Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Huawei CarFi - elegancki samochodowy router LTE

Huawei CarFi - elegancki samochodowy router LTE

LuiN 3 Marca 2015 18:25

2 1

Huawei zaprezentował samochodowy router Huawei CarFi oferujący łączność LTE Cat4 i elegancki, inspirowany kijami golfowymi design.



huawei carfi huawei carfi huawei carfi




Do Huaweia CarFi podłączyć można jednocześnie do 10 urządzeń, do których Internet dostarczany będzie z pomocą kilku standardów łączności, w tym HSPA+ i LTE Cat4 (150/50 Mb/s). Huawei CarFi wyłączy się automatycznie, kiedy nie wykryje sprzętu kompatybilnego z Wi-Fi. Urządzenie może być jednak nadal używane do ładowania podłączonych sprzętów tak długo, jak długo samochód jest w ruchu. Huawei CarFi nie jest zasilany akumulatorem, co zapewnia ochronę przed przegrzaniem w gorące dni, posiada też wbudowaną funkcję autoregulacji temperatury, która obniża temperaturę urządzenia, gdy jest to konieczne.

Wtyczka Huawei CarFi pasuje do gniazdka ładowarki lub zapalniczki samochodowej. Urządzenie zaprojektowano również tak, aby działało w funkcji Plug and Play, którą można włączyć jednym długim naciśnięciem przycisku "Włącz". Huawei CarFi sterować można również zdalnie za pomocą aplikacji "Huawei Hilink", dostępnej dla smartfonów w systemach Android i iOS.

Źródło tekstu: Huawei     
Źródło zdjęć: Huawei

Dodaj do:

Tagi: carfi | huawei | wmc2015

w sumie: 28
  • 0

    9. ~Gnd  2015-03-04 05:56:50  host: n20-09-03.opera-mini.net

    Co to jest "gniazdo ładowarki"?

  • 0

    10.  2015-03-04 08:04:27

    Fajna rzecz. Szkoda tylko, że w "nowoczesnych" samochodach, gniazdo zasilania nie działa niezależnie od tego czy stacyjka jest "przekręcona" czy nie. No ale komputer musi mieć wszystko pod kontrolą ;-)

  • 0

    11.  2015-03-04 08:05:02

    domin, w pleju jest taka możliwość i nie wiem czy orendźu.

  • 0

    12.  2015-03-04 08:18:29

    Czy przewidziano możliwość podłączenia i zakupu opcjonalnej anteny zewnętrznej? Fakt umieszczenia urządzenia w- co by nie mówić - ekranowanym pudle, w dodatku nisko w gnieździe zapalniczki, powoduje znaczne zmniejszenie siły sygnału LTE, a co za tym idzie - wyposażenie w zewnętrzną antenę staje się niezbędne. Ale sam pomysł super - chętnie nabyłbym taką rzecz. ;-)

  • 0

    13. ~gość98  2015-03-04 08:26:00  host: public-gprs514577.centertel.pl

    @domin - ja internet mobilny mam w orange (abonament). Można tam zamówić do usługi internetu mobilnego podpięcie karty sim (do 5 sztuk), której utrzymanie miesięcznie za jedną kartę kosztuje 5 zł. miesięcznie. Wszystkie te karty korzystają z jednego pakietu danych, który masz przyznany w abonamencie. Muszę Ci powiedzieć, że jest to bardzo wygodne bo nie muszę pamiętać o routerze, żeby go zabrać, czy chociażby dziecko ma w tablecie taką kartę sim i korzysta ze wspólnego pakietu danych. Ja przy przedłużaniu umowy abonamentowej dostałem LTE bez limitu na cały okres umowy - to jest jeszcze dodatkowy plus. Miesięcznie zużywamy około 250 GB transferu danych - LTE bez limitu działa na wszystkich kartach sim. Nie miałem problemów z orange jeżeli chodzi o ograniczenia jak np. czytałem o plusie czy play.

  • 0

    14. ~gość98  2015-03-04 08:29:45  host: public-gprs514577.centertel.pl

    @domin - idziesz do salonu orange i prosisz np. o drugą kartę sim za 5 zł. miesięcznie do abonamentu internetu mobilnego, który posiadasz. Nie daj się tylko spławić bo niektórzy konsultanci w salonach są nie zorientowani. Możesz do konta zamówić do 5 kart sim.

  • 0

    15. ~3er  2015-03-04 09:10:48  host: public-gprs515042.centertel.pl

    Przepraszam, ale ktoś chyba golfa to w telewizji oglądał. Po pierwsze po co komu taki badziew, kiedy można mieć mifi albo inny router z baterią, który również będzie działał w czasie postoju. Ponadto można to zabrać ze sobą. Nie mówiąc już o rewelacyjnym wiecie do gniazdka zapalniczki. Ja mam w aucie 4 gniazdka i tylko w to w bagazniku dałoby się te kulkę wpiąć.

  • 0

    16. ~  2015-03-04 10:08:20  host: agnm103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Podpięty do gniazda zapalniczki np. w bagażniku TP-Link TL-MR3020 z modemem USB to wydatek do 200zł. Ten Huawei będzie kosztował powyżej 400-500zł więc kalkulacja jest prosta.

  • -1

    17.  2015-03-04 11:59:26

    Uzależnienia od internetu ciąg dalszy :) Czekamy na router kościelny zasilany wodą święconą z chrzcielnicy :))

  • 0

    18.  2015-03-04 12:47:13

    @17 Gdzieś w Polsce ksiądz zrobił automat podający wodę święconą, co by było higieniczniej niż w momencie, kiedy wszyscy z jednego naczynia korzystają. Do tego do maszynki jest dodana aplikacja mobilna, dzięki której ksiądz zna dokładne statystyki odwiedzin kościoła ;) .

  • 0

    19.  2015-03-04 13:22:35

    @10 Działa. Tylko to w bagażniku (jak jest). Zgadza się, że odłączanie zasilania po wyłączeniu stacyjki jest w pewnym stopniu denerwujące, ale na pewno uchroniło to wielu ludzi przed pchaniem. Kij ma dwa końce :)

  • 0

    20.  2015-03-04 15:03:11

    18- raczej statystyki korzystania z automatu. Można przecież wejść do kościoła tylko się przeżegnawszy, bez korzystania z tego wynalazku.

  • 0

    21.  2015-03-04 15:58:45

    Nie lepiej kupić zwykły mobilny router LTE który można użyć wszędzie, nie tylko w samochodzie?

  • 0

    22. ~  2015-03-05 12:57:37  host: 138-153-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    Coś tu nie ma sensu. Cyt: "Do Huaweia CarFi podłączyć można jednocześnie do 10 urządzeń, do których Internet dostarczany będzie z pomocą kilku standardów łączności, w tym HSPA+ i LTE Cat4 (150/50 Mb/s)."
    Czy do tych 10 urządzeń internet dostarczany będzie poprzez "HSPA+ i LTE Cat4", czy raczej poprzez WiFi? Bo na zdrowy rozsądek, to poprzez "HSPA+ i LTE" internet powinien być dostarczany tylko do samego routera!

  • 0

    23.  2015-03-05 20:20:40

    22, z pomocą, czyli ze współudziałem LTE/HSPA+. A to nie oznacza przecież, że bezpośrednio.

  • 0

    24. ~  2015-03-05 23:51:16  host: 138-153-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @23: To równie dobrze można by napisać, że ten internet dostarczany również będzie za pomocą światłowodu, bo na pewno gdzieś po drodze światłowód występuje.

  • 0

    25. ~anbes  2015-06-18 14:40:50  host: 178-36-230-99.adsl.inetia.pl

    Od kilku dni jestem użytkownikiem tego routera. Działa bardzo dobrze. Nie ma problemu z zasięgiem sieci. Działa tylko w sieci 3G i LTE, ale zasięg tych sieci w ORANGE jest dobry zatem ani razu nie zgubił sieci. Inna wielka zaleta to to, że otrzymałem egzemplarz bez simlocka (myślę że wszystkie egzemplarze tak mają!!!) i bez problemu można mieć sieć od innych operatorów (wypróbowane na internecie na kartę sieci Play). Zakupując adapter sieciowy 230v/12v można się cieszyć swoim Wi Fi praktycznie w każdym miejscu gdzie jest dostęp do sieci GSM oraz gniazdko elektryczne, a zatem nie tylko w samochodzie!!!

  • 0

    26. ~Twardziel  2015-12-26 12:04:13  host: 213-5-46-47.bestgo.pl

    Dla mnie to też lekka porażka. Po odpaleniu silnika nie ma funkcji aby sam się włączał. Jedyna możliwość to ręczne włączanie każdorazowo po włączeniu silnika. U mnie jedynym miejscem to bagażnik. Musze biegać za każdym razem żeby włączać modem - porażka :( !

  • 0

    27. ~taaa  2016-06-12 14:34:28  host: host-31-6-153-8.dynamic.mm.pl

    szkoda ze nie ma routera samochodowego z DVBT z wyjsciem na antenę zewnetrzna. to byłby hit. Takie dwa w jednym

  • 0

    28. ~Hubert  2016-11-09 14:43:33  host: agot7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajne rozwiązanie które sprawdza się z kamerami samochodowymi Blackvue i pozwala na oglądanie tego co widzi kamera w dowolnym miejscu przy pomocy apki i telefonu

Dodaj swoją opinię