Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei: do wygrania 5 tys. euro za projekt aplikacji mobilnej

Huawei: do wygrania 5 tys. euro za projekt aplikacji mobilnej

sirmark 22 Lipca 2013 17:18

4 1

Huawei wraz z partnerami - firmą Microsoft oraz Europejskim Forum Młodych Innowatorów (EYIF) zaprasza młodych programistów do udziału w konkursie na projekt aplikacji mobilnej.

W konkursie InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge, Powered by Microsoft mogą wziąć udział studenci i młodzi profesjonaliści z branży, którzy nie ukończyli 27 roku życia i są mieszkańcami Unii Europejskiej. Celem inicjatywy jest walka z wykluczeniem społecznym poprzez rozwój "e-umiejętności", popularyzację procesu "e-partycypacji" oraz promowanie przedsiębiorczości wśród osób młodych.

Zdobywcy głównej nagrody otrzymają 5 tys. euro oraz wsparcie podczas komercyjnego wdrożenia swojej aplikacji, co ułatwi im promocję produktu i przyczyni się do popularyzacji przedsiębiorczości wśród młodych osób. Osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce, a także najlepiej oceniona zawodniczka (Female Developer Prize) zostaną zaproszone w podróż po centrach badawczo-rozwojowych Huawei w Chinach. Wszystkie nagrodzone osoby oraz zdobywca nagrody publiczności, otrzymają możliwość promocji swoich produktów w sklepie z aplikacjami Microsoft Windows. Szóstka finalistów weźmie udział w szkoleniu technicznym i marketingowym podczas warsztatów w Brukseli. Dwunastu najlepiej ocenionych uczestników otrzyma smartfony z oferty Huawei.
Szacuje się, że do 2015 roku, pracodawcy Unii Europejskiej nie będą w stanie znaleźć pracowników na ok. 900 tys. wakatów w branży IT. InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge, Powered by Microsoft jest jednym z wielu projektów realizowanych przez organizatorów, które wpisują się w przyjętą przez UE strategiczną politykę budowy inteligentnej, zrównoważonej gospodarki, sprzyjającej integracji społecznej do roku 2020. Jej celem jest powstrzymanie młodych specjalistów przed emigracją, stworzenie nowych szans i możliwości.

Propozycje konkursowe można nadsyłać do 8 września 2013. Zwycięzcy odbiorą nagrody podczas ceremonii końcowej, która odbędzie się w Brukseli, podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pomiędzy 18 a 24 listopada 2013.

Źródło tekstu: Huawei     

Dodaj do:

Tagi: huawei | konkurs

w sumie: 4
 • 1

  1. ~Krzych  2013-07-22 19:24:44  host: c62-10.icpnet.pl

  W tytule chyba powinno być projekt

 • 1

  2. ~andrew  2013-07-22 19:42:48  host: 213-195-168-82.ip.netia.com.pl

  Gdzie można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące tego projektu? Bo napisaliście tylko trochę ogólników z których tak naprawdę niewiele wynika (np. czego ma dotyczyć projekt?) Z góry dzięki za jakiś namiar na źródło.

 • -1

  3. ~  2013-07-22 21:07:11  host: 159-205-160-173.adsl.inetia.pl

  Chyba dla naiwnych. 5 tyś. to grosze, na których Huawei zarobi krocie.

 • 1

  4. ~  2013-07-22 23:53:41  host: V37-03.opera-mini.net

  Za Dwadzieścia Jeden Tysięcy Złotych Mógłbym Spokojnie Przeżyć Pół Roku / Sześć Miesięcy

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet