Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei dla P4?

Huawei dla P4?

WitekT 5 Stycznia 2006 15:46

0 0

Wiele wskazuje na to, że chińska firma telekomunikacyjna Huawei zostanie wykonawcą sieci UMTS dla P4 (dawna Netia Mobile). Żadna formalna decyzja jeszcze nie zapadła, ale, jak powiedziała osoba zbliżona do przetargu, Huawei ma już kontrakt w ręku.

Huawei zwycięstwo gwarantuje bardzo korzystny dla P4 system finansowania projektu. Prawdopodobnie Chińczycy z własnej kieszeni skredytują budowę infrastruktury. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Huawei zaproponował także dziewięcioletni bezpłatny serwis techniczny sieci.




Dodatkowym atutem może być kontrakt z bułgarskim operatorem BTC. Wprawdzie przedmiotem była sieć GSM, jednak przy tej okazji pierwszy raz spotkały się drogi Huawei i Islandczyka Thora Bjorgolfssona. W grudniu zeszłego roku należący do Bjorgolfssona Novator kupił 65% akcji BTC. Z kolei Novator posiada 70% udziałów w P4.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet