małopolsce były hmm niezłe jazdy, gdy okazało się że telefon (teraz to już zabytek) Nortel 1822 źle współpracuje z siecią (info nieoficjalne od opa) na tamten czas postawioną w tym rejonie polski na Nortelu. W innych rejonach kraju te telefony chodziły jak złoto, no ale współpracowały z innymi stacjami bazowymi.

  • 0

    6.  2008-06-06 09:58:39

    mi w iplusie UMTS (na modemie bez HSDPA) w okolicach centrum Warszawy dosc czesto net chodzi miernie (czekam dluzej na otwarcie stron niz kiedys na chello light 256kb/s). wieczorem przyspiesza.

  • 0

    7. ~mariusz9a  2008-06-06 10:11:48  host: apn-77-114-165-121.gprs.plus.pl

    @gigi: nie przesadzaj z tymi predkosciami. Czesto testuje operatorow w mobilnym necie i Orange na terenie Gliwic i Katowic na zewnatrz budynkow potrafi wydusic max 1,5 Mb/s w downloadzie. Co do Katowic to w Orange rzuca pomiedzy 3g a 2g jak u zadnego innego operatora.

  • 0

    8. ~prez  2008-06-06 10:19:22  host: public-gprs89364.centertel.pl

    wszystko wskazuje ze Orange zaczyna trochę bardziej inwestuje. Ja w Orange na UMTS przez N73 mam zazwyczaj 370kbps (www.speedtest.pl)- Warszawa-kabaty. wiec nie jest tak źle chyba. Na HSDPA nie mogę sie wypowiedzieć bo nie korzystałem, wiec nie wiem. Poczekam na HSPA w Orange i może sie zdecyduje na net u nich, jak sprawdzę na jakimś modemie. Pozdrawiam

  • 0

    9.  2008-06-06 14:13:17

    gigi: A czym Ty "popierasz" te mniejsze miasta? Szczecin? Bydgoszcz? Toruń?

  • 0

    10. ~brauni  2008-06-06 18:22:06  host: 87-205-250-250.adsl.inetia.pl

    Odeszliśmy trochę od tematu. W newsie zabrakło jednej ważnej informacji. To CDMA ma być w częstotliwości 450 MHz (zwalnianej stopniowo przez NMT, tak ta sieć jeszcze działa ;) ).

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2008-06-06 21:52:19  host: nat-go2-1.aster.pl

    brauni: p.wiadomość i wpis #10 w http://telepolis.pl/news.php?id=11024

  • 0

    12. ~gigi  2008-06-07 02:03:31  host: dxf67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mariusz - na transfer składa się też uplowad - więc faktyczny transfer jest większy. Piotr - Bydgoszcz ?! no ja cie prosze... widziałem korwe w centrum XD

  • 0

    13. ~gigi  2008-06-07 02:03:51  host: dxf67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tfu XD znaczy krowę ;]

  • 0

    14.  2008-06-07 02:28:23

    gigi - a to Ci się udało :)

  • 0

    15. ~żuk  2008-06-08 21:19:44  host: inet20908ni-1.eranet.pl

    cóż, nie m sensu liczyć na większe transfery w CDMA - niestety backhauling robiony jest na radioliniach :-(

  • 0

    16. ~ziutto  2008-06-11 08:08:21  host: 088156033166.ols.vectranet.pl

    żuk: i tu się kolega myli. do wszystkich stacji przewidzianych pod uruchomienie cdma450 i tych które w tej chwili pracują w wcdma budowane są światłowody, nawet do stacji stojących w środku lasu, czy na polu. Spora część projektów jest zakończona i stacje są przełączane sukcesywnie na tego typu transmisję.

Dodaj swoją opinię